אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מאכזבת, עם צמיחה של 4.9% ברבעון השלישי סין כלכלת סין בייג'ינג דגל | צילום: בלומברג

סין מאכזבת, עם צמיחה של 4.9% ברבעון השלישי

התחזיות עמדו על התרחבות של 5.2% בתוצר, בקצב שנתי; אכזבה נרשמה גם בנתוני הייצור התעשייתי, שעלו בדצמבר ב-3.1% בלבד, בשעה שבשוק ציפו לעלייה של 4.5%; "גדלו הסיכונים והאתגרים, הפנימיים ואלה שמעבר לים"

18.10.2021, 07:55 | חדשות חוץ

אכזבה מנתוני התוצר בסין: כלכלת הענקית מאסיה התרחבה ב-4.9% ברבעון השלישי בחישוב שנתי, מול תחזיות לצמיחה חזקה יותר של 5.2%. 


קראו עוד בכלכליסט:


בחישוב רבעוני צמחה הכלכלה הסינית ב-0.2%, בשעה שהתחזיות עמדו על 0.5%. ההשקעות בנכסים קבועים (אג"ח ועוד) גדלו ברבעון ב-7.3%, מול תחזיות לעלייה של 7.9%. 

אכזבה נרשמה גם בנתוני הייצור התעשייתי, שגדלו בדצמבר ב-3.1% בלבד (שנתי) – התחזיות עמדו על 4.5%. 

אכזבה נרשמה גם בנתוני הייצור התעשייתי של סין, שגדלו בדצמבר ב-3.1% בלבד (שנתי) – התחזיות עמדו על 4.5%. בצד החיובי, המכירות הקמעונאיות צמחו בספטמבר ב-4.4% (שנתי), בשעה שהתחזיות עמדו על 3.3%.

"מאז הכניסה לרבעון השני, עלו הסיכונים והאתגרים הפנימיים ואלה שמעבר לים", אמר לאחר פרסום הנתונים פו לינגהוי (Fu Linghui), דובר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסין. במסיבת העיתונאים שלאחר פרסום הנתונים אמר עוד הדובר כי להפרעות באספקת החשמל היתה "השפעה מסוימת" על רמות הייצור. 

שיעור האבטלה בספטמבר עמד על 4.9%, בהשוואה ל-5.1% בחודש שקדם לו. ואולם שיעור האבטלה בשכבה הצעירה, של גילאי 16 עד 24, נותר גבוה משמעותית, על 14.6%. 


שי ג שי ג'ינפינג נשיא סין | צילום: אי.פי.איי שי ג


תגיות