אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה עוד כ-15 מיליארד שקל למערכת הבריאות על הגל הרביעי של הקורונה גטי

ועדת הכספים אישרה עוד כ-15 מיליארד שקל למערכת הבריאות על הגל הרביעי של הקורונה

מתוך הסכום הכולל, 9 מיליארד שקל יופנו לתמיכה בבתי חולים ובמערך הרפואה בקהילה, ו-2.5 מיליארד שקל עבור רכש החיסונים לילדים וחיסון הבוסטר

29.11.2021, 17:19 | שלמה טייטלבאום

ועדת הכספים אישרה העברת 2.2 מיליארד שקל במזומן ו-12.7 בהרשאה להתחייב למערכת הבריאות עבור הגל הרביעי של הקורונה. יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, האיץ בחברי הוועדה לאשר את ההעברה התקציבית בגלל וראינט האומיקרון. 

מתוך הסכום הכולל 9 מיליארד שקל (1.2 מיליארד שקל במזומן וכ-7.8 מיליארד שקל בהרשאה להתחייב) יופנו לתמיכה בבתי חולים ובמערך הרפואה בקהילה; 550 מיליון שקל במזומן ועוד כ-1.95 מיליארד שקל בהרשאה להתחייב עבור רכש חיסונים לילדים וחיסון הבוסטר; 300 מיליון שקל עבור הפעלת מערך הבדיקות והחקירות; 162 מיליון שקל עבור המערך הלוגיסטי של מבצע החיסונים; ו-45 מיליון שקל עבור קטיעת שרשראות הדבקה. 

רה"מ נפתלי בנט מקבל את הבוסטר, AP רה"מ נפתלי בנט מקבל את הבוסטר | AP רה"מ נפתלי בנט מקבל את הבוסטר, AP

בדברי ההסבר שהוגשו לוועדת הכספים אמרו באוצר כי הסיבה שהכסף לא תוקצב בבסיס התקציב, שעבר לפני כ-25 יום בלבד, היא "שבזמן בניית התקציב לא ידענו את ההשלכות התקציביות של הגל הרביעי של הקורונה". 

ההסבר תמוה במיוחד, שכן הגל הרביעי היה ידוע כבר באוגוסט, וההחלטה על רכש הבוסטר התקבלה בספטמבר, זמן רב לפני שהתקציב עבר בקריאה שנייה ושלישית במליאה. 

מקור המזומן הוא כסף שהוקצה לקרן לסיוע לעסקים קטנים. נציגי האוצר אמרו בדיון כי גם אחרי ההעברה התקציבית, יישאר מספיק כסף למימון כלל בקשות ההלוואה שצפויות להתקבל עד תום התוכנית בסוף השנה. 

מלבד ההעברה הזו, אישרה ועדת הכספים העברת עודפים מתקציב 2020 במספר משרדי ממשלה בסך של כ-2 מיליארד שקל. בימים הקרובים צפויות להידון בוועדה העברות עודפים נוספות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות