אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס ניוז דורשת מדומיניון לחקור הדלפת ההודעות השערורייתיות של המגיש המפוטר טאקר קרלסון טאקר קרלסון | צילום: אי אף פי

פוקס ניוז דורשת מדומיניון לחקור הדלפת ההודעות השערורייתיות של המגיש המפוטר טאקר קרלסון

בחודש שעבר שילמה רשת החדשות 787 מיליון דולר ליצרנית מכונות ההצבעה במסגרת הפשרה שאליה הגיעו בתביעת הדיבה שהגישה החברה; כעת מבקשת פוקס מדומיניון לחקור האם היא המקור לדליפת ההודעות השנויות במחלוקת של המגיש הפופולרי שפוטר, אותן קיבלה כחלק מהתביעה

06.05.2023, 10:48 | חדשות חוץ

פוקס ניוז ביקשה מעורכי הדין של יצרנית מערכות ההצבעה דומיניון לחקור האם החברה היא המקור לדליפה של הודעות שנויות במחלוקת של המגיש המפוטר טאקר קרלסון. ההודעות הועברו לדומיניון כחלק מתביעת הדיבה שהגישה החברה נגד רשת החדשות. הבקשה הועברה לאחר שכמה כלי תקשורת פרסמו את ההודעות הגזעניות והמיזוגניות של קרלסון שנאמרו בהודעות והקלטות פנימיות.

לפי פוקס, ההודעות הללו הועברו לדומיניון כחלק מתביעת הדיבה שהגישה היצרנית. דומיניון האשימה את פוקס בפרסום האשמות שווא לפיהן היתה חלק בזיוף תוצאות הבחירות ב-2020 ובכך גרמה להפסדו של דונלד טראמפ לג'ו ביידן. התכנים היו אמורים להישאר חסויים בהתאם לצו בית המשפט ותנאי הפשרה אליה הגיעו שני הצדדים, במסגרתה תשלם פוקס לדומיניון 787.5 מיליון דולר.

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי פוקס ביקשו מעורכי הדין של דומיניון, פירמת פרנאן, "לפתוח באופן מיידי בחקירה סביב הנסיבות של ההדלפה הלא מוצדקת הזו של חומרים מסווגים", ולהעביר את ממצאי החקירה עד סוף יום שני.

בדומיניון הכחישו שההדלפה מקורה בהם או בעורכי הדין. "אף אדם המקושר לדומיניון לא שיתף את החומרים המסווגים הללו עם התקשורת", נמסר בתגובה מהחברה.

בפוקס פועלים לתקן את משבר יחסי הציבור שנגרם בשל ההדלפה. קרלסון, שנחשב לאחד המגישים הבולטים ברשת, פוטר במפתיע ימים ספורים לאחר ההגעה להסדר בתביעה. כלי תקשורת, בהם ה"ניו יורק טיימס", דיווחו כי ההחלטה לפטר את המגיש התקבלה לאחר שהדירקטוריון של פוקס ראה את ההודעות שלו. לפי הדיווח בטיימס, החשש העיקרי של פוקס היה מהודעה של קרלסון שבה העביר ביקורת על תומכים של טראמפ שתקפו מפגין שמאל על אף שהיה לבד והם היו רבים מכיוון ש"לא ככה גברים לבנים נלחמים". בנוסף, פרסמו הודעות שבהן השתמש קרלסון בקללה מיזוגנית.


תגיות