אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסין לחולון: העגלות החכמות של A2Z ייוצרו במפעל מקומי עגלה חכמה של A2Z | צילום: קאסטומייט

בלעדי

מסין לחולון: העגלות החכמות של A2Z ייוצרו במפעל מקומי

חברת העגלות החכמות שנסחרת בנאסד”ק רכשה את יצרנית השבבים ישראמט בכ־10 מיליון שקל, ותעביר את הייצור למפעל שלה בחולון

16.05.2022, 06:21 | יובל אזולאי

חברת העגלות החכמות Smart Technologies A2Z הישראלית השלימה את רכישת ישראמט שעוסקת בתחום העיבוד והייצור של שבבי מתכת בכ־10 מיליון שקל. A2Z מייעדת את רכישת ישראמט להקמה של תשתית קבועה לייצור שבבי המערכות שמוטמעות בעגלות החכמות שלה, שאותן היא מציעה לרשתות שיווק גדולות, בעיקר בחו"ל, כך נודע ל"כלכליסט".


קראו עוד בכלכליסט:


כיום A2Z מקיימת את ייצור השבבים לעגלות שלה באמצעות קבלן בסין והיא מתכוונת להעביר אותו לישראל, כך שהוא יעשה באופן סדיר וקבוע במפעל של ישראמט שבאזור התעשייה בחולון. נוסף על ייצור השבבים שייעשה בארץ, גם ייצור העגלות עצמן, שאף הוא נעשה כיום בסין, יועתק בקרוב לאופקים.

בן צור יוסף, מייסד ומנכ"ל A2Z: "אנחנו רואים חשיבות רבה בהקמת מערך ייצור מלא בישראל", אלי לוי בן צור יוסף, מייסד ומנכ"ל A2Z: "אנחנו רואים חשיבות רבה בהקמת מערך ייצור מלא בישראל" | אלי לוי בן צור יוסף, מייסד ומנכ"ל A2Z: "אנחנו רואים חשיבות רבה בהקמת מערך ייצור מלא בישראל", אלי לוי

בחברה רואים את הרכישה של ישראמט כרכישה אסטרטגית ואומרים שהיא תשרת את יעדיה המסחריים, וזאת חרף מגמה נרחבת של חברות מהארץ ומהעולם לקיים את הייצור הסדרתי של מוצריהן בסין ובמדינות אחרות באסיה בשל כוח אדם זול יחסית.

A2Z הוקמה בידי היזמים אריה ברון ובן צור יוסף, שאמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "אנחנו רואים חשיבות רבה בהקמת מערך ייצור מלא בישראל, בשעה של חוסר יציבות כלכלית בכל העולם. מעבר לכך שזה מהלך ציוני, ההחלטה עליו התקבלה בין השאר על רקע שיקולים של איכות המוצר והיכולת שלנו לפקח עליו מקרוב ובזמן אמת וגם על רקע עלויות הסחורות בעולם".

ישראמט מעסיקה כ־50 עובדים והיא חברה משפחתית שעוסקת בתחום הייצור השבבי ממתכת זה שבעה עשורים. את העסקה לרכישתה עשתה A2Z מול אלישבע אנלן, בתו של מייסד החברה, שמשמשת בתפקיד מנהלת קשרי הלקוחות שלה. המנכ"ל שלה הוא יוסי טובור ועם השלמת העסקה בימים האחרונים החל בן צור יוסף לכהן בתפקיד היו"ר שלה.

לדברי בן צור יוסף, A2Z נערכת לייצור סדרתי של הדור השלישי של העגלות החכמות שלה, שייעשה כאמור בארץ, תוך העסקת עשרות עובדים באופקים ובחולון. "העגלות מהדור השלישי יהיו הרבה יותר טכנולוגיות, מתוצרת כחול־לבן, וגם יהיו זולות בעשרות אחוזים לעומת העגלות הראשונות שלנו", אמר.

העגלה של A2Z. נמכרה לרשתות בארה”ב, מקסיקו ואיחוד האמירויות, קאסטומייט העגלה של A2Z. נמכרה לרשתות בארה”ב, מקסיקו ואיחוד האמירויות | קאסטומייט העגלה של A2Z. נמכרה לרשתות בארה”ב, מקסיקו ואיחוד האמירויות, קאסטומייט

מדובר בעגלות יקרות מאוד לעומת מחירן של עגלות הסופר הרגילות, ומחירה של עגלה חכמה בודדת הוא כ־8,000 דולר. מחירן גבוה בשל הרכיבים והאלגוריתמים המתקדמים שמותקנים בהן, כמו קורא ברקוד שסורק את המוצרים, משקל המשמש לשקילתם, מסך מתקדם ואפשרות לשלם על הקנייה בעגלה עצמה מבלי לעמוד בקופה.

A2Z נסחרת בבורסה בקנדה והחל מינואר השנה היא נסחרת גם בנאסד"ק. רוב המשקיעים המרכזיים בה הם משקיעים מוסדיים גדולים ובהם בתי ההשקעות מור, מגדל, פסגות ואלטשולר שחם, וחברות הביטוח כלל ביטוח ומנורה. בנוסף, בין המשקיעים בה נמצאת רשת השיווק יוחננוף. העגלות של A2Z נמכרו לכמה רשתות שיווק בעולם, בין היתר בארה"ב, במקסיקו ובאיחוד האמירויות.

תגיות