אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שצברה חובות של כ-12 מיליון שקל: אטרניטי נטוורקס מבקשת עיכוב הליכים

אחרי שצברה חובות של כ-12 מיליון שקל: אטרניטי נטוורקס מבקשת עיכוב הליכים

החברה שפתיחה טכנולוגיה להעברה של מידע ברשת החלה להיסחר בבורסה המשנית של לונדון ב-2017 בשווי של 45 מיליון פאונד. לטענת החברה, תזרים המזומנים שלה נפגע לאחר שכמה לקוחות מהותיים שלה נקלעו לקשיים והחובות שלהם כלפי החברה הצטברו לסכום של עשרות מיליוני שקלים

15.10.2023, 15:01 | ליטל דוברוביצקי

חברת אטרניטי נטוורקס, הנסחרת בבורסה המשנית בלונדון (AIM), הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה דחופה לעיכוב הליכים, לאחר שצברה חוב של כ-12 מיליון שקל.

אטרניטי נטוורקס הוקמה בשנת 2003 בישראל על ידי המנכ"ל דוד לוי ושביט ברוך. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של טכנולוגיה להעברה איכותית ומהירה של מידע ברשת. הטכנולוגיה של אטרניטי מסייעת להגביר את ביצועי הרשתות בענן תוך שהיא מפחיתה את צריכת החשמל ואת עלויות התשתית של הרשת. בין לקוחות החברה נמנים טלרד, רד דאטה קום ועוד. החברה מעסיקה כ-26 עובדים. בשנת 2017 החלה אטרניטי להיסחר ב-AIM בשווי של 45 מיליון פאונד. כ-52% מהון מניותיה מוחזק באמצעות משקיעים בבורסה.

במסגרת בקשת החברה, שהוגשה על ידי עוה"ד שלום גולדבלט וליאת צרפתי שלום ממשרד גולדבלט גינדס יריב, נטען כי תזרים המזומנים של החברה הידרדר ונפגע בין השאר בעקבות משבר הקורונה העולמי וכן עקב מספר לקוחות מהותיים של החברה שנקלעו לקשיים, דבר שגרם לכך שחובם כלפי החברה, שמסתכם במצטבר בעשרות מיליוני שקלים, הפך לבעייתי ולא ניתן לגבייה אפקטיבית.

הבקשה הוגשה לפי תיקון 4, המספק הקלה לחברת שנקלעו לקשיים בעקבות הקורונה. במסגרת תיקון זה לא ממונה נאמן המשתלט על נכסי החברה אלא מנהל הסדר המסייע לגבש הסדר חוב עם הנושים. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ קבעה כי היא מבקשת את תגובת הממונה על חדלות פירעון עד מחר.

תגיות