אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסחר תנודתי במט"ח: הדולר מתחת ל-3.68 שקלים שטרות שקלים ודולרים | צילום: Igal Vaisman / Shutterstock

מסחר תנודתי במט"ח: הדולר מתחת ל-3.68 שקלים

אחרי התחזקות המטבע המקומי אתמול (הדולר נחתך ב-1.5% מול השקל), הדולר קפץ היום ב-1% מעל ל-3.69 שקלים, ולאחר מכן התמתן; בצפון לא חודלות השריפות בשל ירי החיזבאללה; ועדת הכספים אישרה העברה דחופה של 11.3 מיליארד שקל למשרד הביטחון

04.06.2024, 16:46 | שיר רייטר

השקל נחלש היום (ג') בשוק המט"ח, אחרי עליות חדות שהציג אתמול ברקע דיווחים על התקדמות כלשהי להסכם בין ישראל לארגון הטרור חמאס.

הדולר התחזק מוקדם יותר היום ב-1% בשוק המט"ח המקומי מעל ל-3.69 שקלים, אך התמתן וכעת נסחר מתחת ל-3.68 שקלים. היורו שטיפס מוקדם יותר ל-4.01 שקלים, נחלש ונסחר עתה סביב 3.997 שקלים. ביום חמישי תתפרסם החלטת הריבית בגוש היורו.

אתמול בקביעת השערים היציגים רשם הדולר ירידה של 1.5% ושערו היציג נקבע על 3.66 שקלים, היורו נחלש ב-1.4% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.97 שקלים.

בהיבט הביטחוני, בצפון לא חודלות השריפות בשל ירי החיזבאללה. ועדת הכספים אישרה העברה דחופה של 11.3 מיליארד שקל למשרד הביטחון.

הבנק המרכזי של אירופה יפרסם ביום חמישי בצהריים את החלטת הריבית שלו, ומרבית האנליסטים בשוק מעריכים שהוא יוריד את הריבית ב-0.25% ל-4.25%. זאת לאחר שש פעמים רצופות שבהן הודיע הבנק על שיעור ריבית של 4.5%.

"למרות העובדה שהאינפלציה עדיין מעל ליעד הבנק המרכזי, שעומד על 2%, אנו סבורים שכן נראה את הריבית יורדת ברבע נקודת האחוז ביום חמישי הזה", כתב הבוקר עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל פיננסים.

"זאת לנוכח ההתקדמות המהירה באינפלציה לכיוון יעדה מתחילת השנה וההשלכות השליליות של הריבית הגבוהה על הצמיחה, למרות השיפור שאנו רואים בחודשיים האחרונים.

"יחד עם זאת, להערכתנו הבנק יאותת שנוכח המשך הלחצים האינפלציוניים, במיוחד מכיוון השכר, אין התחייבות שנראה את הריבית יורדת בעקביות גם בהחלטות הבאות".

המשקיעים בשוק המקומי ממשיכים כמובן לעקוב אחר הזירות הביטחוניות. הירי מלבנון נמשך, אחרי היממה שבה הצפון בער בגלל מטחי חיזבאללה: שני כטב"מים יורטו בגליל העליון, אזעקות גם בקריית שמונה - ושריפה ביער ביריה בגלל שברי יירוט: "נשמע פיצוץ עז". לוחמי צה"ל חיסלו שני מחבלים שהתקרבו לגדר התפר כדי לירות על יישובים בשרון.

תגיות