אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטאות שוקלות לדחות את שנת הלימודים מעבר ל-5 בנובמבר סטודנטים באוניברסיטת תל אביב | קובי קואנקס

האוניברסיטאות שוקלות לדחות את שנת הלימודים מעבר ל-5 בנובמבר

לפי ההערכות, דחייה בלי לסכן את הסמסטר אפשרית עד תחילת דצמבר. בינתיים כל המוסדות האקדמיים הציבוריים דחו את פתיחת שנת הלימודים ל-5 בנובמבר

18.10.2023, 13:11 | שחר אילן

ועד ראשי המכללות: הציבוריות (ור"מ) הודיע אתמול כי הוא ממליץ לדחות את פתיחת שנת הלימודים האקדמית במכללות הציבוריות לפחות ל-5 בנובמבר. אלא שוועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) שהודיע על דחיה ל-5.11 כבר בשבוע שעבר שוקל דחייה נוספת. הצורך למנוע פגיעה באנשי המילואים הרבים גורם למוסדות האקדמיה להעדיף דחיות על לימודים מקוונים. ההערכה באקדמיה היא שניתן לדחות את תחילת הלימודים עד תחילת דצמבר בלי להביא לביטול הסמסטר.

בהחלטת ור"מ נקבע כי המכללות יתנו הודעה לסטודנטים על מועד פתיחת שנת הלימודים לפחות 7 ימים מראש. כן יקבעו הקלות מתאימות לסטודנטים במילואים. הודעת ור"מ השלימה את דחיית שנת הלימודים האקדמית ל-5 בנובמבר, כלומר בשלושה שבועות מהמועד המקורי שעמד על 15 באוקטובר. זאת לאחר שבשבוע שעבר הודיע על כך ועד ראשי האוניברסיטאות ופורום המכללות הטכנולוגיות ושלשום הצטרפו המכללות האקדמיות לחינוך.

יו"ר פורום נשיא המכללות האקדמיות לחינוך ונשיא האקדמית חמדת-מכללה לחינוך בשדות נגב פרופסור חיים שקד כתב ש"על אף ההכרה בכוחה של החזרה לשגרה, המציאות שנוצרה מחייבת אותנו לאפשר לכל הסטודנטיות והסטודנטים שאינם פנויים ללמידה כעת להתחיל עם כולם וליישר קו עם כלל מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

אלא שוועד ראשי האוניברסיטאות הבהיר אתמול שישקול דחיה נוספת. בהודעת הועד מאתמולם נאמר שגם ה-5 בנובמבר "ייבחן שוב בהתחשב בהתפתחויות ובמספר המגויסים לשירות מילואים ומתוך דאגה להם". בכיר באקדמיה הסביר שבשלב זה ההארכות יכולות להיספג בביטול חופשת חנוכה וקיצור חופשת הסמסטר. לדבריו, דחיות נוספות אפשריות אל תוך חופשת הקיץ. הבכיר הסביר שבצורה זו ניתן יהיה להכיל דחיות עד תחילת דצמבר. הסמסטר יעמוד בסכנה אם תהיה דחיה למועד מאוחר יותר בדצמבר. הפעם היחידה שסמסטר בוטל בישראל עד כה היתה במלחמת יום הכיפורים.

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע שגביית שכר הלימוד של חודש נובמבר תדחה למועד מאוחר יותר. כן לא ייגבה שכר דירה לחודש אוקטובר מסטודנטים שמתגוררים במעונות וגויסו לשירות מילואים.


תגיות