אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על: "תירשם פגיעה בהיקף הביקושים לטיסות החברה ברבעון הרביעי" מטוס בואינג דרימליינר של אל על | צילום: REUTERS/Amir Cohen

אל על: "תירשם פגיעה בהיקף הביקושים לטיסות החברה ברבעון הרביעי"

עוד קובעת אל על כי בהינתן הימשכות המצב הביטחוני, צפויה השפעה שלילית על תוצאותיה גם לאחר מכן; במקביל ישראייר הודיעה כי תחזיר ארבעה מטוסים שחכרה לבעליהם והיא נדרשת להגדיל את מסגרת האשראי שלה

16.10.2023, 20:10 | תומר הדר

המלחמה בדרום משפיעה על אל על: בהודעת החברה לבורסה מציינת חברת התעופה כי על רקע המצב הביטחוני היא סבורה כי תירשם פגיעה בביקושים לטיסות שלה החברה ברבעון הרביעי של השנה הנוכחית.

לפי אל על, "החברה מעריכה כי צפויה השפעה שלילית על תוצאות החברה לרבעון הרביעי לשנת 2023". עוד קובעת אל על כי בהינתן הימשכות המצב הביטחוני, צפויה השפעה שלילית על תוצאותיה גם לאחר מכן. החברה לעת עתה אינה יכולה לאמוד את היקף ההשפעה.

חברת אל על העלתה ב-150% את מחירי ההובלה האווירית של מטענים מאירופה לישראל בעקבות המלחמה בדרום. תעשיינים הגדירו את הצעד שלה כניצול ציני של המצב וניסיון להרוויח על גבם. במקביל היא נאלצת להתמודד עם הטענות לפיהן קיימה רק ארבע טיסות חילוץ בשבת.

מטבע הדברים אל על אינה היחידה שסובלת מהמצב: אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, הודיע היום לעובדיה כי החברה תשיב ארבעה מטוסים שחכרה ב"חכירה רטובה" (כלומר עם הצוות) לבעלי המטוסים וכי ישראייר גרופ נדרשה להגדיל מסגרות אשראי בבנקים.


תגיות