אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום יותר מתמיד, עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהלוואות בקרן בערבות המדינה מחוץ לאובליגו הבנקאי ובתנאים משתלמים למה כדאי לבחור דווקא בהפניקס גמא? | shutterstock

היום יותר מתמיד, עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהלוואות בקרן בערבות המדינה מחוץ לאובליגו הבנקאי ובתנאים משתלמים

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה פועלת שנים רבות. עם השקת הקרן החדשה בדצמבר 22 בהיקף של 6.5 מיליארד ₪, החליטה לראשונה המדינה לאפשר לגופי אשראי חוץ בנקאיים להשתתף בפעילות הקרן ובאופן הזה הגבירה את התחרות ואת האטרקטיביות של הלוואות בערבות המדינה. הפניקס גמא, שחקנית מובילה וותיקה בתחום האשראי לעסקים, המתמחה מזה עשרות שנים במתן אשראי בהיקפים גדולים לאלפי בתי עסק במשק הישראלי, הצטרפה לאחרונה לקרן בערבות המדינה ומעניקה לעסקים הלוואות מחוץ למערכת הבנקאית ומאפשרת להם ליהנות מאשראי נוסף לקידום העסק ללא פגיעה במסגרות הבנקאיות ובתנאים אטרקטיביים במיוחד.

27.04.2023, 14:42 | בשיתוף הפניקס

מה היתרונות של הלוואה בערבות מדינה?

בתקופה כלכלית סוערת כמו זו שאנו נמצאים בה, נותני האשראי נוטים לנהוג בשמרנות הן במספר אישורי ההלוואות החדשות והן בהיקפן הכספי. הלוואה בערבות המדינה מאפשרת לנותני האשראי השונים לספק הלוואות לצמיחה והשקעות לעסקים בנוחות גבוהה יותר תוך שהם נשענים על ערבות המדינה. ערבות המדינה מאפשרת לנותני האשראי לתמחר את הריבית נמוך יותר מהסטנדרט הנהוג וכן הלוואה בערבות המדינה מאפשרת לעסק לקבל אשראי מגורמים שאינן המממנים הקבועים של העסק.

הלוואה בערבות המדינה מעניקה אשראי למטרת הון חוזר בפריסה לטווח ארוך. הלוואות הון חוזר מוגדרות במערכת הבנקאית כהלוואות קצרות מועד בעוד בחיים העסקיים הלוואה קצרת מועד מכבידה על תזרים העסק בהחזר החודשי ועל תוכנית הצמיחה. הלוואה לטובת הון חוזר (מימון מלאי, ייבוא, פערי אשראי, פרסום ושיווק) מאפשרת לעסק להגדיל את תזרים המוזמנים שלו ולהתמקד בצמיחה העסקית.

עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהלוואות בקרן בערבות המדינה, shutterstock עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהלוואות בקרן בערבות המדינה | shutterstock עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהלוואות בקרן בערבות המדינה, shutterstock

יתרונות הלוואה בערבות המדינה:

 1. הלוואה עד 500,000 ₪ או 8% ממחזור המכירות, הגבוה מבין השניים
 2. בטחונות נמוכים - 5%-15% מסכום ההלוואה
 3. מחוץ לאובליגו הבנקאי
 4. ריביות נמוכות
 5. גרייס של עד חצי שנה

לאיזה מטרות אפשר לקבל הלוואה בערבות המדינה?

 1. הקמת עסק או רכישת עסק פועל
 2. מימון הון חוזר- מלאי, שיווק ופרסום, מימון עובדים, פערי אשראי, מימון ייבוא ועוד
 3. ביצוע השקעות - שיפוץ, רכישת ציוד, מכונות, רכבים ועוד
 4. הלוואת הון חוזר קצרת מועד

איך מגישים את הבקשה?
הגשת בקשת הלוואה בקרן לעסקים בערבות המדינה כוללת ארבעה שלבים עיקריים:
א. הגשת בקשה - כנסו לאתר הקרן והגישו בקשת הלוואה בערבות המדינה.
ב. בדיקת הבקשה - הגוף המתאם מטעם המדינה יבצע חיתום לבקשה כולל פגישה
בבית העסק והתרשמות בלתי אמצעית מהיזם.
ג. וועדת אשראי - לאחר אישור הבקשה ע"י הגוף המתאם, תתקיים ועדת אשראי
לאישור הבקשה בהשתתפות הפניקס גמא ונציג הציבור מטעם המדינה.
ד. העמדת ההלוואה - לאחר אישור ההלוואה בוועדת, ניתן להעמיד את האשראי תוך
ימים ספורים.

איך לבחור את נותן האשראי שייתן לך את ההלוואה?

בקרן לעסקים בערבות המדינה משתתפים כ- 11 גופי אשראי שמעניקים הלוואות במסגרת הקרן. בתהליך הגשת בקשת הלוואה עליכם להחליט לאיזה גוף אשראי לפנות כדי לקבל הצעה להלוואה שביקשתם. לפני שתבחרו גוף אשראי כדאי שתבדקו כמה פרמטרים חשובים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלכם, האם ההלוואה "תשב" על האובליגו הבנקאי שלכם או שתקבלו מסגרת אשראי מחוץ למסגרת הבנקאית שלכם, מהם זמני התגובה ותוך כמה זמן תקבלו את ההלוואה, איזה ליווי ותמיכה תקבלו לאורך תהליך הבקשה, האם תצטרכו להביא בטחונות או לאו ומה הם התנאים שתקבלו. אנחנו בהפניקס גמא מתמחים מזה 24 שנים במתן אשראי לעסקים בתנאים תחרותיים מחוץ למערכת הבנקאית ורוצים להציע לכם הצעה שתענה בדיוק על הצרכים שלכם, ותעניק לכם יתרונות משמעותיים בכל אחד מהפרמטרים הללו.

למה כדאי לבחור דווקא בהפניקס גמא?

הפניקס גמא במשך השנים הצליחה להוריד את מחירי האשראי לעסקים במגוון תחומים. לדוגמה, בתחום ניכיון כרטיסי אשראי, סליקת כרטיסי אשראי וערבויות פיננסיות לעסקים וכן להעניק שירות יעיל ומהיר. המהפכות שהביאה החברה בעולמות האשראי לעסקים בישראל הביאו לחסכון של מיליוני שקלים למגזר העסקים. כעת אנחנו נחושים להיות גורם מחולל תחרות גם בתחום ההלוואות בערבות המדינה. מהם היתרונות שאנחנו מביאים לשוק שיכולים לשדרג את העסק שלך?

גמישות פיננסית: הלוואה בערבות המדינה דרך הפניקס גמא, בניגוד לאשראי שמגיע דרך הבנקים, לא "יושבת" על האובליגו הבנקאי שלכם ומהווה בעצם קו אשראי נוסף בתנאים משתלמים, ולעיתים אף ללא בטחונות* עד הלוואה של 500,000 ₪.

הצעה משתלמת: ההיכרות רבת השנים שלנו עם העסקים בישראל, המקצועיות שלנו במתן אשראי ומימון לעסקים במשך למעלה מ-24 שנה, יחד עם הגב החזק של הפניקס והנגישות הטובה שיש לחברה לשוק ההון ולמקורות מימון, מאפשרים לנו להעניק לעסקים הלוואות בתנאים תחרותיים ואטרקטיביים וכל זאת תוך מתן מסגרת אשראי נוספת לעסק שלא יושבת על האובליגו הבנקאי שלכם.

יעילות וזריזות: לאור פעילות של שנים ארוכות עם הפנים ללקוח, השירותיות הפכה לחלק מהד.נ.א של החברה, ועל כן גם בתחום הלוואות לעסקים בקרן בערבות המדינה, נעשה מאמץ להעניק ללקוחותינו שירות יעיל ומקצועי עם זמינות במגוון רחב של ערוצי תקשורת: טלפון, מייל, מספרי ניידים של מנהלי המחלקה, ווואטסאפ. כמו כן, אנו נשמח לסייע לכם גם בשלב הגשת הבקשה לקרן.

ליווי מקצועי: אתם חשובים לנו, וההצלחה שלכם חשובה לנו, לכן לא נשאיר אתכם לבד בסבך הבירוקרטיה. הפניקס גמא מציעה ליווי אישי לאורך כל התהליך עם מענה מהיר ויעיל לכל שאלה משלב הגשת הבקשה ועד שהכסף נוחת אצלכם בחשבון הבנק.

למה כדאי לבחור דווקא בהפניקס גמא?, shutterstock למה כדאי לבחור דווקא בהפניקס גמא? | shutterstock למה כדאי לבחור דווקא בהפניקס גמא?, shutterstock

צריכים עזרה בהגשת בקשת ההלוואה באתר הקרן?

את ההלוואה עליכם להגיש באופן מקוון באתר של הקרן. בשלב ההגשה אתם תידרשו להגיש דוחות כספיים ומסמכים פיננסים אודות העסק שלכם. עסקים רבים מגישים את הבקשה באופן עצמאי, וחלקם נעזרים ביועץ פיננסי או ביועץ כלכלי אשר מסייע להם בהגשת הבקשה והשגת האשראי. אם אתם מתקשים בהגשת הבקשה אנו בהפניקס גמא נשמח לסייע לכם.

אז מה בעצם אנחנו מציעים בהפניקס גמא?

 • הלוואה בתנאים משתלמים בקרן בערבות המדינה
 • מסגרת אשראי נוספת לעסק, מחוץ לאובליגו הבנקאי
 • הלוואה של עד 500,000 ₪ ללא בטחונות* - או 8% מהמחזור
 • פריסת ההלוואה לעד 60 תשלומים
 • גרייס של חצי שנה
 • ריבית תחרותית ואטרקטיבית
 • זמני תגובה מהירים וליווי אישי

מהם המסלולים הקיימים בקרן?

מסלולי ההלוואה מותאמים לשלבים השונים בחיי העסק, החל מהקמת העסק, דרך גמישות פיננסית בניהול השוטף, ועד הרחבה של עסק קיים. בנוסף ישנם מסלולים ייעודיים בתחומים מסוימים. להלן פירוט המסלולים:

מסלול כללי:

 • הון חוזר - זקוקים למזומן לצורך הניהול השוטף של העסק בשל קושי תזרימי לטווח קצר? הפתרון נמצא בהישג יד.
 • מסלול השקעה – אם אתם רוצים לקחת את העסק שלכם לשלב הבא, להתרחב ולגדול, והדבר היחידי שמונע מכם את האפשרות הזו הוא הון ראשוני להשקעה – זה המסלול בשבילכם.
 • משולב – השקעה והון חוזר. המסלול הזה יסייע לכם גם לפתור את האתגר התזרימי וגם להרחיב את העסק במקביל.

מסלול ייעודי

 • עסקים בהקמה: תמיד חלמתם להיות עצמאיים? יש לכם רעיון עסקי ואתם רק רוצים להתחיל לממש אותו? אנחנו בהפניקס גמא נסייע לכם בהשגת ההון הראשוני להקמת העסק בתנאים אטרקטיביים במסגרת הקרן לעסקים בערבות המדינה.

בנוסף, מוצעים מסלולים ייחודיים במסגרת הקרן:

 • השקעה בתעשייה
 • יצואנים
 • חקלאות
 • השקעות ירוקות

אתם נמצאים במרחק קצר מהגשמת החלומות שלכם וקידום העסק שלכם. אנחנו פה בהפניקס גמא, עומדים לשירותכם, ונלווה אתכם לאורך הדרך לקבלת הלוואה מחוץ לאובליגו הבנקאי בקרן בערבות המדינה בתנאים משתלמים ותחרותיים.

לפרטים נוספים>>

נותן האשראי: גמא ניהול וסליקה בע"מ. מ"ר 54508. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מתן האשראי כפוף לחיתום ולתנאי החברה.

*למעט במקרה שיש דרישה/המלצה של הגוף המתאם לביטחונות ובכפוף לחיתום.תגיות