אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היירו גייסה 20 מיליון דולר לשילוב AI במערכת הבריאות בארה"ב ישראל קרוש ורום כהן, מייסדי היירו | צילום: HYRO

היירו גייסה 20 מיליון דולר לשילוב AI במערכת הבריאות בארה"ב

החברה שהקימו ב-2018 ישראל קרוש ורום כהן פיתחה מערכת בינה שיחתית המיועדת לארגוני בריאות שנמצאים במצוקת כוח אדם. המערכת מסוגרת לפתור 85% מצרכי הלקוחות, ללא התערבות של נציג. "אוטומציה היא כבר לא תוסף חביב אלא הכרח"

31.05.2023, 17:02 | מאיר אורבך

החברת היירו Hyro גייסה 20 מיליון דולר בסבב B בהובלת Macquarie Capital. סבב זה מביא את סך המימון של היירו עד כה ל-35 מיליון דולר.

בזמן שבו לא פחות מ47% מכוח האדם של מערכת הבריאות האמריקאית מתכנן לעזוב את התחום, היירו, שהוקמה ב-2018 עד ידי ישראל קרוש ורום כהן, מוצאת עצמה בעמדת מפתח: החברה מספקת טכנולוגית בינה שיחתית מתקדמת לארגוני בריאות שמתקשים כבר עתה לאייש אלפי משרות שירות.

המערכת של החברה כוללת ממשקי קול וצ׳אט שיכולים לפתור, ללא התערבות של נציגי שירות, 85% מפניות המשתמשים. באמצעות היירו, משתמשים יכולים לקבוע תור לטיפולים, להירשם לשירותי בריאות, לפתור בעיות טכניות, לקבל מענה לשאלות נפוצות ולחדש מרשמים באופן דיגיטלי. ארגוני בריאות רבים בארה״ב נמנים עם לקוחות החברה.

מהחברה נמסר שהיא הצליחה להגדיל את מחזור הכנסותיה ב-100% מאז יציאתה לשוק ב-2020 ושהיא מצפה שסבב גיוס זה, יחד עם העניין האדיר שנוצר סביב תחום הפעילות שלה בעקבות השקתם של ChatGPT, גוגל בארד ומודלי שפה גדולים נוספים, יתרמו רבות לצמיחתה בשנה הקרובה.

היירו מתכננת להשתמש במימון הנוסף על מנת להמשיך לענות על הצורך הדחוף של ארגוני בריאות אמריקאיים בבינה שיחתית שתאפשר להם להקל על הגישה לשירותי הבריאות הדיגיטליים שלהם ולצמצם את היקף הוצאות התפעול שלהם.

"אנחנו בתקופה המשלבת עניין אדיר ב-AI יחד עם חוסרים משמעותיים בכוח אדם וסביבה מאקרו-כלכלית מאוד לא פשוטה", אומר המנכ"ל קרוש לכלכליסט. "התנאים הייחודיים הללו מובילים ארגוני בריאות אמריקאיים לבדוק אפשרויות בתחום שלנו על מנת למלא את החוסרים שלהם באנשי שירות. אוטומציה היא כבר לא תוסף חביב אלא הכרח ואנחנו מצפים לנצל את הדרישה המשמעותית שנוצרה בשוק לפתרונות שירות דיגיטליים איכותיים.

"בתור חברה שזוכה לאמון של ארגוני הבריאות המובילים בארה״ב, אנחנו יודעים שה'אקס פקטור' בסגמנט הזה יהיה לספק בינה מלאכותית שיחתית שמנצלת את כל היתרונות של מודלי שפה גדולים כמו ChatGPT ובו זמנית עונה על צרכי אבטחת מידע מחמירים״.

בסבב הגיוס השתתפו Liberty Mutual Strategic Ventures, Black Opal Ventures, K20, כמו גם משקיעיה הקיימים של החברה Hanaco Ventures, Spero Ventures וMindset Ventures.

תגיות