אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיתולים ואבקות כביסה ועד סוכר וקפה: בליץ של בקשות לייקור מוצרים חיתולי פמפרס | צילום: ויקיפדיה

מחיתולים ואבקות כביסה ועד סוכר וקפה: בליץ של בקשות לייקור מוצרים

אחרי החגים ולפני הבחירות - דיפלומט דורשת לייקר ב-15% את אבקת הכביסה אריאל וחיתולי פמפרס; סוגת רוצה לייקר בשיעור דומה את מחירי הסוכר הלבן והאורז וליימן שליסל רוצה להעלות ב-15% את מחיר קפסולות לוואצה. רשימה חלקית

18.10.2022, 20:07 | נורית קדוש

גל ההתייקרויות במשק לא עוצר. אחרי שתמה תקופת החגים וכשהבחירות בפתח, שורת ספקים נוספים הגישו לרשתות השיווק דרישות חדשות להעלאות מחירים.

דיפלומט, למשל, דורשת להעלות ב-15% את מחירי מוצרי פרוקטור אנד גמבל ובהם אבקת כביסה אריאל, מוצרי היגיינה נשית אולווייז, חיתולי פמפרס ונוזל כלים פרי. בנוסף אליה, חברת סוגת דורשת העלאת מחיר בשיעור של 15% על סוכר לבן ומגוון סוגי אורז. חברת פררו דורשת לייקר את ממרח נוטלה ומוצרי קינדר ב-3%-7%. חברת הנקל פועלת להעלות את מחירי שמפו הוואי ותחליבי רחצה של המותג ב-10%. ליימן שליסל מבקשת לייקר את קפסולות הקפה של לוואצה ב-15%, בטענה שמדובר במוצר שונה ואיכותי יותר, ואת סוכריות טופי יוגטה ב-20% בטענה שמדובר בתיקון מחיר בשני מוצרים נקודתיים.

בנוסף, חברת הממתקים מרס ממתינה להעלאת מחירי חטיפי השוקולד ב-5%-12% וכמוה גם שסטוביץ שממתינה לאישור הבקשה שהגישה ביולי להעלאה של עד 14% על פסטה ברילה, מוצרי מזון של מאסטר שף, טונה ריאו מרה ועוד. גם קימברלי קלארק (חוגלה) עדיין ממתינה לאישור הבקשה שהגישה ביולי להעלות את מחירי החיתולים, המגבונים, מוצרי הניקיון לבית ועוד בשיעור של עד 9.6%. דרישות אלו מתווספות לבקשות שהוגשו לאחרונה על ידי מחלבות גד המבקשת להעלות מחירי מוצריה בעד 9.5%, סנו המבקשת העלאת מחיר של עד 25% על מוצרי הנייר שלה ויוניליוור שדורשת להעלות מחירים בשיעור של עד 15%.

במקרים כאלה של בקשות לייקור מוצרים מצד ספקיות לרשתות השיווק, הכדור עובר לידי רשתות השיווק שצריכות להחליט אם לאשר את המחירונים החדשים עם המחירים היקרים יותר. אם הן מחליטות לאשר, הן מייקרות בהתאם את המוצרים ללקוח. אם הן מחליטות שלא לאשר, הכדור חוזר לידי הספקיות שיכולות או להמשיך למכור במחיר הישן, או להפסיק למכור לרשתות את מוצריהן - כפי שעשתה היום טרה שחסמה בפני שופרסל את האפשרות להזמין מוצרי חלב שאינם בפיקוח לאחר שרשת השיווק סירבה להעלאת המחירים.תגיות