אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התחדשות עירונית בגבעתיים – העתיד נראה מבטיח

המון דברים מעניינים קורים בתחום ההתחדשות העירונית בגבעתיים, והאדם המתאים לספר לנו עליהם הוא אדר' שגיא תמרי, מהנדס העיר וראש מינהל ההנדסה- גבעתיים.

05.03.2024, 09:14 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


רק לפני חצי שנה התמנה שגיא תמרי לתפקיד מהנדס העיר וראש מינהל ההנדסה של גבעתיים, וכבר הספיק לעשות המון. הוא מספר שחודש לאחר תחילת המלחמה ראש העיר החליט למגן את כל מבני הציבור בעיר, מה שיצר צורך בוער מצד מהנדס העיר החדש להכיר את העיר במהירות המקסימלית. כיום גבעתיים לקראת סיום מיגון כלל גני הילדים בעיר.

על התדמית הנדל"נית "המנומנמת" של גבעתיים אומר תמרי שאין היא נכונה, כי בפועל יש בעיר המון פעילות ויוזמות של התחדשות עירונית.

הוחלט לקחת פסק זמן מהוצאת היתרי תמ"א 38, ולבצע בחינה מחודשת היכן לבצע התחדשות מתחמית ואיפה התחדשות מגרשית. לטענתו דווקא פתרון משולב מגרשי-מתחמי הוא הנכון ביותר עבור גבעתיים. גבעת קוזלובסקי נבחרה להתחדשות מגרשית מפני שזו הנקודה הגבוהה בכל המטרופולין ויש רצון לשמור על צביון הנוף הנשקף משם.

עוד הוא מציין כי הוועדה המחוזית אישרה את תכנית ההתחדשות הבניינית בעיר - זו התוכנית הראשונה במחוז תל אביב שבאמת נותנת ביטוי לאדריכלות ומייצרת קשר בין גובה הבניין לבין חתך הרחוב. בתכנית המגרשים מתחלקים לפי גודל שטח וכל מגרש מקבל את זכויות הבניה בהתאם לתכסית קווי הבניין.

תמרי אופטימי ואומר שמכאן ואילך דברים יתחילו לרוץ גם תפיסתית וגם מעשית. כדי לבנות עיר כמו גבעתיים נדרש חיבור בין תושבים-יזם-עירייה והוא מקווה שגבעתיים תהפוך להיות העיר הכי מבוקשת במטרופולין.

רוצים לגלות עוד על עתיד תחום ההתחדשות העירונית בגבעתיים? צפו בכתבה המלאה >>

לפרטים נוספים>>

תגיות