אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיש: בתי הספר בעוטף עזה יחזרו לפעילות עד סוף פברואר תלמידים מעוטף עזה בבית ספר בכרם מהר"ל | צילום: אלעד גרשגורן

קיש: בתי הספר בעוטף עזה יחזרו לפעילות עד סוף פברואר

כדי לאפשר חזרה של היישובים במרחק עד 4 ק"מ מהגבול, בתי הספר שלהם יועברו למבנים יבילים עורפיים יותר, וישובו אליהם בינתיים רק תושבי היישובים שלא נהרסו במתקפה. בתי הספר של שדרות צפויים לחזור לפעילות במהלך מרץ. על פתיחת הלימודים באקדמיה: "דחייה נוספת היתה גורמת לביטול הסמסטר ולפגיעה קשה במשק"

25.12.2023, 15:09 | שחר אילן

בתי הספר בעוטף עזה יחזרו לפעילות בין אמצע לסוף פברואר - כך מסר היום (ב') שר החינוך יואב קיש בתדרוך לעיתונאים. עם זאת ישובו אליהם בינתיים רק תושבי היישובים שלא נהרסו במתקפה. בתי הספר של שדרות צפויים לחזור לפעילות במהלך מרץ.

כדי לאפשר חזרה של היישובים במרחק עד 4 ק"מ מהגבול, ביקשו ראשי המועצות האזורית בעוטף להקים בתי ספר עורפיים יותר (במרחק של 7-4 ק"מ מהגבול) במבנים יבילים. קיש אמר ש"בכפוף למצב הביטחוני החזרה תהיה באמצע פברואר או שבוע מאוחר יותר". לדבריו, מעבר להקמת בתי ספר זמניים חדשים, יצומצם גודל הכיתות ויחס צוות-תלמידים. התלמידים יקבלו שעות נוספות וטיפולי חוסן, והמורים יקבלו תגמול משמעותי יותר כדי למשוך כוח אדם.

ההשקעה הפיזית במבנים היא כ-300 מיליון שקל, שכחציים מיועדים לתקציבים לשדרות. החזרה ללימודים בשדרות צפויה במרץ משום שהיא נמצאת בטווח הארבעה קילומטר. קיש אמר שיש תאום מלא עם המועצות שבתי הספר החדשים הוקמו לבקשתן, אך לא צפויה חזרה של מאה אחוז מהמשפחות. גם בשדרות מתוכננות השקעה מוגברת במבנים, הקטנת כיתות, טיפולי חוסן וגם הקמת מרכזי מצוינות.

אתמול הושגה הסכמה על מתווה לפתיחת שנת הלימודים באקדמיה בשתי פעימות, כשהראשונה תהיה ב-31 בדצמבר, והשנייה מספר שבועות לאחר מכן לסטודנטים שמשרתים במילואים. קיש הסביר ש"דחייה נוספת היתה גורמת לביטול הסמסטר ולפגיעה קשה במשק, אבל חייבים לתת מענה לכל מילואימניק", והודיע שהוא פועל להעניק מלגות קיום לסטודנטים אנשי מילואים שייאלצו ללמוד בסמסטר קיץ ולא יוכלו לעבוד.

עוד התייחס קיש לתוספות השכר לחינוך החרדי במסגרת אופק חדש, ואמר כי לא מדובר בכספים קואליציוניים, והן צריכות להיכנס לבסיס התקציב. לדבריו, התוספות לישיבות בשנה הבאה פתוחות למשא ומתן.

תגיות