אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריטיילורס מבטלת את העסקה לרכישת חברת ציוד הספורט אנרג'ים "לאור תוצאות הרבעון" דובי שנידמן מנכ"ל ריטיילורס | צילום: אוראל כהן

ריטיילורס מבטלת את העסקה לרכישת חברת ציוד הספורט אנרג'ים "לאור תוצאות הרבעון"

החברה-הבת של פוקס הודיעה לאנרג'ים כי לא תשלים את רכישתה; עוד ברקע לביטול העסקה: בדיקה בה החלה רשות התחרות עקב חשש להפרת הוראות החוק מצד שתי החברות

07.06.2022, 22:12 | אורנה יפת

ריטיילורס, החברה-הבת של קבוצת פוקס, הודיעה לבעלי חברת ציוד הספורט אנרג'ים כי החליטה שלא להשלים את העסקה לרכישתה, וכי ההסכם ביניהן מבוטל.

ביטול העסקה נובע מתוצאותיה הכספיות של אנרג'ים ומקשיים שמערימה רשות התחרות - שהודיעה כי החלה בבדיקה עקב חשש לעבירה על חוק התחרות מצד שתי החברות.

ביום חמישי האחרון פנתה ריטיילורס לבעלי אנרג'ים, ארנון פרי ומשה פרחיה, וביקשה לקיים פגישה דחופה "לאור תוצאות פעילות אנרג'ים ברבעון הראשון של 2022". הפגישה התקיימה היום (ג'), ולאחריה הודיעה ריטיילורס למוכרים על החלטתה לבטל את ההסכם "עקב אי התקיימות התנאי המתלה של היעדר שינוי מהותי לרעה (כפי שהוגדר בהסכם)". עם זאת ריטיילורס מסרה כי תשקול לבחון בעתיד את התוצאות השנתיות של אנרג'ים לכל 2022.


דובי שנידמן, מנכ"ל ריטיילורס , צילום: אוראל כהן דובי שנידמן, מנכ"ל ריטיילורס | צילום: אוראל כהן דובי שנידמן, מנכ"ל ריטיילורס , צילום: אוראל כהן

בעת שהתקיימה הפגישה כבר ידעה ריטיילורס על כוונתה של רשות התחרות לפתוח בבדיקה. זו הודיעה אתמול כי קיים חשש שריטיילורס ואנרג'ים הפרו, לכאורה, את חוק התחרות. ריטיילורס והמנכ"ל דובי שנידמן נדרשו להעביר לרשות מסמכים ונתונים. בריטיילורס טוענים כי התייעצו עם יועצים חיצוניים, וכי "החברה לא הפרה את הוראות החוק ולא נפל כל פגם בהתנהלותה". כמו כן מסרה כי "אפילו אם היה נופל פגם בהתנהלות החברה, לפגם זה או לסנקציה בגינו לא צפויה להיות השפעה שאינה זניחה על החברה".

באוגוסט 2021 התקשרה ריטיילורס במסמך הבנות לרכישת חברת ציוד הספורט אנרג'ים בתמורה ל-32.7 מיליון שקל. הצדדים האריכו כמה פעמים את המועד האחרון להשלמת העסקה, עד להתקיימות כל התנאים המתלים וקבלת אישור מרשות התחרות. ב-26 במאי האריכו החברות את המועד עד סוף יוני 2022.


תגיות