אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון: נגדיל את הקרן שלנו לדיור בר השגה ב-1.4 מיליארד דולר דיור בר השגה של אמזון | צילום: AP

אמזון: נגדיל את הקרן שלנו לדיור בר השגה ב-1.4 מיליארד דולר

בכך תגדל הקרן, שהוקמה לפני יותר משלוש שנים, לכ-3.6 מיליארד דולר; היעד הראשוני שלה היה להקים 20 אלף יחידות דיור, ואמזון כבר עקפה אותו; עתה המטרה היא להגיע ליעד חדש - של 35 אלף יחידות

14.06.2024, 16:53 | חדשות חוץ

אמזון התחייבה להוסיף 1.4 מיליארד דולר נוספים לקרן הדיור בר ההשגה שלה, ובכך להגדיל אותה ליותר מ-3.6 מיליארד דולר.

אמזון השיקה את הקרן בשווי של כ-2.2 מיליארד דולר בינואר 2021, כשהיעד היה ליצור 20 אלף יחידות דיור. הקרן, שהייתה אמורה להקצות את הכסף תוך חמש שנים, עברה את יעדה הראשוני תוך פחות מארבע שנים, והחברה מסרה שבמהלכן שימרה או יצרה יותר מ-21 אלף יחידות דיור.

החברה צופה שהמימון החדש יביא ליצירתן של 35 אלף יחידות דיור בסך הכל, המפוזרות לרוחב שלושה שווקים: אזור פיוג'ט סאונד שסביב מטה החברה במדינת וושינגטון, אזור מחוז קולומביה - סביב המטה השני שלה, ואזור נאשוויל - סביב למשרדיה הראשיים שם.

"יצרנו את הקרן כדי לשמר וליצור בתים שיישארו ברי השגה גם במאה הבאה, ויבטיחו שמשפחות יוכלו להישאר בקהילות שלהן למשך דורות קדימה", כך אמר מנכ"ל אמזון אנדי ג'סי. "אנו מקווים שההתחייבות הנוספת שלנו תעזור ליצור שינוי משמעותי עבור אלפי אנשים נוספים, ולאפשר לאזורים האלה לשגשג".

המימון הנוסף טרם הוקצה, ובקשות מהקרן בעניין טרם החלו להתקבל, כך דיווח הוושינגטון ביזנס ג'ורנל. מתוך 21 אלף הבתים שנבנו, 92% נמצאים ליד מוקד כלשהו של תחבורה ציבורית, ו-41% מהם מכילים שני חדרי שינה או יותר עבור משפחות, כך לדברי החברה. בארלינגטון, וירג'יניה, יצרה הקרן יותר מ-9,500 יחידות דיור והגדילה את שוק הדיור בר ההשגה בעיר ב-23%. בפיוג'ט סאונד עזרה הקרן לממן יותר מ-8,600 יחידות והגדילה את שוק הדיור ב-30%. בנשוויל יצרה הקרן יותר מ-3,100 יחידות דיור.

תגיות