אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבניין של מסעדת אוזריה שברח לזהבית כהן בשוק לוינסקי זהבית כהן והבניין ברחוב זבולון בת"א. | צילום: אוראל כהן

בלעדי

הבניין של מסעדת אוזריה שברח לזהבית כהן בשוק לוינסקי

מנכ"לית קרן אייפקס היתה מוכנה לשלם 25 מיליון שקל על בניין בשוק לווינסקי בתל אביב, אך הפסידה בהתמחרות לבעלי רשת הומלנד

21.07.2022, 06:30 | אורנה יפת

בניין ברחוב זבולון בדרום תל אביב אשר נרכש בשנת 2006 תמורת 2.2 מיליון שקל נמכר לפני כשבועיים במחיר של 26.65 מיליון שקל. מדובר בבניין הממוקם בפינת הרחובות מטלון וזבולון, בשוק לווינסקי, שבקומת הקרקע שלו שוכנת מסעדת אזוריה, מוסד קולינרי מוכר בשווק לווינסקי.

מלבד מחיר הבניין שזינק פי 12 מאז עסקת המכר היסודית לפני 16 שנה, מעניינת זהות אנשי העסקים שהתמחרו עליו. ל"כלכליסט" נודע כי הבניין נרכש בהתמחרות בה השתתפה זהבית כהן, מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס, שהפסידה בהתמחרות ליוסף סיונוב, יזם והבעלים של רשת התיווך הומלנד בית ממכר נכסים.

סיונוב היה עד כה אחד הבעלים בבניין, והחזיק שליש מהבעלות ביחד עם עוד שני שותפים. חילוקי דעות הובילו לקרע בין השותפים והבניין הוצע למכירה. סיונוב ביקש לרכוש החוצה את השותפים, וכהן ביקשה לרכוש את מלוא הבעלות, כולל את חלקו של סיונוב.

המאבק על הבניין הפינתי החל כבר בשנת 2021, כאשר זהבית כהן הגישה הצעה לרכוש אותו באמצעות משרד עורכי הדין שרגא בירן. סיונוב יוצג על ידי עו"ד שלומי שלום, ושני שותפים נוספים יוצגו על ידי משרד עורכי הדין יוסף גרוס. לצד כהן וסיונוב הוגשו הצעות נוספות מאנשי עסקים פרטיים, אך ההצעות הכספיות שלהם היו רחוקות מאלו שהגישו סיונוב וכהן.

"זה בניין בשכונת פלורנטין שקניתי שליש ממנו בשנת 2006", מספר סיונוב. "זהבית כהן הציעה בהתמחרות 25 מיליון שקל, ואני הצעתי 25.25 מיליון שקל. אלו היו ההצעות הכי גבוהות, ואז ההתמחרות נגמרה ב־26.65 מיליון שקל. שאר ההצעות היו סביב 21.5 מיליון שקל. זהבית הציעה את ההצעה הראשונית הגבוהה ביותר ואני השוויתי".

לדבריו, "השווי של הבניין זינק בלי שהשקענו בו כלום. לא החלפנו אפילו את המזוזה. אני קונה בניינים משביח ומשאיר אותם להשכרה. אני לא מוכר. בבניין הזה לא השקענו בגלל חילוקי דעות בין השותפים. כיום יש שלוש קומות. בקומת הקרקע המסעדה בשטח של 200 מ"ר, ומעליה חמש דירות בשטח כולל של 440 מ"ר. היתרון של הבניין הוא שיש לו זכויות בנייה של 500 מ"ר נוספים. התוכנית היא להכניס אותו לתמ"א 2 ובסוף יהיו בו שש קומות".


תגיות