אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת "התייקרות משמעותית": העדכון שמפרסמת יבואנית רנו וניסאן ללקוחות קבוצת קרסו | צילום: תומר הדר

לקראת "התייקרות משמעותית": העדכון שמפרסמת יבואנית רנו וניסאן ללקוחות

קרסו נהנתה מזינוק חד ברווחיות, אבל זה לא מפריע לה לפרסם הודעה על ההתייקרות הצפויה עוד השנה; גם יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, מפרסמת הודעה דומה

03.09.2022, 08:30 | תומר הדר

יבואני הרכב כבר מכינים את הקרקע להתייקרויות נוספות אשר ייצאו לפועל כבר השנה, כך עולה מהודעה אשר מפרסמת קבוצת קרסו יבואנית רנו ללקוחותיה.

לפי לשון הודעת קבוצת קרסו אשר מופיעה לצד כל דגמי רנו וניסאן אותם היא מייבאת, "לתשומת ליבכם: מחיר כלי הרכב צפוי להתייקר באופן משמעותי עוד בשנת 2022. על כן ונוכח זמני האספקה הארוכים, מחירו של רכב שיוזמן כעת צפוי להיות גבוה יותר מהמחיר המוצג באתר".

הודעה זו, יש לציין, אינה ייחודית רק לה: גם באתר יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, מופיעה הודעה דומה.

יש להדגיש קבוצת קרסו אשר מיידעת את לקוחותיה אודות התייקרות צפויה כבר השנה היא אחת משלוש יבואניות הרכב שדו"חותיהן נותחו השבוע על ידי כלכליסט בהרחבה - ונהנתה מזינוק נאה בשיעור הרווחיות: מ־13.3% בשנת 2019 ל־22.5% בשנת 2022.

זאת ועוד: ההתייקרות שמפניה מזהירה קבוצת קרסו את לקוחותיה אינה היחידה. הודעת הקבוצה מתייחסת לשנה הנוכחית אך בתחילת השנה הבאה יתייקרו רוב דגמי המכוניות החדשות המשווקים בישראל בגלל שינויי מס, החל בעליית מס הקנייה על מכוניות חשמליות וכלה בשינוי של נוסחת החישוב של מס הקנייה המוטל על מכוניות שאינן חשמליות.


תגיות