אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון קטן למאסק: טוויטר חויבה להעביר לו מסמכים נוספים אלון מאסק טוויטר | צילום: AFP

ניצחון קטן למאסק: טוויטר חויבה להעביר לו מסמכים נוספים

השופטת קתלין סנט ג'וד מק'קורמיק נענתה לעתירת עורכי דינו של מנכ"ל טסלה וחייבה את טוויטר להעביר להם מסמכים הקשורים ל-22 עובדים נוספים בחברה, חלקם זוטרים, בנוסף למסמכים של 41 עובדים שהיא כבר נדרשת לספק. בינתיים, מאסק דורש מסמכים של עובדים נוספים

16.08.2022, 12:22 | חדשות חוץ

אלון מאסק יקבל חלק מהמידע הנוסף שדרש מטוויטר, אבל הוא מנסה לקבל אפילו יותר, כך לפי דיווח באתר אינסיידר.

במסגרת התביעה שהגישה טוויטר נגד מאסק לאחר שנסוג מעסקת המכירה ביניהם, הורתה השופטת קתלין סנט ג'וד מק'קורמיק לטוויטר לציית באופן חלקי לעתירה שהגישו עורכי דינו של מאסק. הם דרשו מסמכים מ-22 עובדים נוספים בטוויטר שלדבריהם יש להם מידע על הליך ניתוח חשבונות מזוייפים בחברה. טוויטר כבר נדרשת להעביר מסמכים מ-41 עובדים המוגדרים כ"שומרי" המידע במסגרת התביעה.

העתירה של מאסק להעברת מסמכים נוספים הוגשה בשבוע שעבר באופן חסוי - כלומר, היא אינה מופיעה ברישומים של בית המשפט. רק התשובה של השופטת מופיעה ברישומים.

השבוע, בכל אופן, הגישו עורכי דינו של מאסק עתירה חסויה נוספת להעברת מידע, כך לפי אדם המעורה בנושא. מאסק מנסה לחייב את טוויטר להעביר לידיו מידע נוסף על שיטות איסוף וניתוח הנתונים של המשתמשים. לטענתו, טוויטר סירבה להעביר לידיו את כל המידע שביקש במסגרת עסקת הרכישה. השופטת אמורה לפסוק בעתירה הזו בהמשך השבוע.

בינתיים, טוויטר מחויבת "לאסוף ולספק מסמכים" הקשורים לקייבון בייקפור (Kayvon Beykpour), לשעבר המנהל הכללי לצרכנות בפלטפורמה, כך לפי הפסיקה הקצרה של השופטת. בייקפור הצטרף לטוויטר ב-2018 תחת המנכ"ל דאז ג'ק דורסי. מחליפו של דורסי בראש החברה פראג אגרוואל פיטר אותו במאי יחד עם עוד כמה מנהלים בכירים. בייקפור צייץ בטוויטר כי זו לא הייתה ההחלטה שלו לעזוב את החברה.

עורכי דינו של מאסק אמנם דרשו לקבל מסמכים ממספר עובדים נוספים, אך השופטת אישרה רק מסמכים הקשורים לבייקפור. לפי המקורבים, העתירה של מאסק לא נגעה רק לעובדים בכירים, אלא גם לעובדים בדרגים הבינוניים והנמוכים.

החלטתה של מק'קורמיק מעניקה למאסק ניצחון נדיר בתביעה שהוגשה על ידי טוויטר בחודש שעבר במטרה לחייב אותו לעמוד בהסכם הרכישה בגובה 44 מיליארד דולר. בשימוע הראשוני שנערך בין שני הצדדים, צידדה השופטת בעמדת טוויטר והסכימה לקיים את המשפט כבר באוקטובר.

מאסק, מצדו, נוקט לאחרונה בגישה פחות אגרסיבית נגד טוויטר והוא אף לא צייץ נגד החברה או התביעה כבר כמעט שבועיים. בשבוע שעבר הוא מכר מניות טסלה בשווי של קרוב ל-7 מיליארד דולר - לטענתו, כהכנה לאפשרות שיידרש לרכוש את טוויטר.

מניית טוויטר התאוששה לאחרונה ועלתה ב-16% בחודש האחרון, כך שהיא נסחרת קרוב למחיר של 54.20 דולר – המחיר שהסכים מאסק לשלם עבור החברה.


תגיות