אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורש מקבוצת פוקס: דובי שנידמן ביקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל ריטיילורס מנכ”ל ריטיילורס היוצא דובי שנידמן | צילום: אוראל כהן

פורש מקבוצת פוקס: דובי שנידמן ביקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל ריטיילורס

שנידמן מנהל את החברה הבת של קבוצת פוקס, שמשמשת כזרוע הספורט המפעילה את רשתות הקמעונאות נייקי, פוטלוקר ודרים ספורט; את שנידמן צפוי להחליף בתפקיד תומר צ'פניק, חתנו של בעל השליטה בקבוצה הראל ויזל

09.05.2023, 16:46 | אורנה יפת

דובי שנידמן, מנכ"ל ריטיילורס, ביקש לסיים את תפקידו אחרי 8 שנים ויפרוש בקרוב מקבוצת פוקס. שנידמן מנהל את החברה הבת ריטיילורס, זרוע הספורט שמפעילה את רשתות הקמעונאות נייקי, פוטלוקר ודרים ספורט.

שנידמן היה בעבר אחד מזכייני נייקי שהראל ויזל רכש את הפעילות שלהם והפך למפעיל יחיד בישראל של החנויות. במסגרת הרכישה הצטרף שנידמן לקבוצת פוקס, נותר עם 10% ממניות ריטיילורס וקיבל את תפקיד המנכ"ל.

את שנידמן צפוי להחליף בתפקיד תומר צ'פניק, חתנו של בעל השליטה הראל ויזל. צ'פניק מונה לפני כשנה וחצי למנכ"ל הפעילות הגלובלית של חנויות נייקי בעולם.

ריטיילורס נסחרת לפי שווי של 3.4 מיליארד שקל. מאז שנת 2020 מציגה חברת הספורט של פוקס עלייה מתמשכת במכירות ואת שנת 2022 היא סיכמה עם זינוק של 36% בהכנסות כתוצאה מהתרחבות של חנויות נייקי בעולם, ואלו הסתכמו ב-1.5 מיליארד שקל.

הרווח התפעולי של חברת הספורט צמח בשנה שעברה ב-24% ל-183 מיליון שקל והחברה סיימה את השנה עם רווח נקי של 105 מיליון שקל – עלייה של 35% ביחס לשנת 2021.

הקטר של ריטיילורס הן חנויות נייקי שהרווחיות הגולמית הממוצעת בהן עומדת על 52% ונכון לסוף 2022 הפעילה 64 חנויות, בעוד בפוטלוקר הרווחיות הגולמית 49% ובאותה תקופה הפעילה 97 חנויות.

צ'פניק, בנוסף למינויו הצפוי למנכ"ל ריטיילורס, ימשיך בתפקידו כמנכ"ל נייקי גלובל, ללא שינוי בתנאי העסקתו. שנידמן יסיים את תפקידו בסוף החודש וצפוי להמשיך כדירקטור בחברה, בכפוף לאישור האסיפה הכללית.

במקביל, הודיעה גם מיכל ריבקינד פוקס, מנכ"לית ג'מבו יוון, על יציאה לחל"ת. ריבקינד פוקס, בתו של אברהם פוקס מבעלי השליטה בקבוצה, עובדת בקבוצה 30 שנה במגוון תפקידים ובשנתיים האחרונות פעלה להקמת רשת ג'מבו יוון בישראל, אותה השיקה בחודש שעבר עם פתיחת החנות הראשונה באילת. היא תוחלף על ידי אבי טובול המשמש כמנכ"ל רשת המשקפיים הבינלאומית SUN GLASSHUT. טובול עובד בפוקס 21 שנה ושימש כסמנכ"ל מכירות פוקס, ומנכ"ל דה צ'ילדרנס פלייס.

בנוסף, הודיעה על פרישה מהקבוצה איריס איינהורן, סמנכ"לית משאבי אנוש ושרות, שעובדת בפוקס 15 שנים.תגיות