אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סם אלטמן  מנסה לגייס עד 7 טריליון דולר למיזם שבבי AI סם אלטמן מנכ"ל OpenAI | רויטרס

דיווח: סם אלטמן מנסה לגייס עד 7 טריליון דולר למיזם שבבי AI

לפי וול סטריט ג'ורנל, מנכ"ל OpenAI פועל לגייס סכום דמיוני למיזם שיגדיל את היקף הייצור הגלובלי של שבבים לטובת תעשיית ה-AI ויתחרה ב-Nvidia. על פי הדיווח, אלטמן מקיים מגעים עם משקיעים שונים, בהם ממשלת איחוד האמירויות

09.02.2024, 20:33 | חדשות חוץ

מנכ"ל OpenAI, סם אלטמן, פועל כדי לגייס טריליוני דולרים למיזם שעשוי לחולל מהפכה בתעשיית השבבים העולמית, כך מדווח וול סטריט ג'ורנל.

אלטמן מדבר כבר זמן רב על הצורך לעמוד בביקוש העצום לשבבים של בינה מלאכותית שדורשים כוח חישוב רב. ענקיות הפועלות בתחום ה-AI רוצות עוד ועוד שבבים, אבל כיום בהם מחסור ניכר, מה שעל פי אלטמן מציב מגבלות על יכולת הצמיחה של OpenAI.

על רקע זה, שוקל אלטמן פרויקט שיגדיל את יכולת בניית השבבים העולמית, ועל פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל הוא נמצא במגעים עם משקיעים שונים, כולל ממשלת איחוד האמירויות.

לפי הדיווח, אלטמן עשוי להזדקק לגייס בין 5 טריליון ל-7 טריליון דולר עבור המיזם. OpenAI לא הגיבה לבקשת תגובה שהועברה אליה בנושא.

ביום רביעי צייץ אלטמן ב-X (לשעבר טוויטר) ש-OpenAI מאמינה ש"העולם זקוק ליותר תשתית AI ממה שאנשים מתכננים לבנות כעת". הוא הוסיף כי "בניית תשתית בינה מלאכותית בקנה מידה מאסיבי ושרשרת אספקה ​​עמידה, היא חיונית לתחרותיות כלכלית" וכי OpenAI תנסה לעזור.

רגע לפני ההדחה (לפרק זמן של שבוע) של אלטמן מתפקידו מנכ"ל OpenAI, הוא ניסה לגייס מיליארדים על פי דיווחים שונים עבור מיזם שבבים חדש תחת שם הקוד "טיגריס" שנועד להתחרות ב-Nvidia. על פי אחד הדיווחים, הוא אף נסע למזרח התיכון כדי לגייס כסף ממשקיעים עבור המיזם.

בשנת 2018 אלטמן השקיע באופן אישי בסטארט-אפ שבבי בינה מלאכותית בשם Rain Neuromorphics, שבסיסו ליד המטה של ​​OpenAI בסן פרנסיסקו, וב-2019, OpenAI חתמה על מכתב כוונות להוציא 51 מיליון דולר על השבבים של Rain. בדצמבר אילצה ארה"ב קרן הון סיכון הנתמכת על ידי ארמקו הסעודית למכור את מניותיה ב-Rain.

Nvidia שולטת כיום בכ-80% משוק שבבי הבינה המלאכותית עם שווי שוק נוכחי של כ-1.72 טריליון דולר, ולא רחוקה מלעקוף ענקיות טכנולוגיה כמו אמזון ואלפבית בשווי השוק שלה. אלטמן מבקש כנראה לשנות זאת.

תגיות