אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקרון: צרפת תסיים את השימוש בדלקים מאובנים עד 2030 נשיא צרפת עמנואל מקרון | צילום: ריוטרס

מקרון: צרפת תסיים את השימוש בדלקים מאובנים עד 2030

נשיא צרפת הציג "תוכנית אקולוגית לאומית" להפחתת פליטות גז החממה הכוללת בין היתר האצה בייצור מכוניות חשמליות, הגבלות על מחממי גז, פרויקטים חדשים לחוות רוח ופתיחת מפעלים לייצור סוללות חשמליות

25.09.2023, 22:17 | חדשות חוץ

נשיא צרפת עמנואל מקרון הציג "תוכנית אקולוגית" לאומית שמטרתה להפחית את פליטות גזי החממה של צרפת ב-55% ולסיים את השימוש בדלקים מאובנים עד 2030, כך לפי דיווח בגרדיאן.

בהצהרה שפרסם מקרון לאחר ישיבת ממשלה מיוחדת בארמון האליזה, טען כי יוקצו 10 מיליארד יורו נוספים ליישום התוכנית הכוללת 50 נקודות. הוא ציין כי מטרת התוכנית היא להילחם במשבר האקלים תוך שמירה על כך שצרפת תישאר תחרותית במגזרי החקלאות והתעשייה. לדבריו, זה חיוני שצרפת תפחית את התלות שלה בדלקים מאובנים, פחם ודלק "שאיננו מייצרים יותר אך אנחנו תלויים בהם". עוד הוסיף כי המטרה היא להפחית את התלות מ-60% ל-40% עד סוף העשור.

"לפי סדרי העדיפויות שהצבנו נסיים לגמרי את השימוש בפחם בייצור חשמל עד ינואר 2027", אמר. צעדים נוספים בתוכנית כוללים האצה בייצור מכוניות חשמליות, הגבלות על מחממי גז, פרויקטים חדשים לחוות רוח ופתיחה של מספר מפעלים לייצור סוללות חשמליות בצפון צרפת. התוכנית כוללת גם השקעה של 700 מיליון יורו בפיתוח רשת רכבות אזורית.

כמו כן, חברות האחראיות ל-50 אתרי התעשייה המזהמים ביותר בצרפת יידרשו לחתום עם התחייבות להפחתת הפליטה ב-45% לפני 2030. מקרון הצהיר גם כי הממשלה תחזיר לעצמה בחודש הבא את השליטה על מחירי החשמל, אך תעודד אנשים לחפש חלופות כמו משאבות חום. התוכנית הוצגה כבר בשבוע שעבר בידי ראשת הממשלה אליזבת בורן למנהיגי ארגונים סביבתיים, שטענו כי היא "מאכזבת".תגיות