אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישבור את השוק? וואן זירו מציע פיקדון יומי בריבית של 4% גל בר דעה, מנכ"ל בנק וואן זירו | צילום: אביגיל עוזי

ישבור את השוק? וואן זירו מציע פיקדון יומי בריבית של 4%

זאת בשעה שבבנקים מוצעת ריבית של 1%-2% על פיקדונות אלה; הריבית תוצע במסלולים בהם משולמים דמי מנוי במטרה למשוך אליהם לקוחות

27.09.2023, 08:12 | עירית אבישר

הבנק הדיגיטלי וואן זירו יוצא במהלך משמעותי בכדי לנסות ולהגדיל את האטרקטיביות של מסלולי המינויים בתשלום שלו. הבנק, שבשליטת פרופ' אמנון שעשוע, החליט כי ישלם ריבית של 4% בפיקדון היומי. מדובר בריבית גבוהה משמעותית מהמקובל כיום בשוק, שעומדת על 1%-2%, ועד היום היא עמדה בוואן זירו על 2.5%. הריבית המוצעת היא ללא רף הפקדה מינימלי או מקסימלי, והיא דומה לתשואה שניתן לקבל היום בקרנות הכספיות- מוצר שהבנק הדיגיטלי עדיין לא מציע ללקוחותיו, שכן עוד אין לו פעילות של ני"ע ישראליים.

פיקדון זה יהיה זמין ללקוחות המסלולים One ו-One+, שדמי המנוי שלהם עומדים על 119-49 שקלים בחודש. בוואן זירו מציינים שמחצית מלקוחות הבנק משתייכים למסלולים אלה. לעומת זאת במסלול Zero שאינו כולל דמי מנוי, לא יהיה זמין בכלל פיקדון יומי, אלא רק חודשי או שנתי.

זו למעשה הפעם הראשונה שהבנק מבדל מוצר בנקאי בסיסי בין לקוחותיו שנמצאים במסלולים בתשלום לבין אלה שבמסלול ללא דמי מנוי. המסלולים בתשלום של הבנק הדיגיטלי כוללים שימוש במרבית עמלות הבנק, ומציעים גם שירות של ניהול כספים תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות שפיתח הבנק. אלא שנראה שבוואן זירו הבינו שלא פשוט לשכנע את הלקוח הישראלי לשלם מראש דמי מנוי במחיר לא מבוטל עבור שירותים שכאלה, ולכן הם מנסים למשוך לקוחות להישאר בו (הבנק מציע את המסלול בחינם לחודשיים הראשונים ללקוחות חדשים) באמצעות פיקדון יומי במחיר גבוה מהמקובל.

וואן זירו נפתח רשמית אל הציבור לפני שנה. נכון לאוגוסט יש בבנק 75 אלף חשבונות, אולם בכדי שהבנק יעבור לרווחיות הוא צריך להערכתו לשלש את כמות הלקוחות. היקף הפיקדונות והעו"ש בבנק עומד על 1.5 מיליארד שקל, בעוד תיק האשראי שלו (לא כולל מסגרות אשראי) עומד על 115 מיליון שקל. היקף הפיקדונות גבוה משמעותית מהיקף האשראי, כך שמטרת המהלך הנוכחי אינה להגדיל את צד הפיקדונות, שכן יש לו די והותר מקורות למתן אשראי, אלא המטרה היא למשוך את הלקוחות להישאר במסלול בתשלום שלו.

כעת יהיה מעניין לראות האם המהלך של וואן זירו יביא ללחץ על הבנקים לשפר את הריבית שהם מציעים בפיקדון יומי, או שהעובדה שוואן זירו הוא עדיין שחקן קטן, תאפשר להם להישאר עם הריביות הנמוכות המוצעות בפיקדון היומי.


תגיות