אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד: "הבן שלי הפסיד כמעט את כל ההשקעה שלו בנכסי קריפטו" כריסטין לגארד | צילום: AP Photo/Michael Probst, File

לגארד: "הבן שלי הפסיד כמעט את כל ההשקעה שלו בנכסי קריפטו"

לנשיאת הבנק המרכזי של אירופה היתה מלכתחילה דעה שלילית על סוג זה של נכסים, ובמפגש עם סטודנטים בפרנקפורט חשפה כי אחד מבניה "התעלם ממני בגדול" והפסיד כמעט את כל מה שהשקיע בקריפטו; לדבריה, "הוא הודה בחוסר רצון שצדקתי"

25.11.2023, 09:21 | חדשות חוץ

נשיאת הבנק האירופי המרכזי כריסטין לגארד הודתה אתמול (ו') כי בנה הפסיד "כמעט את כל" ההשקעה שלו בנכסי קריפטו, זאת על אף האזהרות החוזרות ונשנות מצד המוסדות הפיננסיים.

לגארד עצמה לא חסכה בעבר ביקורת ממטבעות קריפטו וכינתה אותם ספקולטיביים, חסרי ערך וכלי המשמש בעיקר פושעים לפעילות לא חוקית ("קריפטו? זה לא שווה כלום ומבוסס על כלום", לדבריה). "הוא התעלם ממני בגדול, שזו זכותו", אמרה במפגש עם סטודנטים בפרנקפורט. "והוא הפסיד כמעט את כל הכסף שהשקיע". עם זאת, ציינה כי לא מדובר בסכום גבוה במיוחד. "כשניהלתי איתו שיחה נוספת בעניין הוא הודה בחוסר רצון שצדקתי", כך אמרה. ללגארד שני בנים : פייר הנרי לגארד בן 37 ותומאס לגארד בן 35, אך היא לא ציינה במי מהם מדובר.

בבנק האירופי המרכזי קראו להחלת רגולציה עולמית על המסחר בקריפטו וזאת כדי להגן על הצרכנים שאינם מודעים לסיכון וכדי לסגור פרצה שמאפשרת העברת מימון לטרוריסטים או לפושעים.

החשש שמטבעות קריפטו המונפקים באופן פרטי עלולים להחליף כסף ממשלתי היה בין הסיבות לכך שבבנק האירופי השיקו פרויקט משל עצמם של יורו דיגיטלי, אך הבנק עוד רחוק מספר שנים מהיכולת להנפיק אותו בפועל. בשבוע שעבר טענו בבנק כי נדרשות להם עוד שנתיים לפני שיהיו בעמדה שבה יוכלו להחליט האם לעשות זאת.

"כפי שאתם יכולים לנחש, יש לי דעה מאוד לא טובה לגבי קריפטו", אמרה לגארד, "אנשים יכולים להשקיע את הכסף שלהם איפה שהם רוצים, אנשים יכולים להתעסק בספקולציות ככל שירצו, אך אנשים לא יכולים להיות חופשיים לקחת חלק במסחר אסור ובפעילות עסקית לא חוקית".


תגיות