אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תודה, הנשיא ביידן. תמיכתך בדמוקרטיה הישראלית משאירה סיכוי להייטק  בן רבינוביץ' מייסד קרן הון הסיכון Amiti VC | צילום: Amiti VC

TechTalk

תודה, הנשיא ביידן. תמיכתך בדמוקרטיה הישראלית משאירה סיכוי להייטק

ארה"ב פתחה את שעריה להייטק הישראלי וסייעה רבות לפיתוחו ולשגשוגו. כעת, הודות להתנגדותם של נשיאה ושל שגרירה בישראל תומאס ניידס למהלכי הממשלה הקיצונית, המאבק נעשה יעיל יותר. בן רבינוביץ', מייסד קרן ההון סיכון AMITI Ventures, קורא לשניים להמשיך, בכל הכוח

11.07.2023, 12:27 | בן רבינוביץ'

מגזר הטכנולוגיה הישראלי מודה לנשיא ארה״ב ג׳ו ביידן ולשגריר תומאס ניידס על התמיכה בדמוקרטיה הישראלית. תודה על כך שהייתם כל כך פעילים בהגנה על העם הישראלי והייתם בצד הנכון של ההיסטוריה.

אנו, בכירי תעשיית ההייטק הישראלית, מודים לכם. מודים כי אנחנו יכולים להביא לשגשוג רק בסביבה שיש בה מערכת משפט עצמאית שבוחנת את הישגי הממשל. סביבה ששומרת על ישראל כשותפת חדשנות ובעלת ערכים משותפים עם שאר המדינות הדמוקרטיות. אנחנו אוהבים את המדינה שלנו ואת העם המיוחד הזה, ודווקא מתוך האהבה הזו, אנחנו מודאגים. שגשוג ישראל הוא המטרה מבחינתנו. מדינה כל כך קטנה וצעירה, אך בו-זמנית כה יצרנית וחזקה - וחובתנו היא לשמור על זה.

מגזר הטכנולוגיה הישראלי מעריך את האומץ שלכם להגן על הדמוקרטיה בישראל. אנחנו יודעים שהארגונים היהודיים בארה״ב משתדלים להרחיק אתכם כדי לא להתערב, שאתם צריכים לראות את חקיקת הרפורמה המתהווה כעניין פנימי. אנו מעריכים את האומץ והמחויבות שלכם לעקרונות הדמוקרטיים החשובים שנחלוק עמכם גם בשנים הבאות. הקשר הייחודי והמיוחד בין שני המחוזות שלנו הוא בלתי שביר, כל עוד ישראל נשארת דמוקרטית.

כולנו יודעים עד כמה התמיכה הדו-מפלגתית בישראל חלשה בימינו. אנו גם מכירים בכך שרבים בארה"ב מאבדים את העניין ואת הסבלנות כלפי ישראל. הם לא מפגינים למען הדמוקרטיה בישראל - הם פשוט לא מתעניינים יותר בישראל. הקול שלכם אומר להם להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי. לכן, תודה רבה לכם.

מרטין לות׳ר קינג נהג לומר כי ״מי שמקבל את הרוע באופן פסיבי, מעורב בו באותה מידה כמו מי שעוזר להנציח אותו״. שניכם לא פסיביים, אתם אוהבים את ישראל עמוקות, ולכן לא יכולתם לשתוק. נצטרך אתכם בקרב הארוך הזה. אנחנו יודעים שתרגישו לחץ מהארגונים היהודיים המובילים בארה"ב שתומכים באופן רפלקסיבי בממשלת ישראל ואנחנו צריכים שתסבירו להם שאתם תומכים בקודם כל בעם הישראלי - ולא בממשלה המתמקדת בדיקטטורה.

תעשיית ההייטק הישראלית עובדת קשה כדי לשרת את ארה״ב ולקדם את הערכים המשותפים שלנו. אנו משתפים פעולה כדי לטפל בבעיות הגדולות בעולם - החל משינויי אקלים, דרך בטיחות מתקיפות סייבר ועד למלחמה בסרטן. כאזרח ארה"ב ומייסד קרן דיפ-טק ישראלית, יש לנו חברות שמשרתות את סוכנויות הממשל האמריקאיות הרבות - ממשרד ההגנה ועד משרד האנרגיה. עם חברות פורטפוליו המאפשרות בריאות טובה יותר, מכוניות בטוחות יותר, הגנה מפני תקיפות סייבר וחברות אחרות שמספקות את הכלים לארה״ב להיות מובילה בעולמות ה-AI ובתחומים רבים אחרים. אנחנו, ביחד, שותפים במטרה להפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

אנחנו נמצאים כעת פסע מנקודת אל חזור. הטכנולוגיה הישראלית, לאחר 25 שנים שבהן הייתה אחד ממרכזי הטכנולוגיה המובילים בעולם במשיכת הון, ירדה מאז התחלת החקיקה לפני כחצי שנה למקום העשירי על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי ויולה. כדי שהטכנולוגיה הישראלית תשגשג, נצטרך לעמוד על הרגליים כשותפות יציבות ואמיתיות במשפחת האומות הדמוקרטיות. אם אכן נישאר חלק ממשפחת המדינות הדמוקרטיות, עם מערכת משפט עצמאית, יש לנו את הכישרון ואת החדשנות להמשיך להיות מרכז טכנולוגי מוביל שיכול להבטיח שישראל היא אומה מתקדמת, סובלנית וחזקה.

הנשיא ביידן והשגריר ניידס, אנא המשיכו לעמוד לצד המגזר הטכנולוגי הישראלי ובאופן רחב יותר לצד העם הישראלי בקידום הדמוקרטיה המובילה במזרח התיכון. הדאגה והאהבה שלכם כלפינו מורגשת - וזה מעודד אותנו כל יום. אתם בצד הנכון של ההיסטוריה.

הכותב הוא בן רבינוביץ׳, מייסד קרן ההון סיכון AMITI Ventures


תגיות