אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים סגרה את החקירה נגד מקס סטוק סניף מקס סטוק בכפר סבא | צילום: דנה קופל

רשות המסים סגרה את החקירה נגד מקס סטוק

הרשות הסכימה להמיר את ההליך הפלילי בהליך מינהלי בחקירה שהתנהלה נגדה בנושא מכס ויבוא. במסגרת ההסכמות מקס סטוק תשלם לרשות המסים תשלום שאותו היא מגדירה "זניח", ואותו סירבה לפרט

20.09.2022, 06:30 | אורנה יפת

רשות המסים סגרה את תיק החקירה נגד מקס סטוק ועובדי החברה. הרשות הסכימה לבקשתה של החברה להמיר את ההליך הפלילי בהליך מינהלי בחקירה שהתנהלה נגדה בנושא מכס ויבוא. במסגרת ההסכמות מקס סטוק נדרשת לשלם לרשות המסים תשלום שאותו היא מגדירה "זניח", ואותו סירבה לפרט. "ב־18 בספטמבר 2022 קיבלה החברה הודעה שלפיה אושרה בקשת החברה להמרת ההליך הפלילי בהליך מינהלי, שבמסגרתו נדרשת החברה לתשלום סכום זניח. בעקבות זאת תיק החקירה נגד החברה ועובדיה, על כל מרכיביו, נסגר", דיווחה אתמול מקס סטוק.

ב־25 באפריל אשתקד פשטו חוקרי המכס על משרדי חברת הקמעונאות, שמשווקת מוצרי סטוק מוזלים, לאחר שנגד החברה התנהלה חקירה סמויה בנושא מכס ויבוא. נציגים מהמכס בחיפה תשאלו נושא משרה בכיר בחברה ולקחו מסמכים מהחברה הקשורים ליבוא מוצרים. לאחר מכן תושאלו נושא משרה נוסף, מנכ"ל החברה אורי מקס, ושלושה עובדים נוספים ממחלקת היבוא.

אותה פשיטה באה כמה ימים לאחר שרשות המסים שלחה למקס סטוק שומה בסכום של 5.1 מיליון שקל בתיק אחר שהתנהל ברשות נגד החברה הקמעונאית, בגין המרווח בין מחיר רכישת המניות על ידי המשקיעים בהנפקה שביצעה החברה בספטמבר 2020 לבין מחיר הרכישה של המניות על ידי החתם המוביל, בנק ההשקעות ג'פריס.


תגיות