אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למ"ס: ירידה של 12.9% בפדיון רשתות המזון בחודשים מאי-יולי צילום: גיל נחושתן

למ"ס: ירידה של 12.9% בפדיון רשתות המזון בחודשים מאי-יולי

ירידה זו נרשמת לאחר ירידה של 12% בחודשים פברואר-אפריל השנה. מהנתונים עולה, כי לפתיחת המשק וחזרת הצרכנים למסעדות ולבתי המלון, היתה השפעה שלילית על רכישת המזון ברשתות השיווק

31.08.2021, 13:10 | נורית קדוש

בחודשים מאי-יולי נרשמה ירידה של 12.9% (מגמה בחישוב שנתי, במחירים קבועים) בפדיון רשתות המזון, כך על פי נתוני הלמ"ס המתפרסמים היום (ג'). ירידה זו נרשמת לאחר ירידה של 12% בחודשים פברואר-אפריל השנה. הנתונים מלמדים על כך שלפתיחת המשק וחזרת הצרכנים למסעדות ולבתי המלון, היתה השפעה שלילית על רכישת המזון ברשתות השיווק.

קראו עוד בכלכליסט:


סך פדיון רשתות השיווק בחודשים מאי-יולי רשם יציבות לאחר עלייה של 4.9% בשלושת החודשים הקודמים.


יציבות בפדיון רשתות השיווק, צילום: הרצל יוסף יציבות בפדיון רשתות השיווק | צילום: הרצל יוסף יציבות בפדיון רשתות השיווק, צילום: הרצל יוסף

בחישוב מנוכה עונתיות, אשר מנכה השפעות של חגים ומספר ימי הפעילות החודשי מהנתונים המקוריים, סך פדיון רשתות השיווק בחודשים ינואר-יולי עלה ב-6.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ואילו פדיון המזון עלה ב-0.2%.

נתוני הפדיון ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימה, כלי בית ושונות הכוללים מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים, ציוד משרדי ואופטיקה. פדיון הרשתות המוגדרות כרשתות מזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

הלמ״ס מציינים כי השינויים בערך המכירות ברשתות אלה אינם משקפים בהכרח את השינויים בערך המכירות של מוצרי צריכה בכלל המסחר הקמעוני, שכן יש מעבר של קונים ממסגרת המסחר הקמעוני האחר למסגרת חנויות של רשתות השיווק הנחקרות, מסיבות שונות, למשל: פתיחת סניפים חדשים, רכישה של חנויות קיימות וסגירת סניפים.

הנתונים, הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית. נתונים אלה מקדימים בחודש את הנתונים של פדיון המסחר הקמעוני ממקורות מע"מ, המשמשים גם הם כאינדיקטור נוסף.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות