אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירוף ה-AI: תמונה של פיצוץ בפנטגון הקפיצה את הרשת תמונת AI של פיצוץ בפנטגון | צילום: טוויטר

טירוף ה-AI: תמונה של פיצוץ בפנטגון הקפיצה את הרשת

הצילום המזויף שנוצר על ידי בינה מלאכותית ולא ברור מי אחראי להפצתו הראשונית צבר תאוצה בטוויטר במהירות והפך לוויראלי. משרד ההגנה האמריקאי אישר שמדובר בפייק ושאין כל איום לביטחון הציבור

23.05.2023, 13:45 | חדשות חוץ

תמונה שנוצרה על ידי בינה מלאכותית והציגה פיצוץ בסמוך למבנה הפנטגון הופצה בפלטפורמות המדיה החברתית והיוותה דוגמה נוספת לחששות סביב מידע שגוי שיופץ בחסות ה-AI. התמונה שבה נראה ענן אפור של עשן התפשטה במהירות בטוויטר, כולל באמצעות שיתופים מצד חשבונות מאומתים, ובשלב זה עוד לא ברור מה מקורה.

משרד ההגנה האמריקאי אישר כי מדובר בזיוף, אך המהירות שבה הפכה ויראלית הצליחה לגרום לירידה קצרת מועד בשוקי ההון, כך לפי דיווח באתר CNN. ממשרד כבאות שנמצא בסמוך לוושינגטון הבירה מסרו בציוץ כי הם מודעים לדיווחים במדיה החברתית על הפיצוץ, אך אין כל איום לביטחון הציבור. בחשבון הטוויטר OSINTdefender שנוהג לפרסם מידע על עימותים צבאיים ברחבי העולם ויש לו 336 אלף עוקבים התנצלו על פרסום התמונה. "זו דוגמה לקלות שבה אפשר להשתמש בתמונות מסוג זה כדי להטות את חלל המידע וכן לסכנה העתידית מכך", כתבו.

לאחרונה עלו לכותרות מספר תמונות שנוצרו באמצעות בינה מלאכותית, ביניהן תמונה שאף זכתה בפרס בתחרות הצילום העולמית של סוני. הצלם שמאחורי התמונה אמר שעשה זאת כדי לעורר דיון בתופעה, ובסופו של דבר דחה את הפרס. התקרית חשפה גם את הקשיים בטוויטר באימות תכנים - זאת, בעקבות הפיטורים ההמוניים שערך הבעלים אלון מאסק מאז רכש את הפלטפורמה בסוף אוקטובר ובשל השינוי בתוכנית הווי הכחול, שכרגע ניתן לכל מי שמוכן לשלם 8 דולר בחודש, ללא צורך באימות הזהות.


תגיות