אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד ה-S&P 500 מציע גיוון בתיק ההשקעות -  ניתן להיחשף אליו בצורה קלה וגמישה גם דרך קופות גמל וקרנות השתלמות הפניקס S&P 500, מסלולי השקעה מחקי מדד | shutterstock

מדד ה-S&P 500 מציע גיוון בתיק ההשקעות - ניתן להיחשף אליו בצורה קלה וגמישה גם דרך קופות גמל וקרנות השתלמות

ישראלים רבים מחפשים דרך לגוון את תיק החיסכון וההשקעות שלהם באמצעות חשיפה לכלכלות ברחבי העולם. אחת הדרכים היא השקעה במוצרים פסיביים העוקבים אחרי מדדים כדוגמת מדד ה-S&P 500 דרך קופות גמל וקרנות ההשתלמות. מהם היתרונות של אפיקי החיסכון האלו? וכיצד אפשר לשלב חשיפה למדד ה-S&P 500 בקלות ובנוחות בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלכם מבית הפניקס?

20.08.2023, 12:45 | בשיתוף הפניקס

אחת הדרכים להגדלת פיזור ההשקעה במניות בחו"ל, היא השקעה במוצרים פסיביים העוקבים אחרי מדדי מניות בחו"ל, כמו מדד S&P 500 הכולל כ-500 מניות של חברות ענק הנסחרות בשוק ההון בארה"ב.

אחת הדרכים הנוחות להוספת חשיפה למדדי חו"ל, היא יצירת חשיפה של התיק למסלולים עוקבי מדד בקופות הגמל להשקעה וקרנות ההשתלמות. המעבר הפשוט בין המסלולים, הגמישות והטבות המס של קופות הגמל להשקעה וקרנות ההשתלמות, מאפשרים לחוסכים לגוון את אפיקי ההשקעה.

מהם היתרונות המובנים של קופות גמל וקרנות השתלמות? ומהן הסיבות שגרמו לכך שהפניקס הכי גדולה בניהול מסלולי השקעה עוקבי מדד 500 S&P בגמל ובהשתלמות?

הפניקס S&P 500 מסלולי השקעה מחקי מדד, shutterstock הפניקס S&P 500 מסלולי השקעה מחקי מדד | shutterstock הפניקס S&P 500 מסלולי השקעה מחקי מדד, shutterstock

היתרונות של קרן השתלמות וקופת גמל להשקעה - גמישות, הטבות מס ומעבר חופשי בין מסלולים

קרנות השתלמות הן מוצר ותיק בעולם החיסכון בישראל, עם יתרונות משמעותיים שהפכו אותן לאפיק השקעה אטרקטיבי עבור שכירים ועצמאיים כאחד. מדובר במכשיר חיסכון לטווח הבינוני אשר ככלל הופך נזיל למשיכה אחרי 6 שנים (או לאחר 3 שנים החל מגיל פרישה), עם פטור ממס רווח הון על הרווח (בגין הפקדות שלא עברו את התקרה המותרת).

בנוסף, ניתן לעבור בכל שלב בין מסלולי השקעה בקלות ובפשטות, מבלי שהפעולה תהווה אירוע מס ומבלי לאבד ותק, מה שמאפשר גמישות רבה וגיוון החיסכון בהתאם לצרכים של החוסך.

קופת גמל להשקעה הושקה בסוף שנת 2016 והפכה תוך זמן קצר למכשיר חיסכון פופולארי בישראל. הבשורה הגדולה של קופת גמל להשקעה היא בגמישות שלה: ראשית, ניתן להשקיע באחד או יותר מתוך מגוון מסלולי השקעה, וכן, ניתן לעבור בין המסלולים מבלי שהפעולה תחייב במס. לצד זאת, הכסף נותר נזיל וניתן למשוך אותו בכל עת ללא קנסות וללא הגבלה, עם מיסוי של 25% בגין הרווח הריאלי. יתרון משמעותי נוסף של קופת גמל להשקעה הוא שניתן לבחור למשוך ממנה כספים החל מגיל 60 באופן קצבתי הפטור לחלוטין ממס על הרווחים.

דרך נוחה ליצירת גיוון של החשיפה – מעקב פסיבי אחרי מדד ה-S&P 500

מדד S&P 500, או בשמו המלא Standard & Poor’s 500, נוסד בשנת 1957 וכולל כ-500 מניות של חברות מסקטורים שונים הנסחרות בארה"ב.ביצועי העבר והפיזור הרחב שלו הפכו אותו למדד פופולארי עבור משקיעים וחוסכים.

מדד ה-S&P 500 מציע גיוון בתיק , shutterstock מדד ה-S&P 500 מציע גיוון בתיק | shutterstock מדד ה-S&P 500 מציע גיוון בתיק , shutterstock

גם כשעוקבים אחרי מדד, צריך לדעת איך לעשות את זה

נכון לחודש יוני 2023, הפניקס היא החברה הגדולה ביותר בניהול מסלולי השקעה מחקי מדד S&P 500 בגמל ובהשתלמות באמצעות מומחי קסם מקבוצת הפניקס. קסם היא הקבוצה הגדולה ביותר בישראל בתחום מוצרי המדדים, אשר פועלת כחלק מקבוצת הפניקס, ענקית הביטוח וההשקעות.

בעזרת המוצרים של הפניקס ובאמצעות המומחים של קסם, החוסכים הישראלים יכולים ליהנות משילוב בין מעקב פסיבי איכותי אחרי מדד מוביל בחו"ל, יחד עם כל היתרונות והנוחות של השקעה דרך קופות גמל וקרן ההשתלמות של הפניקס.

שאלו את הסוכן שלכם על מסלולי השקעה מחקי מדד 500 S&P בניהול חברת הפניקס פנסיה וגמל.

לפרטים נוספים על מסלולי השקעה מחקי מדד S&P 500 בקופת הגמל או קרן ההשתלמות בהפניקס, היכנסו>>

האמור אינו תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני ו/או השקעות ו/או ייעוץ מס בידי בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור התחייבות להשגת תשואה. היקף הנכסים בגמל ובהשתלמות במסלולי S&P 500 מתייחס למוצרי קופות גמל לחיסכון, קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות בלבד במסלולי השקעה מחקי מדד S&P 500 המנוהלים ע"י הפניקס פנסיה וגמל בע"מ באמצעות מומחי המדדים של קבוצת קסם באמצעות הפניקס בית השקעות בע”מ מקבוצת הפניקס. מקור הנתונים: “גמל נט”.

מדד S&P 500 הוא מוצר של חברת S&P Dow Jones Indices LLC או חברות קשורות לה (להלן: “SPDJI”) , אשר הפניקס ביטוח בע”מ ו/או הפניקס פנסיה וגמל בע”מ (להלן: “בעלת הרישיון”) קיבלה/קיבלו רישיון שימוש בו. S&P ®, S&P 500 ®, The 500™ ו-US 500™ הם סימנים מסחריים של Standard & Poor’s Financial Services LLC (להלן: “S&P”); Dow Jones® הוא סימן מסחרי רשום של Dow Jones Trademark Holdings LLC (להלן: “Dow Jones”). הסימנים המסחריים הוענקו ברישיון ל- SPDJI והונפק עבורם רישיון משנה לשימוש למטרות מסוימות על ידי בעלת הרישיון . SPDJI, Dow Jones, S&P ומי מהחברות הקשורות של הנ”ל, בהתאמה (להלן, יחד: “חברת S&P Dow Jones Indices”) אינן נותנות את חסותן למוצרים של בעלת הרישיון , ממליצות עליהם, מוכרות אותם או מקדמות אותם. חברת S&P Dow Jones Indices אינה מציגה כל מצג או לוקחת על עצמה התחייבות כלשהי, במפורש או במשתמע, כלפי הבעלים של המוצרים של בעלת הרישיון או כל אדם אחר לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך בכלל או במוצרים של בעלת הרישיון בפרט, או לגבי היכולת של מדד S&P 500 לעקוב אחר ביצועי השוק בכלל. הקשר היחיד בין חברת S&P Dow Jones Indices ובעלת הרישיון בקשר עם מדד S&P 500 הוא אך ורק דרך מתן הרישיון לשימוש במדד S&P 500 ובסימני מסחר, סימני שירות ו/או שמות מסחר מסוימים של חברת S&P Dow Jones Indices ו/או מעניקי הרישיון שלה. מדד S&P 500 נקבע, מורכב ומחושב על ידי חברת S&P Dow Jones Indices ללא קשר לבעלת הרישיון או למוצרים של בעלת הרישיון . חברת S&P Dow Jones Indices אינה מחויבת בשום אופן להתחשב בצרכי בעלת הרישיון או במוצרים של בעלת הרישיון במסגרת קביעת, הרכבת או חישוב מדד S&P 500. חברת S&P Dow Jones Indices אינה אחראית ולא לקחה חלק בקביעת המחירים, כמות/כמויות המוצרים של בעלת הרישיון , עיתוי ההנפקה או המכירה של המוצר/ים של בעלת הרישיון או קביעת או חישוב המשוואה לפיה המוצר/ים של בעלת הרישיון יומרו למזומן , יוחזרו או ייפדו , לפי העניין. לחברת S&P Dow Jones Indices אין כל מחויבות או חבות בקשר לניהול, שיווק או מסחר במוצר/ים של בעלת הרישיון , אין כל ודאות שמוצרי השקעה המבוססים על מדד S&P 500 יעקבו במדויק אחר ביצועי המדד או יניבו תשואות חיוביות על ההשקעה. חברת S&P Dow Jones Indices LLC אינה יועצת השקעות. הכללת נייר ערך במדד אינה בגדר המלצה של חברת S&P Dow Jones Indices לקנות, למכור או להחזיק בנייר הערך הנ”ל, והדבר לא נעשה במסגרת ייעוץ השקעות.

חברת S&P Dow Jones Indices אינה ערבה לכך שמדד S&P 500 או נתון כלשהו הקשור אליו או כל מסר, לרבות וללא הגבלה, מסר בעל פה או בכתב (לרבות באמצעי תקשורת אלקטרוניים) בנוגע אליו , יהיו נאותים , מדויקים , עדכניים ו/או שלמים . חברת S&P Dow Jones Indices לא תהיה כפופה לפיצויים או לחבויות כלשהן בגין שגיאות, מחדלים או עיכובים בדברים האמורים לעיל. חברת S&P Dow Jones Indices אינה נותנת כל התחייבות, במפורש או במשתמע, והיא מתנערת במפורש מכל התחייבות לגבי הסחירות, ההתאמה למטרה מסוימת, השימוש או התוצאות שתשיג בעלת הרישיון , הבעלים של המוצרים הניתנים ברישיון או כל אדם וישות אחרת, עקב השימוש במדד S&P 500 או בקשר עם נתון כלשהו בנוגע אליו . בלי לגרוע מהאמור לעיל, חברת S&P Dow Jones Indices לא תהיה אחראית בשום אופן לתשלום פיצויים , לרבות פיצויים עקיפים , מיוחדים , נלווים , עונשיים או תוצאתיים , לרבות וללא הגבלה, פיצויים בגין אובדן רווחים , הפסדי מסחר, ואבדן זמן או מוניטין , גם אם נודע לה מראש על האפשרות שתהיה כפופה לפיצויים כאמור מכוח דיני החוזים , דיני נזיקין , אחריות קפידה או באופן אחר. להסכמים או להסדרים בין חברת S&P Dow Jones Indices ובעלת הרישיון אין מוטבים צד שלישי, למעט מעניקת הרישיון של חברת S&P Dow Jones Indices.


תגיות