אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרה פרה: משלוח צאן ובקר מאוסטרליה בדרכו שוב לישראל יצוא צאן ובקר מאוסטרליה | צילום: Unsplash

פרה פרה: משלוח צאן ובקר מאוסטרליה בדרכו שוב לישראל

המשלוח שכולל כ-14,500 חיות יצא לדרך ביום ראשון מנמל בעיר פרת' בדרכו לחיפה. הניסיון הראשון להעברת המשלוח בינואר נכשל לאחר שהספינה נאלצה לשוב לעקבותיה בשל תקיפות החות'ים בים האדום. המסע הפעם לא יעבור בים האדום ויימשך 33 ימים

04.03.2024, 13:22 | חדשות חוץ

משלוח ימי של כ-14,500 צאן ובקר יצא לדרך מאוסטרליה לישראל. זהו הניסיון השני להעביר את המשלוח לאחר שההפלגה המקורית שיצאה לדרך לפני חודשיים בוטלה בשל האיום החות'י בים האדום.

לפי דיווח בסוכנות רויטרס, המשלוח הראשון שכלל כ-16 אלף עגלים וכבשים, יצא מנמל פרמנטל בפרת' ב-5 בינואר אך לאחר כשבועיים ובאמצע הדרך לנמל חיפה הספינה שינתה את המסלול והממשלה האוסטרלית הורתה לה לשוב על עקבותיה. הסיבה לשינוי הייתה תקיפות החות'ים, שהחלו בנובמבר בתגובה למלחמה בעזה. חברות ספנות רבות נאלצו בעקבות זאת לשנות את הנתיב, מהלך המאריך ומייקר את המסע.

לאחר החזרה לאוסטרליה הועברו החיות למתקנים מיוחדים, זאת מכיוון שהחוק במדינה מחייב שמירה עליהן בבידוד. אולם, פעילים למען בעלי חיים ופוליטיקאים התלוננו כי מדובר בהתעללות ודרשו את הפסקת המסחר בכבשים חיות. מהממשלה נמסר כי הן הוחזקו בתנאים טובים.

בסוף השבוע הועלו החיות שוב לאותה ספינה - MV Bahijah ואתמול היא עזבה את הנמל באוסטרליה. לפי ג'ף פירסון מחברת WAFarmers, המשלוח כולל 14 אלף כבשים ו-500 בקר, ושאר החיות ישלחו בספינות אחרות בשבועות הקרובים. ממשרד החקלאות האוסטרלי מסרו כי אישרו את המשלוח. "היצואן מתכוון להעביר את החיות לישראל מבלי לעבור בים האדום", נמסר בהצהרה. המסע דרך כף התקווה הטובה בדרום אפריקה יימשך 33 ימים.

פירסון הוסיף כי שאר המסחר בכבשים ממערב אוסטרליה יימשך מעתה כרגיל, כשהמשלוחים הבאים המתוכננים כוללים כ-65 אלף כבשים לסעודיה ולירדן. "עסקים כרגיל", הדגיש. "יש ביקוש גדול לחיות משק".תגיות