אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישרוטל נערכת לפסח - ומזיזה מפונים בין מלונות הרשת מלון רויאל גארדן של ישרוטל באילת. ברשת מדגישים כי "אף מפונה לא יוותר ללא מלון חלופי" | צילום: ישרוטל

ישרוטל נערכת לפסח - ומזיזה מפונים בין מלונות הרשת

הנהלת הרשת הודיעה למפונים מקריית שמונה כי החל מה-1 במרץ הם יידרשו לעבור לחמישה מלונות ספציפיים של הרשת ולהתפנות מאחרים: "מעריכים את התקופה שעברנו יחד". ראש עיריית קרית שמונה זעם: "אני רוצה שכל אורח שמזמין חדר במלון ישרוטל יידע שבגללו גירשו מפונים"

19.02.2024, 00:37 | עמיר קורץ

רשת המלונות ישרוטל, שמתחילת המלחמה פתחה את כל מלונות הרשת לטובת מפונים מעוטף עזה ומהצפון, הודיעה בימים האחרונים על כך שהיא תקבץ את כל המפונים שנותרו במלונות הרשת בכמה מלונות ספציפיים, כאשר ההערכה היא כי מדובר בכשבעה מלונות.

למכתב של רשת ישרוטל - לחצו כאן

המשמעות היא שמפונים אשר מתארחים במלונות שאינם נכללים ברשימה יצטרכו לעזוב אותם עד 1 במרץ ולעבור למלון אחר של הרשת או לפיתרון דיור אחר, כאשר בישרוטל מדגישים כי אף מפונה לא יוותר ללא מלון חלופי.

בישרוטל מנסים במהלך זה להחזיר את מירב מלונות הרשת לשגרה לקראת חג הפסח על מנת שיוכלו להיערך לקליטת אורחים, בעיקר תיירות פנים של ישראלים.

כל זאת ברקע העובדה שהמדינה לא האריכה את ההסכם שלה עם התאחדות המלונות מעבר ל-29 בפברואר. לפי ההסכם, המדינה משלמת למלונות סכום שנקבע בהסכם עבור כל יום שהייה של מפונים, בהתאם לדירוג המלון.

בהודעה שהעביר בימים האחרונים סמנכ"ל השיווק והמכירות של ישרוטל בני לוי תחת הכותרת "עדכון שהייה במלונות רשת ישרוטל החל מ-1.3.2024", הוא כתב לאחראי על פינוי תושבי קרית שמונה, המתארחים במלונות הרשת: "אנו מעריכים מאוד את התקופה שעברה יחד ושיכולנו לסייע במה שניתן בתקופה מאתגרת זו. החל מיום 1.3.2024 אנו מבצעים עדכון לכל השהיות במלונות בהתאם למלונות שיהיו פנויים ושניתן לאכלס בהם".

הוא ציין את המלונות המוצעים למפונים מקהילת קרית שמונה החל מ-1 במרץ: ישרוטל ים סוף באילת, ריביירה באילת, סי טוואר בתל אביב, פאבליקה בהרצליה, וגומא במגדל על שפת הכנרת. הוא כתב כי "אנו מציעים לשקול את הדברים ולקבל החלטה מהירה ככל שניתן מאחר וכרגע כל האפשרויות פתוחות מבין ההצעות העומדות לאכלוס במלונות שציינו". הוא הוסיף כי "לצערנו לא ניתן יהיה לשהות במלונות אחרים החל מ-1.3.2024".

ראש עיריית קרית שמונה אביחי שטרן תקף מוקדם יותר היום את ההחלטה הזו של ישרוטל. הוא אמר ל-ynet כי "התושבים שלנו לא מתכוונים לצאת מהמלונות שהפכו עבורם ועבור ילדיהם לבית ולמשענת של יציבות. אני רוצה שכל אורח בישראל שמזמין חדר במלון ישרוטל באילת יידע שבגללו גירשו תושבים מפונים, ילדים, זקנים ומשפחות".

בישרוטל מנגד מתחייבים כי ימשיכו לדאוג למפונים לשירותי רווחה, חינוך, בריאות וקהילה, כפי שהיה עד כה במלונות בהם התקבצו מפונים, רק שבמלונות אחרים. ברשת הסבירו כי בפועל מדובר בצמצום כמות המלונות שייפתחו בפני המפונים, אשר מופנים למלונות ספציפיים ולא עוד לכלל מלונות הרשת כפי שהיה עד כה, וזאת מכיוון שהמענה שנדרש לתת למפונים הוא ייחודי ושונה מזה של אורח רגיל. את החדרים במלונות שיתפנו בישרוטל מעמידים כבר לטובת אורחים, כאשר בחלק מהמלונות אף יידרש לבצע שיפוץ והתאמות כדי להשיבם לפעילות שגרתית.

מישרוטל נמסר בתגובה כי "הטענה שהמפונים נתבקשו לעזוב את בתי המלון הנה שקר מוחלט. לא היה ולא נברא".תגיות