אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה בר סימן טוב יעזוב את כלל ביטוח, אחרי שנה בתפקיד המשנה למנכ"ל משה בר סימן טוב | צילום: יואב דודקביץ

משה בר סימן טוב יעזוב את כלל ביטוח, אחרי שנה בתפקיד המשנה למנכ"ל

בר סימן טוב משמש כמנהל חטיבת הבריאות של כלל ביטוח, והוא יישאר בתפקיד זה עד אפריל 2023; הוא צפוי לחזור לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות תחת הממשלה המתגבשת ושר הבריאות המיועד אריה דרעי

14.12.2022, 15:18 | אלמוג עזר

ההרפתקה הקצרה של משה בר סימן טוב בכלל ביטוח תסתיים לאחר שנה. חברת הביטוח הודיעה היום כי בר סימן טוב יסיים את תפקידו בחברת הביטוח כמשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת הבריאות של כלל ביטוח באפריל 2023. בר סימן טוב מונה לתפקיד במרץ האחרון.

בר סימן טוב צפוי לחזור למשרד הבריאות בתפקידו כמנכ"ל, תחת הממשלה החדשה שקרובה לקום ותחת שר הבריאות המיועד אריה דרעי. דרעי צפוי לכהן במשרה חלקית במשרד.

בהקשר הביטוחי בר סימן טוב הביא לשינוי בכלל ביטוח, או נכון יותר הביא לשינוי בתוכניות. טרם הגעתו התלבטו בכלל, בהובלת המנכ"ל יורם נוה, לגבי האפשרות להטמיע את מחלקת הבריאות בחברה לתוך מערך התביעות. עם גיוסו לחברה הודיעה כלל כי תותיר את מערך הבריאות על כנו, והיא אמורה להישאר כך גם לאחר עזיבתו.

מערך הבריאות של כלל ביטוח רשם רווח כולל לפני מסים בהיקף של 315 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים, לעומת רווח של 206 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. הפרמיות שמכרה החברה הסתכמו ב-1.18 מיליארד שקל בשלושת הרבעונים הראשונים, לעומת פרמיות בהיקף של 1.05 מיליארד שקל ברבעונים המקבילים ב-2021.

בר סימן טוב, כלכלן בהכשרתו, כיהן כמנכ"ל משרד הבריאות מאז 2015 ושימש כמנכ"ל הראשון במשרד שאינו בעל הכשרת רופא. המנכ"ל לשעבר פרץ לתודעת הציבור על רקע התפרצות נגיף הקורונה וההחלטה של משרד הבריאות לתמוך בסגר הרמטי כדי להילחם בהתפשטות הנגיף. בר סימן טוב כיהן בתפקיד עד מאי 2020, עם דעיכת השפעות הקורונה בגל הראשון.

פרט לכך שכיהן כמנכ"ל משרד הבריאות ב-2020, עת התפרץ נגיף הקורונה, שימש בר סימן טוב גם כציר כלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון ומשנה לממונה על התקציבים במשרד האוצר. לאחר פרישתו ממשרד הבריאות הציע ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לבר סימן טוב לכהן כפרויקטור הקורונה – אך זה סירב.


תגיות