אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI המודח, יצטרף למיקרוסופט מימין: מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה ומנכ"ל OpenAI המודח סם אלטמן, שמצטרף לחברה | צילומים: בלומברג, אי.פי.אי

סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI המודח, יצטרף למיקרוסופט

מנכ"ל ענקית התוכנה סאטיה נאדלה הודיע שאלטמן יכהן כמנכ"ל של קבוצה חדשה במיקרוסופט, ש"תקבע קצב חדש של חדשנות". יחד עם אלטמן יצטרפו למיקרוסופט גם נשיא OpenAI לשעבר גרג ברוקמן, שפרש בעקבות הדחתו ושורה של בכירים ועובדים נוספים שהתפטרו גם הם בעקבות ההדחה

20.11.2023, 10:32 | עומר כביר

סם אלטמן, המנכ"ל המודח של OpenAI, יצטרף למיקרוסופט, המשקיעה הגדולה ביותר בחברת הבינה המלאכותית – כך הודיע הבוקר (ב') מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, סאטיה נאדלה. זאת, שעות לאחר שנודע שדירקטוריון OpenAI מינה את מייסד ומנכ"ל טוויץ' לשעבר, אמט שיר, כמנכ"ל החדש.

אל אלטמן יצטרפו במיקרוסופט נשיא OpenAI לשעבר גרג ברוקמן, שפרש בעקבות הדחת אלטמן, ושורה של בכירים ועובדים נוספים שהתפטרו גם הם במחאה על מהלך ההדחה. "אנחנו מצפים לפעול במהירות על מנת לספק להם את כל המשאבים שדרושים להצלחתם", כתב נאדלה בפוסט שפרסם ב-X (לשעבר טוויטר). אלטמן הגיב בקצרה: "המשימה נמשכת".ביום שישי הדיח דירקטוריון OpenAI את אלטמן מתפקיד המנכ"ל, על רקע מה שתואר כ"התפוררות התקשורת" בין הצדדים. ההדחה, שהתבצעה בהליך חפוז וללא ידיעת המשקיעים הגדולים בחברה, ובראשם מיקרוסופט שהשקיעה ב-OpenAI כ-13 מיליארד דולר. מיקרוסופט ומשקיעים נוספים החלו לפעול על מנת להפוך את החלטת הדירקטוריון, גם בשעה שאלטמן עצמו החל לבדוק חלופות כמו הקמת חברת חדשה.

ואולם, בו בזמן דירקטוריון החברה עצמו ביצע מהלכים כדי לבצר את הדחת אלטמן, ולפי בלומברג מינה הלילה את שיר לתפקיד המנכ"ל החדש. מוקדם יותר הבוקר שלח הדירקטוריון מזכר לעובדים, שבו הודיע רשמית שאלטמן לא יחזור לחברה. "ההתנהגות של סם וחוסר השקיפות באינטראקציה שלו עם הדירקטוריון ערערו את יכולת הדירקטוריון לפקח ביעילות על החברה בהתאם למנדט שקיבל", נכתב במזכר.

מיקרוסופט, שהשקיעה ב-OpenAI כ-13 מיליארד דולר, מיהרה בתגובה לנצל את ההזדמנות הייחודית, וסיכמה עם אלטמן, ברוקמן ויוצאי OpenAI נוספים על הצטרפותם לחברה. לדברי נאדלה, אלטמן יכהן כמנכ"ל של קבוצה חדשה במיקרוסופט, ש"תקבע קצב חדש של חדשנות".

אפשר להעריך שקבוצה זו תורכב בעיקר מיוצאי OpenAI לצד מומחי AI בולטים במיקרוסופט, ותתפקד כמעין סטארט-אפ פנימי, עם תקציב נדיב, גישה רחבה למשאבים הניכרים של ענקית הטכנולוגיה וחופש פעולה משמעותי לאלטמן. "לאורך השנים למדנו הרבה על איך להעניק למייסדים ולמחדשים את המרחב שהם זקוקים לו על מנת לבנות זהות ותרבות עצמאיות בתוך מיקרוסופט", כתב נאדלה ישירות לאלטמן ב-X. "עשינו את זה עם GitHub, Mojang Studios ולינקדאין, ואני מצפה לעשות אותו הדבר איתך".במקביל, מיקרוסופט צפויה להמשיך את שיתוף הפעולה עם OpenAI. "אנחנו נשארים מחוייבים לשותפות שלנו עם OpenAI", הבהיר נאדלה. "יש לנו ביטחון במפת הדרכים שלנו, ביכולתנו להמשיך חדש ובהמשך התמיכה בלקוחות ובשותפים שלנו. אנחנו מצפים להכיר את אמט שיר וצוות ההנהגה החדש שלOpenAI ולעבוד אתם".

תגיות