אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מכרזי רמ"י חזרו. האם היזמים יצטרפו?

רותי אפריאט, מנהלת החטיבה העסקית - רמ"י, מסכמת לנו את שנת 2023 ונותנת הצצה מה יהיו המכרזים האטרקטיביים בשנת 2024. בהחלט יש למה לצפות.

16.01.2024, 18:54 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


לאחר חודשיים וחצי בהם רמ"י השהתה מכרזים ועסקאות, הם חזרו לפרסם מכרזי קרקע אך גילו שהיזמים לא ממהרים לגשת למכרזים. נתון זה לא מדאיג את רותי אפריאט, מנהלת החטיבה העסקית - רמ"י, שנשארת אופטימית.

לדבריה, שנת 2023 נרשמה כשנה של הישגים על אף המורכבויות. התחלנו את השנה עם ריבית גבוהה, נכנסנו לשוק רווי עם מעל 60,000 דירות לא מכורות וירידה בביקושים. גם פרוץ המלחמה באוקטובר השפיעה על שוק הנדל"ן. יחד עם זאת, מעל 93,000 יח"ד יצאו לשוק ומדובר במספרים גבוהים מאד יחסית לשנים האחרונות.

אפריאט אומרת שההחלטה על השהיית מכרזים בגלל המצב הבטחוני הייתה מודעת, מתוך הבנה שמאות אלפי אנשים במילואים, יכולת להוציא ערבות בבנק מוגבלת, וחוסר וודאות שמאפיין את השוק. לקראת דצמבר 2023 החליטו רמ"י שזה הזמן הראוי לפתוח מחדש את המכרזים, מתוך רצון להניע מחדש את השוק.

עוד היא מציינת שכבר בדצמבר נסגרו 533 מכרזים ומעל 15,000 יח"ד יצאו לשוק בתוך תקופה קצרה - ראינו מכרזים בקריית גת ומגדל העמק ומקומות נוספים בארץ. הקושי העיקרי מסתמן במכרזי מטרה הנחשבים לפחות רווחיים.

בהיבט הלאומי אפריאט אומרת שחשוב לחזק את מחוז הדרום והצפון, לעודד אוכלוסייה ותיקה לחזור וקהל חדש לעבור לשם. במשך 3 שנים רמ"י שיווקנו מעל 30,000 יח"ד באשקלון, דימונה, ירוחם ואופקים, מה שתרם לצמיחת האזורים האלו.

היא מסכמת בהצצה מסקרנת לשנת 2024 – באזור המרכז יש כבר תוכניות דגל בשדה דב לאלפי יח"ד, ותוכניות מאושרות ברעננה, כפר סבא ונס ציונה. בפריפריה תוכניות ותמ"ל באופקים, נתיבות וקריית שמונה שיגיעו לשיווק בקרוב.

לפרטים נוספים>>


תגיות