אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית X דחתה לחצים של מפרסמים ומקורבים להתפטר לינדה יאקרינו מנכ"לית X | צילום: Michael Buckner/Variety via Getty

מנכ"לית X דחתה לחצים של מפרסמים ומקורבים להתפטר

בכירים ומקורבים בתעשיית הפרסום פנו בסוף השבוע ללינדה יאקרינו בניסיון לשכנע אותה לפרוש כדי להגן על השם הטוב שלה, לאחר שערוריית האנטישמיות האחרונה של הבעלים אלון מאסק והפסקת הפרסום מצד חברות גדולות; אך היא הדפה את הקריאות וטענה כי היא מאמינה בפלטפורמה ובעובדים

20.11.2023, 13:20 | חדשות חוץ

לינדה יאקרינו מצליחה להדוף בינתיים את הלחץ הגובר מצד המפרסמים להתפטר מתפקידה כמנכ"לית פלטפורמת המדיה החברתית X (לשעבר טוויטר), כך לפי דיווח בפייננשל טיימס. בימים האחרונים הודיעו מספר חברות גדולות על הפסקת הפרסום בפלטפורמה בשל תגובה שפרסם הבעלים אלון מאסק המביעה לכאורה תמיכה בתיאוריית קונספירציה אנטישמית.

לפי הדיווח, בסוף השבוע פנו אל יאקרינו באופן פרטי שורה של בכירים ומקורבים מתעשיית הפרסום בניסיון לשכנע אותה להתפטר על מנת להגן על המוניטן שלה. אולם, אנשים המעורים בנושא ציינו כי עד כה היא סירבה לכל הקריאות לפרוש, ואמרה למי שפנה אליה כי היא מאמינה במשימה של X ובעובדים.

מ-X סירבו להגיב על הדיווח.

מאסק, שרכש את X באוקטובר השנה שעברה עבור 44 מיליארד דולר, ספג ביקורת קשה בשבוע שעבר לאחר שתמך פומבית בתיאוריית הקונספירציה שפורסמה בפלטפורמה. במקביל, חברות כמו IBM, וולט דיסני ואפל הודיעו על הפסקת הפרסום לאחר שנחשף כי הפרסומות שלהן הופיעו לצד תכנים ניאו נאציים."שלחתי ללינדה הודעה והצעתי לה לעזוב כי אם תישאר היא רק תפגע במוניטין שלה", אמר לו פסקאליס, מנכ"ל חברת השיווק AJL אדוויזורי. להערכתו, חברות יעמדו בפני לחץ של בעלי המניות ואפילו חרם צרכני אם ימשיכו לפרסם בפלטפורמה. "אני אטיל ספק בכושר השיפוט של כל מותג שעדיין מפרסם בפלטפורמה. נקודה". בפורבס דיווחו כי הלחץ על יאקרינו נמשך אפילו בחתונת הבת שלה ביום שבת.

יאקרינו מונתה לתפקיד רק ביוני האחרון מתוך מטרה להחזיר את המפרסמים לפלטפורמה, זאת לאחר שהשעו תקציבים לאחר הרכישה בידי מאסק. היא שימשה בעבר כמנהלת חטיבת הפרסום של NBC יוניברסל. בתגובה לסערה האחרונה פרסמה יאקרינו בשבוע שעבר את התגובה: "ב-X היינו ברורים ביותר לגבי המאמצים שלנו להילחם באנטישמיות ובאפלייה. אין להן מקום בכלל בעולם".

גם מאסק ניסה להרגיע את הרוחות ופרסם אתמול בפלטפורמה כי אינו אנטישמי. "בשבוע האחרון התפרסמו מאות דיווחים שקריים שטענו שאני אנטישמי. אין דבר רחוק מזה מהאמת. אני מאחל לאנושות רק את הטוב ביותר ועתיד משגשג ומסעיר לכולנו". הוא אף ציין כי פרסום הקריאה "מהנהר ועד הים, פלסטין תהיה חופשית" תביא להשעיית החשבון.


תגיות