אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שאוסטריה נסגרת - סינגפור מקלה במגבלות הקורונה קורונה בסינגפור | AP

בזמן שאוסטריה נסגרת - סינגפור מקלה במגבלות הקורונה

לאחר התייצבות בשיעור ההדבקה, הממשלה בעיר-מדינה הודיעה על הקלה בהגבלות על מפגשים חברתיים החל מיום שני: "מתחילים לעבור למצב של לחיות עם הקורונה"

20.11.2021, 14:21 | חדשות חוץ

הממשלה בסינגפור מקלה חלק מהגבלות הקורונה לאחר התייצבות בשיעור ההדבקה בחודש האחרון. בהתאם, החל מיום שני, ההגבלות על מפגשים חברתיים יתרחבו לחמישה אנשים משני אנשים מחוסנים כיום, כך מסרו שרי הממשלה במסיבת עיתונאים שקיימו היום (שבת) לפי דיווח ברויטרס. 


קראו עוד בכלכליסט:


לדבריהם, מספר הנדבקים והמצב בבתי החולים התייצבו ואף השתפרו. "אנחנו מתחילים לעבור למצב של לחיות עם הקורונה", הגיב גאן קים יאנג, שר המסחר והתעשייה. "אני יודע שרבים מאיתנו או לפחות חלקנו היו מעדיפים שנפתח יותר במהירות, אך עלינו לעשות זאת בצורה זהירה ביותר וצעד אחר צעד. פירוש הדבר שנקל חלק מההגבלות, נבחן ונפקח על המצב ונבטיח שהמצב יישאר תחת שליטה ויתייצב לפני שנמשיך בהקלות", אמר. 


קורונה בסינגפור, AP קורונה בסינגפור | AP קורונה בסינגפור, AP


ממוצע ההדבקות היומי בסינגפור ירד מתחת ל-3,000. בנוסף, כ-85% מאוכלוסיית האי המונה 5.45 מיליון אנשים כבר חוסנו נגד קורונה. לפי הנתונים, מספר הנדבקים היומי נפל ביום שישי ל-1,734 משיא של 5,324 שנרשם בסוף אוקטובר. 

החזרה ההדרגתית של סינגפור לחיים באה לידי ביטוי השבוע כשאירחה כנס שבו השתתפו בכירים בחברות בינלאומיות. בכל זאת, בסינגפור עדיין יש הגבלות מחמירות, במיוחד ביחס למצב בארה"ב, בריטניה ובאירופה, כולל חובת עטיית מסכות גם בחוץ. 

כפי שדווח אתמול, אוסטריה הכריזה על הטלת סגר מלא מיום שני הקרוב - המדינה הראשונה במערב אירופה שנוקטת את הצעד שרבים חשבו שבזכות החיסונים לקורונה כבר מאחורינו. הסגר יימשך עשרה ימים לפחות, וייתכן שיוארך ל-20 ימים. בתחילת השבוע הטילה אוסטריה סגר על לא מחוסנים בלבד.

תגיות