אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דורשת מתושבי העוטף "דוח מחברת האיתור שהרכב בעזה" רכב הרוס לאחר הטבח במסיבה ברעים | צילום: AFP/ JACK GUEZ

רשות המסים דורשת מתושבי העוטף "דוח מחברת האיתור שהרכב בעזה"

על פי מתווה הפיצויים על נזקים שנגרמו לכלי רכב בישובי עוטף עזה, שפורסם היום, במידה שהרכב מוכרז כטוטאל לוס או שהוא נגנב לרצועה, יש להעביר לרשות אישור על היעדר הגשת תביעה לחברת הביטוח. בעלי מכוניות שאינן מצוידות במערכת איתור מתבקשים גם לנסות להביא ראיות שונות להיעלמותן

29.10.2023, 17:19 | תומר הדר

אזרחים שרכבם מצויד במערכת איתור וסבורים שרכבם נמצא בעזה מתבקשים לספק דוח מחברת האיתור המעיד כי הרכב הועבר לעזה, כך מודיעה רשות המיסים היום במסגרת פרסום מתווה תשלום פיצויים לרכבים בעוטף. כזכור, במתקפה הרצחנית נפגעו, נגנבו והושמדו אלפי רכבים' וכעת פועלת רשות המיסים לפצות את בעליהם. במקביל, פרסמה רשות המיסים מתווה לפיצוי עתידי גם של בעלי כלי שיט במידה שאלה ייפגעו במלחמה. המתווה לפיצוי הרכבים שנפגעו נערך במסגרת קרן הפיצויים ומכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים התשכ"א – 1961.

כלי הרכב שנמצאו בישובים השוכנים במרחק של עד ארבעה ק"מ מהרצועה נגררים בימים אלה לשני חניונים ייעודיים, אליהם מגיעים שמאי רשות המיסים הפועלים להערכת הנזק ולאיתור בעלי הרכבים. במקביל, יכולים בעלי הרכבים לברר האם רכבם נמצא בחניון באמצעות פניה למוקד טלפוני ייעודי או לנציגי קרן הפיצויים של מס רכוש הפועלים במלונות שאליהם הגיעו המפונים.

לפי רשות המיסים, במקרה שהרכב מוכרז כטוטאל לוס (אובדן להלכה) או שהוא נגנב לרצועה יש לצרף אישור על היעדר הגשת תביעה לחברת הביטוח בה מבוטח הרכב. במידה שמדובר ברכב בליסינג מימוני או ברכב משועבד יש לפנות למשעבד ולקבל הוראות לאן יועברו כספי הפיצויים. לחילופין, יש להציג מכתב מחברת הליסינג או הגוף המממן המציין את גובה החוב שנותר והוראות לאן להעביר את כספי הפיצויים. כאמור, במידה שמדובר ברכב המצויד במערכת איתור, יש להביא אישור על כך מחברת האיתור ובמידה שאין ברכב מערכת איתור יש לנסות ולהביא תיעוד על מיקום הרכב לפני שנעלם, סרטונים ועדי ראייה.


תגיות