אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל: סרן דניאל פרץ נהרג ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בעזה סרן דניאל פרץ ז"ל. גופתו מוחזקת בעזה | צילום: דובר צה"ל

דיווח שוטף

צה"ל: סרן דניאל פרץ נהרג ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בעזה

פרץ, מפקד טנק בגדוד 77, היה בן 22 בנופלו; משפחות חטופים חסמו את דרך רופין בי-ם. בתל אביב: דרך בגין נחסמה לסירוגין; גלנט: "חמאס נשחק, הכוחות שלנו מגיעים לגל הבא ומוכנים להכות"; קנצלר גרמניה תמך בישראל אך הבהיר: "לא נעמוד מנגד כשבעזה גוועים ברעב". נתניהו השיב: מחיר המלחמה ידוע לנו, המפתח לשלום - ביטחון

17.03.2024, 23:25 | כלכליסט ו-ynet

22:58 - שולץ פגש משפחות חטופים גרמנים: "אין דבר דחוף יותר מלהחזיר את כולם". קנצלר גרמניה אולף שולץ נפגש עם משפחות של חטופים, המחזיקים באזרחות גרמנית, ונמצאים בשבי ברצועת עזה. "הסיפורים שלהם נוגעים בנו עמוקות", כתב שגריר גרמניה בישראל שטפן סייברט בחשבונו ברשת X. "אין דבר דחוף יותר מלהחזיר את כל בני הערובה בהקדם האפשרי. אף אחד לא נשכח, אף אחד לא יישכח". (איתמר אייכנר)

21:41 - השר לשעבר: לשחרר רוצחים מתועבים עבור החטופים - גם את זה שהרג את הבן שלי. השר לשעבר יזהר שי, ששכל את בנו הלוחם ירון ב-7 באוקטובר, קרא הערב לממשלה לשחרר אפילו את המחבל שהרג את בנו - אם הדבר יביא להשבת החטופים. "אני כותב את הדברים האלה בידיים רועדות", כתב שי. "אם מחבל הנוחבה המתועב שהרג את הבן שלי יושב כרגע בכלא ישראלי, הייתי שמח לצפות בהוצאתו להורג. כמו שמקובל בארצות הברית, שם מזמינים את בני המשפחה לצפות בהוצאה להורג של רוצחי יקיריהם. הייתי רוצה לצפות בו נושם את נשימותיו האחרונות, במידת האפשר בייסורי תופת נוראיים ובסבל גדול. אבל אם אפשר להחזיר הביתה חטופים ישראלים מעזה תמורת נשמתו העלובה של החלאה הזה וחבריו למדמנת הביוב האנושי שנקראת חמאס, אני קורא לראש הממשלה ולשרי הקבינט: שחררו את הרוצחים המתועבים והביאו את החטופים הביתה".

21:36 - קבינט המלחמה סיים את הדיון בעסקת חטופים, הקבינט המורחב התכנס. קבינט ניהול המלחמה סיים את הדיון בדרישות חמאס לעסקה לשחרור חטופים. מיד לאחר מכן החלה ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני המורחב. (איתמר אייכנר)

21:18 - צה"ל: הקצין החטוף דניאל פרץ נהרג ב-7 באוקטובר, גופתו מוחזקת בעזה. הקצין החטוף סרן דניאל פרץ, מפקד מחלקה בגדוד 77 בעוצבת 'סער מגולן' (7), נהרג בשבעה באוקטובר - וגופתו מוחזקת בעזה. כך הודיע הערב דובר צה"ל. פרץ, בן 22 מיד בנימין, נחטף מאזור העוטף. אביו, הרב דורון פרץ, אמר בשבוע שעבר כי "הבן שלנו עלה לפני פחות מ-10 שנים, התנדב לשיריון, ובאותו יום עשה את כל מה שיכל, רק כדי להגן על המולדת ולהציל כמה שיותר אנשים. אנחנו כמעט 160 יום לא יודעים כלום על הבן שלנו, חוץ מזה שהיה פצוע. האם יש דבר יותר הומניטרי מאשר לתת אות - מה קורה עם הילד שלנו?". (יואב זיתון)


סרן דניאל פרץ ז"ל. גופתו מוחזקת בעזה, צילום: דובר צה"ל סרן דניאל פרץ ז"ל. גופתו מוחזקת בעזה | צילום: דובר צה"ל סרן דניאל פרץ ז"ל. גופתו מוחזקת בעזה, צילום: דובר צה"ל


21:10 - הקונגרס האמריקני הורה לשלוש אוניברסיטאות עילית לחשוף את תרומותיהן מקטאר. הקונגרס האמריקני הורה לשלוש מאוניבסיטאות העילית (Ivy League), הרווארד, פנסילבניה וקולומביה, לחשוף את כל התרומות הקטאריות שקיבלו מאז ינואר 2021. זימון המוסדות נעשה ברקע הביקורת על ההשפעה הקטארית על האוניברסיטאות והעלייה באנטישמיות בקמפוסים. יו"ר ועדת העבודה והרווחה של בית הנבחרים, וירג'יניה פוקס, אמרה כי המטרה היא "להבחין בין מה שתמים ומה שמדמם לתוך הקמפוסים".


הפגנה פרו פלסטינית באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ב-13 באוקטובר 2023, צילום:  Jeenah Moon / Reuters הפגנה פרו פלסטינית באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ב-13 באוקטובר 2023 | צילום: Jeenah Moon / Reuters הפגנה פרו פלסטינית באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ב-13 באוקטובר 2023, צילום:  Jeenah Moon / Reuters


20:23 - מחאת משפחות החטופים בירושלים


מחאה של משפחות חטופים מול משרד ראש הממשלה, צילום: לירן תמרי מחאה של משפחות חטופים מול משרד ראש הממשלה | צילום: לירן תמרי מחאה של משפחות חטופים מול משרד ראש הממשלה, צילום: לירן תמרי


19:39 - גלנט: "חמאס נשחק, הכוחות שלנו מגיעים לגל הבא ומוכנים להכות". שר הביטחון יואב גלנט ביקר היום בחטיבת המילואים 551 וביחידת הניוד של אוגדה 98. במהלך הביקור הוצגה לשר העשייה המבצעית של הלוחמים בשתי היחידות, כולל השתתפות יחידת הניוד במבצע לחילוץ החטופים הישראלים מרפיח. השר אמר ללוחמים כי "ההתרשמות מהפעילות היא בלתי רגילה. חלק מהמשימות הביאו לכך שהגענו למידע שלא היה לנו לפני כן, ועל בסיסו הצלחנו לבצע סיכולים ברחבי הרצועה".

הוא הוסיף כי "אנחנו רואים כעת את אחת התופעות המרשימות ביותר של המלחמה הזו - חיילי מילואים שהיו שלושה, ארבעה וחמישה חודשים בחזית, נלחמו, ספגו לצערנו גם נפגעים וחללים שהם חברים שלהם, חוזרים. הדבר הזה הוא הכוח והעוצמה של צה"ל ושל מדינת ישראל. כשחמאס נשחק בשטח הכוחות שלנו מתאמנים ומתחדשים. הם מגיעים לגל הבא כשהם מוכנים להכות את חמאס". (יואב זיתון)

שר הביטחון גלנט בביקור באוגדה 98, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון שר הביטחון גלנט בביקור באוגדה 98 | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון שר הביטחון גלנט בביקור באוגדה 98, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון19:21 - מהומה בירושלים: מפגינים חסמו רכבי שרים בדרך לדיון הקבינט. משפחות חטופים מוחות בירושלים בשעה שקבינט המלחמה דן בדרישות חמאס לעסקה. מהומה נרשמה סביב רכבו של גדעון סער, כשבני המשפחות ניסו לחסום את דרכו - אך הוא הצליח לעבור. חלק מהמפגינים חוסמים את דרך רופין בעיר, שמובילה בין היתר אל הכניסה למשרד ראש הממשלה, וכניסתם של שרים נמנעה. בין היתר רכבו של השר אבי דיכטר נחסם, וכך גם רכבה של השרה מירי רגב. (לירן תמרי)

מפגינים חוסמים את רכבו של אבי דיכטר, צילום: לירן תמרי מפגינים חוסמים את רכבו של אבי דיכטר | צילום: לירן תמרי מפגינים חוסמים את רכבו של אבי דיכטר, צילום: לירן תמרי19:05 - מחאת משפחות החטופים: דרך בגין בתל אביב נחסמת לסירוגין. בני משפחות החטופים מוחים מול שער בגין בקריה בתל אביב, וחוסמים לסירוגין את דרך בגין. המשפחות קוראות לשחרור החטופים המוחזקים בשבי, בשעה שקבינט המלחמה מתכנס לדון בדרישות חמאס לעסקה. (יעל צ'כנובר)


דרך בגין נחסמת לסירוגין, צילום: יאיר שגיא דרך בגין נחסמת לסירוגין | צילום: יאיר שגיא דרך בגין נחסמת לסירוגין, צילום: יאיר שגיא


19:02 - נשיאת הנציבות האירופית: "עזה בסכנת רעב, הפסקת אש היא קריטית". נשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין נפגשה עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, ואמרה כי "עזה נמצאת בסכנת רעב. לא נוכל לקבל את זה, הסכם הפסקת אש הוא קריטי. צריך לשחרר את החטופים ולהכניס עוד סיוע הומניטרי לרצועה". נשיא מצרים אמר בהצהרה המשותפת כי סיכם "עם מנהיגי אירופה על התנגדותם למבצע צבאי ישראלי ברפיח, שיכפיל את האסון ההומניטרי בעזה". (רויטרס)

18:39 - משפחות חטופים מפגינות מול משרד ראש הממשלה. בני משפחות חטופים מפגינים בשעה זו סמוך למשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, שם מתכנס כעת קבינט המלחמה. המפגינים קוראים לשחרור החטופים המוחזקים בשבי חמאס בעזה. (לירן תמרי)

18:32 - טראמפ קורא לסיום המלחמה בעזה: "צריך שלום בעולם, ביידן זרק את ישראל". נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון לרשת "פוקס ניוז": "אתה צריך לסיים את המלחמה ולחזור לעולם של שלום - צריך שלום בעולם", אמר. הוא הוסיף כי "היינו קרובים לזה. חתמנו על הסכמי אברהם, והיינו יכולים להכניס גם את איראן להסכמים. אם מישהו מהצד השני היה חותם על ההסכמים הוא היה מקבל פרסי נובל, אבל אני לא קיבלתי כלום".

לדבריו, "צ'אק שומר (מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט - ד.א) שכח שישראל איבדה אנשים ב-7 באוקטובר. אנשים צריכים לזכור את זה. הוא מסתכל איפה הוא יכול לקבל יותר קולות, הוא רואה את הפלסטינים ואת הצעדות הגדולות ואומר 'אני רוצה ללכת בכיוון הזה'. הוא זרק את ישראל. הדמוקרטים רעים מאוד לישראל. היא מעולם לא הייתה צריכה להיות מותקפת, ביידן רע לישראל. אם הוא היה טוב לישראל עסקת הגרעין של איראן לא הייתה נחתמת". (דניאל אדלסון, ניו יורק)

17:34 - נתניהו, לצד קנצלר גרמניה: "אם חמאס יישאר במקומו - אין עתיד לשלום". ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לקנצלר גרמניה אולף שולץ בפתח ההצהרה, ואמר כי "אנחנו מעריכים את הידידות והתמיכה של גרמניה בזמנים הקשים האלה. אנחנו עושים מאמצים להגדיל את הכנסת הסיוע ההומניטרי דרך האוויר, הים והיבשה - אבל הבעיה המרכזית היא חלוקת הסיוע ברצועה. מרגע שהוא נכנס לעזה הוא נגנב על ידי חמאס. האחריות על ההרס ועל הנפגעים האזרחים היא של חמאס. הסכמנו שיש לחסל את ארגון הטרור. לא יהיה עתיד לעזה, לשלום או לישראל אם חמאס יישאר במקומו. היום שאחרי חייב להיות היום שאחרי חמאס".

בהמשך אמר שולץ כי "ישראלים רבים נמצאים בשבי חמאס. יותר מ-160 ימים שהם סובלים ורחוקים מיקיריהם. מהיום הראשון היה ברור שלישראל יש את הזכות להילחם ולהגן על עצמה מול חמאס. מטרת ישראל בלחימה היא מוצדקת, אבל לא נוכל להתעלם מהאזרחים בעזה". על רפיח הוסיף כי "יש לשקול צעדים הומניטריים. לאן ילכו שני מיליון אזרחים? אנחנו לא יכולים לעמוד מהצד ולראות אזרחים פלסטינים סובלים".

נתניהו השיב כי "ישראל רוצה שלום. כל הישראלים מתפללים לשלום. אנחנו סובלים את השלכות המלחמה - כאומה וכפרטים. מחיר המלחמה ידוע לנו היטב, ואנחנו מאמינים שהמפתח לשלום הוא ביטחון. אם יציעו לנו הסכם שלום שבו ישראל לא תוכל להגן על עצמה - השלום ילך אחורה. הבטחתי לקנצלר גרמניה שהיעד שלנו בחיסול גדודי החמאס ברפיח הולך יד ביד עם עזיבת האוכלוסייה האזרחית. נאפשר להם לעזוב". (איתמר אייכנר)

ראש הממשלה בנימין נתניהו וקנצלר גרמניה אולף שולץ, צילום: קובי גדעון, לע"מ ראש הממשלה בנימין נתניהו וקנצלר גרמניה אולף שולץ | צילום: קובי גדעון, לע"מ ראש הממשלה בנימין נתניהו וקנצלר גרמניה אולף שולץ, צילום: קובי גדעון, לע"מ16:23 - נתניהו סירב להתחייב לבחירות אחרי המלחמה: "העם בישראל יחליט". ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל בריאיון ל-CNN על סקרים בישראל שמצביעים על רצון הציבור להקדים את הבחירות, והשיב: "רוב הישראלים מתנגדים להקדמת הבחירות עד שהמלחמה לא תיגמר". כשנשאל שוב בנושא, ענה: "זה משהו שהעם בישראל יחליט לגביו. אני חושב שזה מגוחך". (איתמר אייכנר)


16:18 - נפילות בשטחים פתוחים בגליל העליון, חיזבאללה טען לירי לעבר מוצבים. שלוש רקטות שנורו לעבר הגליל נפלו בשטחים פתוחים באזור סאסא ומתת בגליל העליון. לא ידוע על נפגעים או נזק בשלב זה. במקביל, חיזבאללה לקח אחריות בפעם הרביעית מהבוקר על שיגורים לשטח ישראל, וטען לירי לעבר מוצבים ישראליים באזור. (יאיר קראוס, ליאור בן ארי)

15:46 - יום זיכרון לאומי לטבח 7 באוקטובר יתקיים בכל שנה בכ"ד בתשרי. הממשלה אישרה פה אחד כי בכל שנה, ביום כ"ד בתשרי, יתקיים יום זיכרון לאומי לאירועי 7 באוקטובר ולמלחמת חרבות ברזל. בממשלה הוחלט כי יום הזיכרון יצוין בכל שנה בשני טקסים ממלכתיים: בשעה 11:00 טקס לזכרם של החללים שנפלו במלחמה, ובשעה 13:00 טקס לזכרם של האזרחים נרצחי פעולות האיבה. (איתמר אייכנר)

15:00 - "התוואי הארוך ביותר שאותר": מנהרה משמעותית הושמדה בצפון הרצועה. כוחות ההנדסה של אוגדה 162 בשיתוף יחידת יהל"ם השמידו תוואי תת-קרקעי משמעותי באורך יותר משניים וחצי קילומטרים בצפון הרצועה. כך מסר דובר צה"ל, שהוסיף כי "הכוחות פורצים את הדרך ללוחמי החי"ר וטנקי השריון וחושפים את השטח. התוואי שהושמד הוא הארוך ביותר שאותר בצפון הרצועה. הוא חוצה גדודים וחטיבות ומחבר בין הצפון לדרום". (יואב זיתון)13:10 - בארבעה מרחבים במקביל: צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו יעדי טרור של חיזבאללה בשטח לבנון בארבעה מרחבים במקביל. לדבריו, בין המטרות שהותקפו היו תשתית טרור ועמדת תצפית של חיזבאללה במרחב עיתרון, מבנה צבאי במרחב עלמא א-שעב ועמדות תצפית במרחבים מרווחין ועייתא א-שעב. (יואב זיתון)

13:00 - נתניהו: "במקום ללחוץ על ישראל - תפנו את הלחצים לחמאס ואיראן"; ראש הממשלה בנימין נתניהו מחריף את העימות מול נשיא ארה"ב ג'ו ביידן על רקע המשך המלחמה בעזה. בדברים נוקבים בפתח ישיבת הממשלה, אמר נתניהו: "לידידינו בקהילה הבינלאומית אני אומר: הזיכרון שלכם קצר? כל כך מהר שכחתם את 7 באוקטובר, את הטבח הנורא ביותר שבוצע נגד יהודים מאז השואה? כל כך מהר אתם מוכנים לשלול מישראל את הזכות להגן על עצמה נגד מפלצות החמאס? כל כך מהר איבדתם את המצפון המוסרי שלכם?".

נתניהו אמר עוד: "במקום ללחוץ על ישראל שנלחמת מלחמה שאין צודקת ממנה, נגד אויב שאין אכזר ממנו, תפנו את הלחצים שלכם נגד החמאס ונגד הפטרון שלה - איראן. הם אלה שמהווים סכנה לאזור ולעולם כולו. אנחנו, בכל מקרה, נעמוד מול כל הלחצים, ובעזרת ה', נמשיך להילחם יחד עד לניצחון המוחלט".

ראש הממשלה התייחס במרומז למתקפה עליו מצד מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט האמריקני צ'אק שומר, שקרא בשבוע שעבר לערוך בחירות בישראל, וטוען כי נתניהו "איבד את הדרך". לדברי ראש הממשלה, "בקהילה הבינלאומית יש מי שמנסים לעצור את המלחמה עכשיו, לפני השגת כל יעדיה. הם עושים זאת על ידי הטחת האשמות שווא נגד צה"ל, נגד ממשלת ישראל ונגד ראש ממשלת ישראל".

"הם עושים זאת על ידי מאמץ להביא לבחירות עכשיו, בעיצומה של המלחמה. ואת זה הם עושים כי הם יודעים שבחירות עכשיו יעצרו את המלחמה, וישתקו את המדינה לפחות לשישה חודשים. אז שיהיה ברור: אם נפסיק את המלחמה עכשיו, לפני השגת כל יעדיה, המשמעות היא שישראל הפסידה במלחמה, ואת זה לא נאפשר. לכן אסור לנו להיכנע ללחצים הללו, ולא ניכנע להם".

ביידן ונתניהו, צילום: Jim WATSON / AFP ביידן ונתניהו | צילום: Jim WATSON / AFP ביידן ונתניהו, צילום: Jim WATSON / AFP

12:00 - הלחימה בחאן יונס: מחבלים רבים חוסלו, אמל"ח אותר ותשתיות טרור הושמדו.לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי נלחמים במרחב חאן יונס ומחסלים מחבלים רבים, מאתרים אמצעי לחימה ומשמידים תשתיות טרור. כך מסר דובר צה"ל, שציין כי בשבועות האחרונים הלוחמים פועלים בשכונת חמד במערב חאן יונס לאיתור תוואים, חקירתם והשמדתם. לדבריו, "הלוחמים נתקלים במחבלים במבנים במרחב ומחסלים אותם, מטהרים את המבנים בהם שהו המחבלים וממשיכים בפעילותם". (יואב זיתון)

10:30 - דיווח: "מערכות בכירי חמאס הודממו אחרי התקיפה לעבר מרואן עיסא". כל מערכות התקשורת שבין בכירי חמאס - שמסתמכות על אפליקציות מוצפנות ושליחים - הושתקו למשך 72 שעות לאחר המתקפה האווירית על מחנה הפליטים נוסייראת במרכז הרצועה בשבוע שעבר, שכוונה למקום מושבו של מרואן עיסא. כך לפי ה"גרדיאן" הבריטי. הדבר עשוי להעיד כי עיסא, מספר 3 בחמאס-עזה וסגנו של מוחמד דף - אכן חוסל, משום שמדובר בפעולה שננקטה גם במקרים בעבר שבהם חוסלו בכירי חמאס.

10:00 - לעבר אופנוע, ולמבנה שממנו נורה נ"ט: תיעוד מתקיפות צה"ל ברצועה. צוות הקרב של חטיבת הנח"ל ממשיך לפעול במרכז הרצועה וחיסל לאורך היממה האחרונה כ-18 מחבלים באמצעות ירי צלפים, פגזים ובשיתופי פעולה עם חיל האוויר.

במקביל, לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי ממשיכים לפעול במרחב חאן יונס. ביממה האחרונה זיהו הכוחות שני מחבלים מעמיסים ציוד צבאי על אופנוע ובשיתוף פעולה עם חיל האוויר, חיסלו אותם על ידי כלי טיס. בנוסף, הכוחות זיהו וחיסלו שני מחבלים שהתקרבו לכוחות.

לוחמי צוות הקרב החטיבתי 7 ממשיכים לפעול גם הם בחאן יונס, וביממה האחרונה חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה. באחת הפעילויות, הותקף מהאוויר מבנה שממנו נורה טיל נ"ט על הכוחות ללא נפגעים. בנוסף, חוסל מחבל שהיה בסמוך לכוחות על ידי כלי טיס. (יואב זיתון)09:15 - דיווח בלבנון על תקיפה אווירית בדרום המדינה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה על תקיפה אווירית בעיירה עלמא א-שעב שבדרום לבנון. (ליאור בן ארי)

07:37 - מקורות פלסטיניים לעיתון ערבי: "מרואן עיסא אכן נפגע בתקיפה הישראלית, גורלו לא ברור". מרואן עיסא, סגנו של מוחמד דף, אכן שהה במקום שהותקף בנוסייראת על ידי צה"ל ביום שני שעבר. כך אמרו מקורות פלסטינים יודעי דבר בעזה לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון. לפי הדיווח, "הוא נפצע, אך גורלו לא ברור". ביום שישי האחרון אמרו גורמי הביטחון לשרי הקבינט כי מתרבות העדויות על כך שעיסא אכן חוסל. (עינב חלבי)


מרואן עיסא,  מרואן עיסא מרואן עיסא,


06:30 - דיווח לבנוני: ישראל תקפה בדרום המדינה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי ישראל תקפה בעיירה אל-חיאם שבדרום לבנון (ליאור בן אריג)

05:57 - הותר לפרסום: לוחם נפצע קשה בקרב במרכז הרצועה ביום שישי. לוחם מגדוד 601 נפצע באורח קשה מירי RPG במהלך לחימה במרכז רצועת עזה ביום שישי. כך התיר לפרסום דובר צה"ל, שהוסיף כי הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, ומשפחתו עודכנה. (יואב זיתון)

סיכום חדשות הלילה

דיווח: פיצוץ אירע ליד אוניית משא באזור תימן, אין נפגעים. סוכנות פעולות הסחר הימי של בריטניה (UKMTO) הודיעה כי קיבלה דיווח מאוניית משא שמסרה כי פיצוץ אירע בסמוך אליה, כ-157 ק"מ ממזרח לעיר הנמל עדן שבדרום תימן. לפי הסוכנות, צוות האוניה בטוח ולא נגרם נזק לכלי השיט.

צבא סוריה: חייל נפצע בתקיפה הישראלית בדמשק. חייל סורי אחד נפצע במתקפה הישראלית בדמשק. כך הודיע צבא סוריה.

"מטרה אווירית חשודה" יורטה באזור עכו. לוחמי ההגנה האווירית יירטו "מטרה אווירית חשודה" מעל המרחב הימי באזור עכו. כך מסר דובר צה"ל, שציין כי לא הופעלה התרעה על פי מדיניות של הצבא. (יואב זיתון)

תגיות