אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קסטרו השיקה מותג תכשיטים בשבע שגיאות החנות הראשונה של "לונה" מבית קסטרו־הודיס. הפרסום כלל תמונה של קופיט | צילום: אוראל כהן

קסטרו השיקה מותג תכשיטים בשבע שגיאות

המותג LUNA דומה בשמו למותג LALUNA שהקימה ליבנת קופיט, ובמודעת הדרושים לחנות החדשה אף מופיע צילום של קופיט עצמה. קסטרו: טעות אנוש"

23.05.2023, 06:30 | אורנה יפת

חברת האופנה קסטרו הודיס השיקה מותג תכשיטים חדש תחת השם LUNA. כך נודע ל"כלכליסט". חנות ראשונה של המותג הושקה בדיזנגוף סנטר לפני כשבוע, וכבר הצליחה לעורר מהומה שמעורבים בה עורכי דין.

קסטרו דיווחה ברבעון שעבר כי תחת רשת התכשיטים טופטן שכוללת 65 סניפים היא מתכננת להשיק קונספט חדש של חנויות גדולות יותר ולהכניס לחנויות גם קולקציית תכשיטי זהב לצד תכשיטי הכסף. בעמוד הלינקדאין של הקבוצה פרסמה קסטרו־הודיס סרטון של החנות החדשה תחת הכיתוב: "תגידו שלום לילדה החדשה במשפחה, LUNA סטודיו לתכשיטים. המון תודה לעמית שוק (מבעלי השליטה בחברה – א"י) וכל צוות המעצבות שנתנו יד. חנות ראשונה נפתחה בדיזנגוף סנטר ואתם מוזמנים לקפוץ ולהכיר מקרוב".

אלא שביום ראשון האחרון נשלח לחברת קסטרו הודיס מכתב התרעה בטענה להטעיה ושימוש במוניטין, בשם, ואפילו בתמונה של מייסדת מותג תכשיטים ותיק, שנושא את השם LALUNA JEWELRY. המותג נוסד לפני 14 שנים על ידי ליבנת קופיט, דירקטורית בחברת מייקרוסופט, שהצליחה לאסוף 32 אלף עוקבים בעמוד האינסטגרם, שבו היא מפרסמת את תכשיטי LALUNA. קופיט מעצבת את התכשיטים ומשמשת פריזנטורית של המותג. היא הקימה לצד אתר המכירות שלה גם סטודיו ברמת השרון שבו נמכרים התכשיטים מתוצרתה.

ליבנת קופיט עם התכשיטים. "הטעיה בוטה", צילום: אייל ליבל ליבנת קופיט עם התכשיטים. "הטעיה בוטה" | צילום: אייל ליבל ליבנת קופיט עם התכשיטים. "הטעיה בוטה", צילום: אייל ליבל

בקסטרו הודיס פירסמו מודעת דרושים לחנות החדשה, אליה אף צורפה תמונה של קופיט עצמה. קופיט, לטענתה, גילתה שיש מותג שנושא שם זהה לשלה כאשר החלה לקבל פניות של לקוחות אשר בירכו אותה על פתיחת החנות החדשה. בשלב מאוחר יותר ולאחר שפנתה לחברה המתחרה, הוסרה התמונה שלה מהפרסומים של קסטרו.

עו"ד שירי כהן, המייצגת את LALUNA שיגרה מכתב לקסטרו־הודיס בו היא דורשת מחברת האופנה פיצוי ללקוחה שלה, בגובה 250 אלף שקל, בתוך שבוע ימים. "לאחרונה נדהמה מרשתי לגלות כי פתחתם חנות תכשיטים בדיזינגוף סנטר הנושאת את השם LUNA. זאת, בין השאר, לאור לקוחות ומכרים שזיהו את החנות שפתחתם כחנות של מרשתי ופנו אליה בשאלה האם, מדובר בחנות שלה", מציינת עו"ד כהן במכתבה. "ואם בכך לא די, התגלה למרשתי כי יצאתם אף בקמפיין גיוס באינסטגרם, אשר לא רק שנושא את השם לונה תכשיטים, אלא שתמונתה של מרשתי, כפי שהיא מופיעה באתר האינטרנט שלה, מתנוססת בו. כל זאת ללא קבלת אישורה של מרשתי לעשיית שימוש בתמונה הנ"ל ותוך הטעיה בוטה וחמורה של ציבור הצרכנים".

קופיט מסרה ל"כלכליסט" כי "בתחילה תהיתי איך מותג חדש בתחום התכשיטים מנסה לבנות את עצמו עם שם שכל כך דומה לשם של מותג התכשיטים שלי. ביום רביעי האחרון התחלתי לקבל הודעות רבות מעוקבות שלא רק שבירכו אותי על פתיחת חנות חדשה הן אף שלחו לי לינק בעניין. כשפתחתי את הלינק גיליתי כי לא רק שנעשה שימוש בשם המותג שלי אלא לתדהמתי נעשה שימוש בלא פחות מהתמונה האישית שלי, באמצעותה אני מפרסמת את המותג שלי. באותו הרגע כבר היה ברור לי שבחירת שם כמעט זהה לשם המותג שלי לא הייתה מקרית ומדובר במעשה מכוון שמטרתו לרכב על המוניטין שצברתי בתחום".

מקסטרו־הודיס נמסר: "השימוש בתמונה נעשה במודעת 'דרושים' באמצעות ספק חיצוני בשל טעות אנוש מצערת שלו ובתום לב. יתר הטענות מוכחשות ויקבלו מענה משפטי בצינורות המקובלים".תגיות