אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי נשים תובעות את אפל: בני הזוג לשעבר עקבו אחרינו עם אייר טאגס אייר טאג של אפל | צילום: רויטרס

שתי נשים תובעות את אפל: בני הזוג לשעבר עקבו אחרינו עם אייר טאגס

על פי התביעה שהוגשה בבית משפט פדרלי בסן פרנסיסקו, בן זוגה לשעבר של אחת הנשים שתל אייר טאג בגלגל מכוניתה כדי לדעת היכן היא נמצאת בכל רגע. בן הזוג של האישה השנייה הטמין אייר טאג בתיק של הילד. השתיים מאשימות את החברה ב"שחרור רשלני של מכשיר לא בטוח"

06.12.2022, 12:51 | חדשות חוץ

אפל נתבעת בימים אלה על ידי שתי נשים הטוענות שמכשירי האייר טאג שלה מסייעים לגברים אובססיביים, מטרידנים, "סטוקרים", לעקוב אחר קורבנותיהם ולהטיל עליהם טרור - כך על פי דיווח בבלומברג.

המכשירים האלקטרוניים הקטנים (בערך בגודל של עשר אגורות) והזולים שבמרכז התביעה נועדו לשם הצמדה לפריטים אישיים חשובים, כמו למשל ארנק או מפתחות, על מנת לסייע לבעליהם לאתר אותם בעת הצורך (האייר טאגס מתממשקים עם האייפון), אבל, כפי שמומחי פרטיות רבים הזהירו ודיווחים משטרתיים איששו, הם גם משמשים למעקב אחר אנשים ללא ידיעתם.

בן זוגה לשעבר של אחת הנשים שהגישו את התביעה "שתל" אייר טאג בתוך הגלגל של מכוניתה וכך היה יכול לדעת היכן היא נמצאת בכל רגע נתון, כך על פי התביעה שהוגשה אתמול (ב') לבית משפט פדרלי בסן פרנסיסקו. האישה השנייה סיפרה שבעלה לשעבר עקב אחר תנועותיה על ידי הטמנת האייר טאג בתיק של הילד.

במקרים אחרים, מעקב באמצעות אייר טאג כבר הוביל לרצח. לפי כתב התביעה, אישה מאוהיו נרצחה על ידי בן זוגה לשעבר לאחר שאיתר אותה באמצעות אייר טאג שהוא הטמין בתיקה. במקרה אחר, אישה מאינדיאנה החביאה אייר טאג במכוניתו של בן זוגה לשעבר, עקבה אחריו לבר ודרסה אותו.

בתגובה לתלונות שזרמו אליה נוכח מקרים כאלה ואחרים, אפל ביצעה כמה שינויים באייר טאגס והוסיפה בין השאר שליחה של הודעה למשתמשים על כך ש"אייר טאג זר הולך יחד אתכם", במקרה הצורך. למשתמשי אנדרואיד, אפל השיקה אפליקציה ייעודית שמאפשרת לסרוק אייר טאגס בסביבת המכשיר.

ואולם, הדאגות סביב המכשירים האלה לא שכחו ובתביעה הנוכחית נגד אפל נטען שהשינויים והשדרוגים שהיא ביצעה אינם מספקים ולא באמת יכולים למנוע מעקב. שתי הנשים מאשימות את החברה ב"שחרור רשלני של מכשיר לא בטוח" ומאמינות שהן מייצגות קורבנות נוספות שהיו במעקב של מטרידנים באמצעות "המכשיר המסוכן הזה", כלשונן.

אפל לא הגיבה לבקשת בלומברג לתגובה.


תגיות