אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: חבילת התשתיות תנפח את הגירעון ב-256 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

ארה"ב: חבילת התשתיות תנפח את הגירעון ב-256 מיליארד דולר

לפי הערכה של משרד התקציב בקונגרס, יקחו עשר שנים לעלייה הזו בגירעון. בתחילת השבוע הבא יצביע הסנאט על שורת שינויים בחבילה

06.08.2021, 14:30 | חדשות חוץ

משרד התקציב בקונגרס (CBO) מעריך כי חבילת ההשקעות בתשתיות תוסיף 256 מיליארד דולר לגירעון לאורך עשר שנים. ההערכה הזו מתפרסמת לקראת הדיונים הסופיים בסנאט על החבילה. 


קראו עוד בכלכליסט:


קבוצת המחוקקים משתי המפלגות שעבדה על החבילה ניסתה שלא תוסיף לגירעון, אך נתוני משרד התקציב מצביעים על כך שחבריה לא עמדו במשימה. 

"משרד התקציב מעריך שבתקופת הזמן בין 2021-2031, יישום החוק יפחית את ההוצאות הישירות ב-110 מיליארד דולר, יעלה את ההכנסות ב-50 מיליארד דולר ויגדיל את ההוצאות הנלוות ב-415 מיליארד דולר", כך לפי הדו"ח. "בסך הכל, החקיקה תוסיף 256 מיליארד דולר לגירעון המוערך בתקופת הזמן המדוברת". 

הסנאטור צ הסנאטור צ'ק שומר ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי | צילום: איי אף פי הסנאטור צ


הסנאט מתוכנן להצביע בימי שני ושלישי על שורה של תיקונים ושינויים לחבילת ההשקעות בגובה 550 מיליארד דולר בעיקר בתשתיות בארה"ב, כולל בכבישים ובמחלפים, בתחבורה ציבורית, במערכות המים ובגישה לאינטרנט. 

מנהיג הרוב בסנאט, הדמוקרט צ'אק שומר אמר אתמול (ה'): "אנחנו נשקול אפילו יותר תיקונים ואז בתקווה שנוכל להשלים את החבילה במהרה". עוד הוסיף, כי הסנאט ימשיך לפעול ואף יקצר את פגרת אוגוסט – שאמורה להתחיל בסוף השבוע הקרוב – כדי להשלים את העברת חבילת התשתיות והתקציב. במקביל נמשכת העבודה על חבילת תמריצים נוספת בטריליוני דולרים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות