אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה מדגם Y - הרכב הנמכר ביותר בעולם ב-2023 טסלה Y |

טסלה מדגם Y - הרכב הנמכר ביותר בעולם ב-2023

טסלה מסרה אשתקד 1.23 מיליון מודל Y. במקום השני, לפי ג'אטו דיינמיקס המתמחה בניתוח שוק הרכב העולמי, נמצאת טויוטה ראב 4 עם 1.07 מיליון מסירות ובמקום השלישי טויוטה קורולה עם 1.01 מיליון מסירות ב-2023. הנתונים מראים נדידת צרכנים לרכבי כביש שטח מהמשפחתיות המסורתיות

28.01.2024, 16:09 | תומר הדר

טסלה מודל Y היתה המכונית הנמכרת ביותר בעולם ב-2023, כך עולה מנתונים ראשוניים שמפרסמת ג'אטו דיינמיקס המתמחה בניתוח שוק הרכב העולמי. על פי ג'אטו, הנתונים נאספו מעיקר שווקי הרכב הגדולים והמשמעותיים בעולם, כמו גם ממספר גדול של שווקים משניים, כשרשימת השווקים כוללת בין היתר את ארה"ב, מדינות אירופה, סין ועשרות שווקים נוספים בהם גם ישראל, לבנון, קטאר, קולומביה ומדינות נוספות.

לפי עיקרי הנתונים הראשוניים, טסלה מסרה אשתקד 1.23 מיליון מודל Y, נתון הממצב את רכב הכביש שטח של טסלה במקום הראשון (עלייה של 64% ביחס ל-2022 עבור טסלה). במקום השני, לפי ג'אטו, נמצאת טויוטה ראב 4 עם 1.07 מיליון מכוניות ואילו במקום השלישי נמצאת טויוטה נוספת: הקורולה, עם 1.01 מיליון מכוניות שנמכרו אשתקד.

כניסתה של טסלה, חברה שחוגגת 20 שנה להיווסדה, למקום הראשון מהווה לא פחות ממהפכה: עד כה המכונית הנמכרת ביותר בעולם, במשך שנים היתה טויוטה קורולה, אך זו הודחה על ידי מכונית חשמלית – של יצרנית שנחשבת "צעירה" במונחי ענף הרכב העולמי. יתרה מזאת, העובדה שראב 4 נמצאת במקום השני בטבלה העולמית מעידה גם על שינוי בטעמי הצרכנים - ונדידה לרכבי כביש שטח במקום משפחתיות מסורתיות.

עוד עולה מהנתונים כי ההובלה הגלובלית של מודל Y התאפשרה הודות לזינוק במכירות הדגם באירופה ובסין, בין היתר נוכח העובדה שטסלה מחזיקה כיום במפעלי ייצור בשני שווקי הליבה. מעבר לכך, בג'אטו מציינים כי מדיניות ההוזלות האגרסיבית של טסלה היא אחד התורמים החשובים להצלחת הדגם. כך, מחיר הריטייל (מכירה לצרכן) הממוצע למודל Y בגרמניה בשנת 2023 היה נמוך ב-18% ממחירו הממוצע של רכב חשמלי בגרמניה (שוק הרכב הגדול באירופה). במקרה של השוק האמריקאי, מחיר טסלה מודל Y היה נמוך בממוצע ב-23% מהמחיר הממוצע של מכונית חשמלית בארה"ב.

תגיות