אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2024 בענף הרכב: יבואן רכב חדש ועוד מותגים סיניים רכב חשמלי SWM סין | צילום: SWM

פרסום ראשון

2024 בענף הרכב: יבואן רכב חדש ועוד מותגים סיניים

סקירת מקדימה של משרד התחבורה על היבוא לשנה הבאה חושפת בין היתר כלמוביל קיבלה זיכיון חדש ליבוא הנגררים הכבדים של שמיץ קארגובול הגרמנית, קבוצת דלהום קיבלה זכיונות למותגי רכב סיני חדש, ונוסף יבואן רכב חדש: א.ליליה ציוד הנדסי

26.11.2023, 12:02 | תומר הדר

כלמוביל נכנסת לעסקי הנגררים, מותגים סינים חדשים וחשמליים בדרכם לישראל וזיכיונות רכב רדומים יוארכו לפחות עד 2025, כך עולה מסקירה מקדימה של משרד התחבורה על יבוא רכב לישראל בשנה הבאה. מן הסקירה אשר הופצה בקרב יבואני הרכב, עולה כי כלמוביל, יבואנית מיצובישי יונדאי ומרצדס, קיבלה את זיכיון שמיץ קארגובול. לפי רישיון היבוא שמציג משרד התחבורה, תייבא כלמוביל ארצה נגררים כבדים של היצרנית הגרמנית, אחת הוותיקות באירופה (הוקמה במאה ה 19). יבואני הרכב הכבד אינם ממהרים בדרך כלל להיכנס לתחום הציוד המשלים, כלומר הנגררים הכבדים והכנסת הזיכיון של שמיץ קארגובול לרשימת הזיכיונות של כלמוביל מצביעה על כוונות התרחבות בענף הרכב הכבד.

לצד הזיכיון החדש של כלמוביל מופיעים בסקירה של משרד התחבורה מותגי רכב חדשים ונוספים: לפי עיקרי הדברים קבוצת דלהום קיבלה צמד זיכיונות רכב סיני חדשים: סאנווים (SWM), יצרנית רכב שנוסדה בשנת 2016 ומייצרת רכבי כביש שטח וזיכיון שינריי (SHINERAY), יצרנית רכב סינית נוספת שמהווה חלק מקבוצת SWM ומתמחה ברכבי כביש שטח ורכב מסחרי. לצד אלה מופיע יבואן רכב חדש: א.ליליה ציוד הנדסי, הנערך לפי נתוני משרד התחבורה לייבא רכבים מסחריים כבדים של SANY הסינית. עוד עולה מן הרשימה שזיכיונות רכב "רדומים" של יבואני הרכב עדיין תקפים. לדוגמה, זיכיון GAC הסינית שהמכוניות שלה יובאו לישראל בעבר על ידי אוריון מוביליטי עדיין תקף עד שלהי 2025, מה שאומר שיתכן שהמכוניות של GAC יגיעו לישראל בעתיד. לצד אלה מופיעים לראשונה ברישומי משרד התחבורה שני זיכיונות רכב חדשים של EV MOTORS שהשליטה בה נמכרה השנה למכשירי תנועה. לפי הרישומים, היבואנית מחזיקה כעת בזיכיונות ארקפוקס ויצרנית מכוניות הספורט לוטוס.


תגיות