אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוקנ'רול: טיקטוק בוחנת שירות סטרימינג שיתחרה בספוטיפיי טיקטוק. עסקי הרוקנ'רול | צילום: בלומברג

טוקנ'רול: טיקטוק בוחנת שירות סטרימינג שיתחרה בספוטיפיי

החברה משיקה את טיקטוק מיוזיק באוסטרליה, במקסיקו ובסינגפור, תחילה לקבוצה מצומצמת של נסיינים שיבחנו את שירות המינויים במשך שלושה חודשים. השירות "יסייע למשתמשים להאזין, לשתף ולהוריד את המוזיקה שהם גילו בטיקטוק"

19.07.2023, 12:10 | חדשות חוץ

רשת הסרטונים הקצרים טיקטוק לא שוקטת על שמריה וממשיכה במבצע ההשתלטות המדורג שלה על זמנה הפנוי של אוכלוסיית העולם: בימים אלה היא משיקה שירות סטרימינג-מוזיקה מבוסס-מינויים באוסטרליה, במקסיקו ובסינגפור - תחילה, למספר מצומצם של משתמשים נסיינים - כך, לפי דיווח באתר CNBC. זאת, לאחר שהשיקה את השירות, טיקטוק מיוזיק שמו, באינדונזיה ובברזיל מוקדם יותר החודש.

"אנחנו מזמינים משתמשים באוסטרליה, במקסיקו ובסינגפור לקחת חלק במבחן הסגור של טיקטוק מיוזיק", כתבה החברה בהצהרה שנשלחה לתקשורת. "המשתתפים יהיו זכאים לשלושה חודשי התנסות חינם".

מקסיקו היא השוק הרביעי בגודלו של טיקטוק כיום, עם 62.4 מיליון משתמשים פעילי בגיל 18 ומעלה, כך לפי אתר DataReportal, אחרי ארה"ב עם 116.5 מיליון משתמשים, אינדונזיה עם 113 מיליון וברזיל עם 84.1 מיליון.

לטיקטוק יש תוכניות להתרחבות אל שווקים אחרים מחוץ לארה"ב, לאחר שמונטנה הפכה למדינה הראשונה שחוסמת את אפליקציה מטעמי ביטחון מידע. בנוסף, האפליקציה נחסמה בהודו לאחר שכבר השקיעה במדינה מיליארדי דולרים.

שירות טיקטוק מיוזיק מאפשר למשתמשים חיבור ישיר לחשבון הטיקטוק ומשלב, על פי דובר החברה, "בין הכוח של גילוי מוזיקה בטיקטוק לשירות סטרימינג שמציע מיליוני שירים של אלפי אמנים". החברה הוסיפה כי טיקטוק מיוזיק "יסייע למשתמשים להאזין, לשתף ולהוריד את המוזיקה שהם גילו בטיקטוק".

מתחריו הישירים של השירות יהיו, כמובן, ספוטיפיי ואפל מיוזיק - שני שירותי סטרימינג המוזיקה הפופולריים בעולם כיום - וזה לא הולך להיות פשוט בכלל. לשם המחשה, ספוטיפיי חולשת על 80% ממינויי סטרימינג המוזיקה במקסיקו.


תגיות