אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הדפוס של ענקיות התעשייה צברה חוב של 11 מיליון שקל: מבקשת הסדר עם הנושים פטיש | צילום: bigstock

חברת הדפוס של ענקיות התעשייה צברה חוב של 11 מיליון שקל: מבקשת הסדר עם הנושים

החברה שהוקמה לפני 46 שנה, "פיוניר לגלופות", פנתה לבית משפט בבקשה למתן צו פתיחת הליכים כדי לקבל הגנה מנושיה ולגבש הסדר לחוב שנוצר לדבריה "במשבר הקורונה"; החברה מעסיקה כ-60 עובדים, ועם לקוחותיה נמנות ענקיות כגון אסם, תנובה, שטראוס-עלית, קוקה קולה ועוד

09.05.2022, 15:16 | ליטל דוברוביצקי

חברת הדפוס הוותיקה "פיוניר לגלופות", שהוקמה לפני 46 שנה, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה דחופה למתן צו לפתיחת הליכים. זאת לאחר שצברה חובות בסך של כ-11 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה מעסיקה כ-60 עובדים, ובקשתה הוגשה במסגרת תיקון הקורונה המאפשר לחברות שנקלעו לקשיים בעקבות הקורונה לקבל הגנה מפני נושיהן וכן לגבש הסדר חוב תוך מינוי מנהל הסדר לחברה ולא נאמן.


פטיש, צילום: שאטרסטוק פטיש | צילום: שאטרסטוק פטיש, צילום: שאטרסטוק


במסגרת הבקשה טוענת החברה, באמצעות עו"ד אביחי נ.ורדי ותום קדם, כי "עניינה של בקשה זו הוא במתן סעד לחברה הפועלת זה למעלה מ-46 שנה, ומהווה גורם מרכזי וותיק בתחום הדפוס (ייצור גלופות להדפסה), כאשר בעטיו של משבר הקורונה, בעיצומה של כניסת תחרות אגרסיבית בהדרגה לתחום עיסוקה ומומחיותה של החברה, עם כניסתם לשוק של מתחרים חדשים בעלי גב כלכלי עתיר, שהחלו לחדור לשוק במחירי הפסד, נקלעה למצוקה תזרימית... יודגש כי כחלק ממאמצי מנהלי ובעלי החברה לנווט את החברה בצוק העתים, הזרימו בעלי מניותיה של החברה מהונם הפרטי סך כולל של 16 מיליון שקל, לרבות שיעבוד נכסים פרטיים שבבעלותם, לצורך קבלת מימון עבור החברה במטרה לייצב את פעילותה".

הפעילות נמשכת כסדרה

דפוס פיוניר לגלופות (1976) היא חברה מהוותיקות במדינה, המתמחה בתחום ייצור הגלופות עבור דפוס מסחרי לאריזות ומוצרי מזון, שתייה קלה וטואלטיקה. החברה פועלת בחולון. במסגרת הבקשה טוענת החברה כי בשלב זה פעילותה נמשכת כסדרה, ומשכורות עובדיה, המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש, משולמות כסדרן. מהבקשה עולה כי מחזור הפעילות של החברה לשנת 2021 עמד על כ-21.5 מיליון שקל.

עוד טוענת החברה כי "לחברה ישנו ציוד לדפוס הדיגיטלי המתקדם מסוגו, באמצעותו מבצעת החברה את כל עבודות הדפוס, החל ממוצרים סטנדרטיים כמו פנקסי חשבוניות, הזמנות ועוד לאנשים פרטיים, משרדים ובתי עסק ועד לביצוע עבודות דפוס מורכבות והדפסה על באנרים, פלקטים, הדפסת ספרים, קטלוגים, חוברות, הדפסה על קנבס, הדפסה על מתכת, הדפסת פנקסים, הדפסת ספרים ועוד... עם לקוחותיה של החברה נמנים זה עשרות שנים ענקיות תעשייה כגון אסם, תנובה, שטראוס-עלית, חוגלה, קוקה קולה, הנקל סוד, משרדי פרסום ועוד חברות ויצרניות בגודל בינוני וקטן, אשר עד ליום זה מהוות חלק נכבד מלקוחות החברה".


עו"ד אביחי ורדי, צילום: יח"צ עו"ד אביחי ורדי | צילום: יח"צ עו"ד אביחי ורדי, צילום: יח"צ


עוד נטען במסגרת הבקשה כי בשלב זה אין נגד החברה תביעות או הליכים משפטיים כלשהם, "והליך זה ננקט על ספו של צומת דרכים בו החברה תידון לשבט או להמשך פעילות. החברה צלחה למעשה את כניסתם של מתחרים לשוק, נערכה להמשך פעילות והתחרות על השוק, אך אירועי מגפת הקורונה שאירעו שעה שהחברה נלחמת על שימור פעילותה מול מתחרים אגרסיביים, לרבות הפסקה פתאומית של חלק הארי מההזמנות שהחברה נהגה לבצע, הובילו את החברה למצוקתה התזרימית", נטען.

תגיות