אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הקמעונאות נקסט: "קשיי הגישה לתעלת סואץ צפויים לגרום לעיכובים באספקה" חנות בגדים נקסט | צילום: Jason Alden/Bloomberg

ענקית הקמעונאות נקסט: "קשיי הגישה לתעלת סואץ צפויים לגרום לעיכובים באספקה"

האזהרה מגיעה לאחר שהחברה דיווחה על מכירות טובות מהצפוי בתקופה שלפני חג המולד ועל רקע התקפות החות'ים על אוניות משא בים האדום. המנכ"ל: "הפרעה עלולה לעכב את חידוש המלאים בבריטניה בכשבועיים עד שבועיים וחצי"

04.01.2024, 18:34 | חדשות חוץ

חברת נקסט הזהירה שאספקתה עשויה להתעכב אם ההפרעות לתעבורת הספינות בים האדום יימשכו. מתקפות של המורדים הח'ותים נגד כלי שיט באחד מנתיבי הספנות העמוסים בעולם הביאו לכך שחברות ספנות נמנעות מלעבור באזור, ולוקחות לשם כך נתיבים ארוכים יותר. נקסט הודיעה שאם "קשיי הגישה" יימשכו, עיכובים באספקה לבריטניה צפוייםבתחילת השנה.

האזהרה מגיעה לאחר שחברת הקמעונאות דיווחה על מכירות טובות מהצפוי בתקופה שלפני חג המולד. החברה שמפעילה כ-460 חנויות בבריטניה ואירלנד העלתה בשל כך את תחזית הרווח שלה ל-2024 ב-5%, ל-960 מיליון פאונד, אך הזהירה מ"סיכונים" לשרשראות האספקה בהצהרה שפרסמה היום.

"קשיי הגישה לתעלת סואץ, אם יימשכו, צפויים לגרום לכמה עיכובים באספקת מלאי בתחילת השנה", לדבריה. נקסט אינה החברה הראשונה שמזהירה מבעיות באספקת סחורות ומוצרים, בשל ההפרעות איתן מתמודדות שרשראות האספקה העולמיות כתוצאה מכך שכמה מחברות הספנות הגדולות בעולם הסיטו את נתיביהן הרחק מהים האדום. ענקית הריהוט איקאה הודיעה בחודש שעבר שאספקת כמה ממוצריה עשויה להתעכב גם כן.

מנכ"ל נקסט, הלורד סיימון וולפסון, אמר לסוכנות הידיעות AP ש"ההפרעה עלולה לעכב את חידוש המלאים בבריטניה בכשבועיים עד שבועיים וחצי.זה ישפיע על המכירות אם זה יימשך זמן רב, אך לא ברמות דרמטיות".

מתקפות המורדים הח'ותים מתימן על כלי שיט בשבועות האחרונים הביאו לכך שחברות רבות החליטו להימנע מלשוט באחד מנתיבי השיט העמוסים בעולם, בו עוברות הספינות במיצרי באב אל מנדב – תעלה באורך כ-32 ק"מ שממוקמת בין אריתראה וג'יבוטי האפריקאיות לתימן שבחצי האי ערב, ומתחברת בחלקה הצפוני לתעלת סואץ. המורדים הח'ותים הודיעו על תמיכתם בחמאס ואמרו שיפגעו בספינות ששטות לישראל, אם כי לא ברור האם הספינות שהותקפו עד כה אכן היו בדרכן לישראל. עקב המתקפות מספר חברות ספנות הסיטו את כלי השיט שלהן אל הנתיב הארוך יותר שמקיף את כף התקווה הטובה שבאפריקה ואז עובר לאורך צידה המערבי של היבשת, מה שמוביל להארכת מסלולם ולעיכובים.


תגיות