אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין ממשיך לשעוט לשיא חדש: יותר מ-72 אלף דולר מטבע ביטקוין. באפריל צפויה להיחתך בחצי כמות הביטקוין שמתווספת לשוק מדי יום | צילום: שאטרסטוק

הביטקוין ממשיך לשעוט לשיא חדש: יותר מ-72 אלף דולר

המטבע הווירטואלי מגיע לרמה של 72,389 דולר ומשלים זינוק של 70% מתחילת השנה וטיסה של 200% ב-12 החודשים האחרונים; המשקיעים נושאים עיניים לאירוע החצייה שמתוכנן לאפריל, שיפחית את התגמול על כריית ביטקוין ויווסת את כמות המטבעות החדשים; בריטניה הולכת אחרי ארה״ב ומתכוונת לאשר מוצרים פיננסיים העוקבים אחרי הביטקוין

11.03.2024, 18:22 | שיר רייטר

הביטקוין ממשיך לזנק ומגיע לשיא חדש של יותר מ-72 אלף דולר. ברקע, בריטניה הולכת אחרי ארה״ב ומתכוונת לאשר מוצרים פיננסיים העוקבים אחרי הביטקוין - הרגולטור בבריטניה הודיע שיאשר לראשונה מסחר בבורסה של מוצרים הצמודים לקריפטו.

הביקוש למטבע הווירטואלי גואה בתקופה האחרונה, ברקע השקת קרנות סל עוקבות ביטקוין וכן לנוכח הערכות שהבנק הפדרלי המרכזי יוריד את הריבית השנה. ההערכות שולחות את המשקיעים גם להשקעות שנחשבות ליציבות פחות מהשקעה בדולר.

הביטקוין מטפס בדשעות אחר הצהריים (ב') ב-4% לפי נתוני אתר Coindesk, ונסחר בשווי של 72,389 דולר שמשקף זינוק של 70% מתחילת השנה. במהלך 12 החודשים האחרונים טס הביטקוין בכמעט 200% - כלומר הכפיל את ערכו פי שלושה.

נסיקת המטבע מתרחשת גם ברקע הציפיות לאירוע החצייה (Halving) של הביטקוין, שעד כה התרחש בממוצע אחת לארבע שנים. אירוע החצייה נועד לאפשר כריית ביטקוין לאורך שנים רבות אך לצד זאת לווסת את היקף היווצרות המטבעות החדשים. האירוע מקטין בחצי את התגמול על כריית ביטקוין, כך שהיקף המטבעות החדשים שנכנסים לשוק יפחת.

כעת מתוכננת החצייה לתאריך 19 באפריל, אך המועד עשוי עוד להשתנות. לאחר החצייה התגמול עבור כריית בלוק ביטקוין תרד ל-3.125 ביטקוין לעומת 6.25 ביטקוין כיום. המהלך יקטין את כמות הביטקוין הנכרית מדי יום לסביב 900 ביטקוין - היקף כספי של 73 מיליון דולר כיום.

בסוף השבוע הביע עניין במטבע הווירטואלי המשקיע ביל אקמן, שבעבר הסתייג מהתחום וב-2022 אמר כי הוא באופן כללי מתרחק מהמטבעות הדיגיטליים

"העלייה במחיר הביטקוין מובילה ליותר כרייה וליותר שימוש באנרגיה, אלה דוחפים את עלויות האנרגיה וגורמים לעלייה באינפלציה וירידה בדולר – זו מחזקת את הביקושים לביטקוין, ליותר כרייה ויותר ביקושים לאנרגיה וכך המעגל הזה ממשיך", כתב אקמן בציוץ ברשת החברתית X.

תגיות