אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ של הנגיד עובד: גם לאומי העלה את הריבית על העו"ש ל-2% חנן פרידמן על רקע סניף של בנק לאומי | צילומים: רון קדמי, שאול גולן

הלחץ של הנגיד עובד: גם לאומי העלה את הריבית על העו"ש ל-2%

דרישת הנגיד מהבנקים להגדיל את הריבית על העו"ש, לצד הצעת החוק שהוגשה בעניין, מתחילים לשאת פירות: לאחר שמזרחי טפחות הודיע היום כי ישלם ריבית של 2% על הפלוס, בנק לאומי מיהר להציע הצעה דומה - אך בכפוף להפקדת משכורת. כמו מזרחי, גם לאומי יפחית את הריבית על המינוס ב-2%

28.06.2023, 19:24 | שירות כלכליסט

הלחץ שמפעיל נגיד בנק ישראל על הבנקים לשפר את הריביות ללקוחותיהם עובד: לאחר שבנק מזרחי הודיע היום כי ישלם ללקוחות ריבית של 2% על העו"ש, מיהרו בבנק לאומי להעלות גם את הריבית על הפלוס ל-2%.

עם זאת, על פי הודעת לאומי הריבית תשולם על יתרה של עד 25 אלף שקל, והיא כרוכה במספר תנאים - המהותי שבהם העברת משכורת ללאומי. על אף שמדובר בהתפתחות חיובית מבחינת לקוחות הבנקים, כדאי להזכיר כי ריבית שנתית של 2% היא עדיין נמוכה מאוד ביחס לאינפלציה (4.6%), מה שגורם לשחיקה משמעותית בערך הכסף.

מה שקרוב לוודאי מלחיץ את הבנקים, לצד מסכת הלחצים שמפעילים עליהם בנק ישראל והנגיד, הוא גם יוזמת החקיקה שעוכבה היום ונועדה לאפשר לאפשר לשר האוצר להתערב בתמחור הריבית על העו"ש.

לצד העלאת הריבית על הפלוס, הודיע לאומי גם כי יבצע הפחתה של עד 2% בשיעור הריבית הנגבית על המינוס בחשבון העו"ש של לקוחות פרטיים. צעד נוסף שבו נוקט לאומי הוא מתן זיכוי בתקופת החגים (ספטמבר-נובמבר 2023) ללקוחות שההחזר החודשי שלהם על המשכנתא גדל ביותר מ-1,000 שקל.

במסגרת ההטבה החדשה שמציג הבנק, לקוחות שנטלו משכנתא לרכישת דירה למגורים בשווי של עד שני מיליון שקל (עם שיעור מימון של 60% ומעלה) יזוכו בהפרש שהם נדרשים לשלם בעקבות הזינוק בריבית הפריים למשך 3 חודשים.

בנק לאומי מציין כי הטבות הריבית על העו"ש וההפחתה בשיעור הריבית על המינוס יהיו בתוקף לשנה.תגיות