אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדגמי הטלוויזיה: לפחות 61 מנדטים לגוש נתניהו מטה הציונות הדתית | יובל חן

מדגמי הטלוויזיה: לפחות 61 מנדטים לגוש נתניהו

לפי המדגמים הליכוד זכה ב-31-30 מנדטים, יש עתיד - ב-24-23 מנדטים, והציונות הדתית - ב-14-15 מנדטים; הקואליציה הנוכחית קיבלה 53-54 מנדטים; הבית היהודי של איילת שקד לא עברה את אחוז החסימה, בל"ד מתקרבת אליו מלמטה; אחוז ההצבעה הסופי עמד על 71.3% - הגבוה ביותר מאז 2015

02.11.2022, 01:22 | כלכליסט ו-ynet

מדגמי הטלוויזיה שפורסמו הערב (ג') חוזים לגוש שבראשו עומד יו"ר הליכוד בנימין נתניהו 61 עד 62 מנדטים. אחוז ההצבעה הסופי עמד על 71.3% - הגבוה ביותר מאז 2015.

חוגגים במטה הציונות הדתית, צילום: יובל חן חוגגים במטה הציונות הדתית | צילום: יובל חן חוגגים במטה הציונות הדתית, צילום: יובל חן

לפי המדגמים (מעודכן ל-01:20) הליכוד זכה ב-32-30 מנדטים, ויש עתיד - ב-24-23 מנדטים. המפלגה השלישית בגודלה היא הציונות הדתית, שזכתה ב-15-13 מנדטים. אחריה המחנה הממלכתי עם 12-11 מנדטים, וש"ס שמתחזקת ל-10 מנדטים. עוד עולה מהמדגמים כי יהדות התורה זכתה ב-7 מנדטים, העבודה ב-5, רע"מ ב-5, ישראל ביתנו ב-5-6, מרצ ב-4 וחד"ש-תע"ל ב-4-5. בערוצי הטלוויזיה ציינו כי מרצ נמצאת ב"אזור הסכנה" ועשויה שלא לעבור את אחוז החסימה. לפי ערוץ 13, מרצ עומדת כעת על 3.3% - 0.05% מעל אחוז החסימה.

הקואליציה הנוכחית קיבלה 53-54 מנדטים. הבית היהודי של איילת שקד לא עברה את אחוז החסימה, בל"ד מתקרבת אליו מלמטה. במקרה שבל"ד תעבור את אחוז החסימה, גוש נתניהו יעמוד על 60 מנדטים.

נתניהו כבר קיים שיחות עם כל ראשי הגוש וביקש מהם לתגבר תשומת לב על כל דיווח של זיופים. "זו התחלה טובה, אבל אלו לא תוצאות האמת - וגם אותן אין לזייף", אמר נתניהו בתגובה ראשונה. עם זאת, בוועדת הבחירות המרכזית הדפו את טענות נתניהו ואמרו: "בהינתן שהספירה אך החלה בשעה זו, בוודאי שאין בסיס לשמועות חסרות שחר בדבר 'זיופים' כביכול במגזר זה או אחר".

חוגגים במטה הליכוד, צילום: EPA חוגגים במטה הליכוד | צילום: EPA חוגגים במטה הליכוד, צילום: EPA

בליכוד כבר מדברים בזהירות על ניצחון. ח"כ מירי רגב אמרה: "אנחנו צריכים להמתין לתוצאות האמת, אבל אם זה הכיוון ראש הממשלה הבא הוא בנימין נתניהו. נקים מממשלה חזקה. העם אמר את דברו". חבר הכנסת המיועד דני דנון אמר: "מדינת ישראל חוזרת היום לשפיות. אחרי שנים של אי יציבות פוליטית, אזרחי ישראל הצביעו היום בעד ממשלה לאומית שתחזיר את הביטחון והמשילות לערי ישראל. בימים הקרובים נקים ממשלה לאומית יציבה וחזקה שתעבוד עבור אזרחי ישראל כולם".

גם בש"ס נשמעו מרוצים מתוצאות המדגמים ובמטה המפלגה צעקו: "ליברמן הביתה" ו"ליברמן למזבלה". יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר: "זכינו בהישג אדיר ונחזור בקרוב להנהגת המדינה. נפעל בכל הכוח למען השכבות החלשות, למען חיזוק הזהות היהודית של ישראל ולמאבק ביוקר המחיה".

עם פרסום תוצאות האמת צייץ יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "'זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו'. היום הציונות הדתית עושה היסטוריה עם ההישג הגדול ביותר למפלגה דתית לאומית מאז קום המדינה, הישג שמצטרף למה שמסתמן כנצחון והכרעה של המחנה הלאומי. עכשיו ממתינים בסבלנות לתוצאות האמת כדי שנוכל בעזרת ה׳ להקים בביטחון ממשלת ימין לאומית, יהודית וציונית".

מנגד, במטה יש עתיד הורגש דכדוך מסוים, אולם בכירים במפלגה אמרו כי עד הבוקר תוצאות המדגמים ישתנו. הבכירים הביעו תקווה למהפך במקרה שבל"ד תעבור את אחוז החסימה. לדבריהם, עדיין לא בטוח שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה ובכל מקרה יש עתיד לא תשב עם נתניהו. במרצ אמרו: "נמתין לתוצאות האמת".

שרת החדשנות אורית פרקש-הכהן, מספר 10 במפלגת המחנה הממלכתי, הגיבה אמרה: "נמתין לתוצאות האמת ונעשה הכול כדי למנוע הקמת ממשלה קיצונית. לא נשב עם נתניהו". יו"ר ישראל ביתנו ושר האוצר אביגדור ליברמן הגיע למטה מפלגתו ואמר: "הכול גן עדן".

שרת הפנים ויו"ר הבית היהודי איילת שקד, שכאמור לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, אמרה: "נלחמנו כמו אריות, ידענו שזה קרב קשה אבל הלכנו עם האמת והאידיאולוגיה שלנו. אם התוצאות נכונות, אז ברכות לבנימין נתניהו ושיקים ממשלה יציבה לארבע שנים".

יו"ר מרצ זהבה גלאון לא תגיע לנאום בפני פעילי המפלגה, ונאמר להם ללכת הביתה. מזכ"ל מרצ, תומר רזניק, הסביר: "התוצאות לפי המדגמים הם לא מה שציפינו, שיהיו לפחות בעניין הגושי. אנחנו נחכה לתוצאות האמת". גם במפלגת העבודה החליטו לדחות את האירוע במטה "לאור חוסר הוודאות בתוצאות".

יו"ר חד"ש, ח"כ איימן עודה, אמר: "נקווה שהבן גבירים יחד עם נתניהו לא יצליחו להקים ממשלה, לא ניתן לפשיזם להצליח. יש לחכות לתוצאות האמת, נקווה שהתוצאות ישתפרו".

יו"ר בל"ד, סמי אבו שחאדה, הגיב על מדגמי תוצאות הבחירות ואמר כי "בלי קשר לתוצאות המדגם - מבחינתי בל"ד ניצחה את הבחירות האלה. בל"ד אף פעם לא הצליחה בסקרים ובמדגמים. יש לנו היסטוריה לא טובה עם הדבר הזה, אבל אני אופטימי".

ביום הבחירות היום נרשם שיעור הצבעה גבוה במיוחד - נכון לשעה 20:00 עמד שיעור ההצבעה על 66.3%, שהם 4,498,410 בעלי זכות בחירה, הנתון הגבוה ביותר מאז 1999.

מטה בל"ד. מתקרבים לאחוז החסימה, צילום: נחום סגל מטה בל"ד. מתקרבים לאחוז החסימה | צילום: נחום סגל מטה בל"ד. מתקרבים לאחוז החסימה, צילום: נחום סגל


בכירי חד"ש-תע"ל במטה המפלגה. איימן עודה: "נקווה שהתוצאות ישתפרו", צילום: אלעד גרשגורן בכירי חד"ש-תע"ל במטה המפלגה. איימן עודה: "נקווה שהתוצאות ישתפרו" | צילום: אלעד גרשגורן בכירי חד"ש-תע"ל במטה המפלגה. איימן עודה: "נקווה שהתוצאות ישתפרו", צילום: אלעד גרשגורן


מנסור עבאס במטה מפלגת רע"מ, צילום: AFP מנסור עבאס במטה מפלגת רע"מ | צילום: AFP מנסור עבאס במטה מפלגת רע"מ, צילום: AFP


מטה יהדות התורה, צילום: עוז מועלם מטה יהדות התורה | צילום: עוז מועלם מטה יהדות התורה, צילום: עוז מועלם


פעילים במטה מפלגת העבודה. האירוע נדחה, צילום: שאול גולן פעילים במטה מפלגת העבודה. האירוע נדחה | צילום: שאול גולן פעילים במטה מפלגת העבודה. האירוע נדחה, צילום: שאול גולן


פעילים במטה מפלגת מרצ. גלאון לא תגיע לנאום, צילום: קובי קואנקס פעילים במטה מפלגת מרצ. גלאון לא תגיע לנאום | צילום: קובי קואנקס פעילים במטה מפלגת מרצ. גלאון לא תגיע לנאום, צילום: קובי קואנקס


תגיות