אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת המילואימניקים: 300 מחיילי מערך הסייבר הודיעו שיפסיקו להתנדב לשירות מחאה בקפלן, אילון | צילום: יאיר שגיא

מחאת המילואימניקים: 300 מחיילי מערך הסייבר הודיעו שיפסיקו להתנדב לשירות

אנשי המילואים חתמו באופן אנונימי על מכתב המזהיר כי ביטול עילת הסבירות יהפוך את ישראל ל"מדינה מושחתת, חשוכה וחלשה" וכי התעמרות השרים ביועמ"שית נועדה לשם "ריסוק שלטון החוק". "עבודת הפיתוח שלנו לא יכולה להימשך תחת עננה משפטית ומוסרית כה חמורה"

11.07.2023, 13:17 | עומר כביר

300 אנשי מילואים שמשרתים במערך הסייבר ההתקפי הודיעו היום שיפסיקו להתנדב לשירות מילואים לאור אישור צמצום עילת הסבירות בקריאה ראשונה אתמול. "ממשלת נתניהו הוכיחה שפניה לריסוק מדינת ישראל", כתבו במכתב שהפיצו. "לא נפתח יכולות למען משטר עברייני".

מערך הסייבר הביטחוני של ישראל מקיף גופים כמו 8200 ויחידות של השב"כ והמוסד. אלו עוסקים בפיתוח יכולות מודיעין סייבר וסייבר התקפי, ומהווים רכיב קריטי במודיעין השוטף ובהגנה על מדינת ישראל. לאור תפקידם הרגיש, החותמים על המכתב לא מזדהים בשמותיהם אלא כ"יוצאי הסייבר ההתקפי, יוצאי צה"ל, שירות הביטחון הכללי והמוסד".

במכתב, מזהירים החותמים כי צמצום/ביטול עילת הסבירות יהפוך את ישראל "למדינה מושחתת, חשוכה וחלשה", וכי ה"התעמרות" של שרי הממשלה ביועצת המשפטית גלי בהרב-מאירה מצביעה על כך שהממשלה מעוניינת ב"ריסוק שלטון החוק" ובעצירת המחאה באמצעות "אלימות בלתי חוקית".

מכתב הסייבר,  מכתב הסייבר מכתב הסייבר,

"ביטול עילת הסבירות ייצר תרבות מושחתת שתוביל להרס מוסדות המדינה, בהם גופי ביטחון", הם מסבירים. "יכולות סייבר רגישות ובעלות פוטנציאל לשימוש לרעה, אסור שיופקדו בידי ממשלה עבריינת שמערערת את יסודות הדמוקרטיה. עבודת הפיתוח שלנו לא יכולה להימשך תחת עננה משפטית ומוסרית כה חמורה. הנזק מחלחל לעומק המערך והאמון ביכולתה של הממשלה להנחות את עבודת הסייבר ההתקפי נסדק עמוקות. זוהי סכנה ברורה ומיידית".

לאור זאת, מבהירים 300 החותמים, בכוונתם להפסיק מיידית את התנדבותם לשירות מילואים: "נעשה ככל שביכולתנו, באופן בלתי-אלים ומוסרי, על מנת להבטיח שישראל תישאר דמוקרטית, חזקה ומשגשגת".


תגיות