אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 יועצת המס קיבלה התקף לב בשל תקיפת סייבר איראנית ותוכר כנפגעת עבודה תקיפת סייבר. "למרות הארכה, לא הצלחתי להשתחרר מהלחץ משום שכמות העבודה שהצטברה הייתה אדירה" | Adobe Stock

יועצת המס קיבלה התקף לב בשל תקיפת סייבר איראנית ותוכר כנפגעת עבודה

לטענת יועצת המס בתביעה שהגישה לביטוח לאומי, היא לקתה באוטם שריר הלב לראשונה בחייה משום שבאותו יום בו נדרשה לדווח לרשות המסים עבור לקוחותיה, שהיה גם היום האחרון האפשרי לדיווח, חלה תקיפה והאתר נפל והיא לא יכלה לבצע את עבודתה

09.01.2024, 14:36 | ליטל דוברוביצקי

יועצת מס טענה כי קיבלה התקף לב בשל לחץ ועומס אשר נגרמו בעקבות תקיפת סייבר איראנית על אתר של רשות המסים, ותביעתה הוכרה לאחרונה על ידי והמוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה – כך נודע.

יועצת המס ממרכז הארץ הגישה באמצעות עו"ד אלישר פיינגרש ממשרד מרקמן טומשין ושות' תביעה לביטוח לאומי, להכיר בה כנפגעת עבודה כתוצאה מהאירוע. יועצת המס ציינה בתמיכה להכרה באוטם שריר הלב בו לקתה כתאונת עבודה, כי ב-15 במרץ 2022 הגיעה לעבודה וידעה כי מצפה לה יום עמוס מאחר וביום זה היה עליה להגיש דיווח ותשלום עבור לקוחותיה באמצעות שוברים. באותה עת היו לה עשרות לקוחות שהיה עליה באותו יום להנפיק להם שוברים.

לטענתה היא התכוונה להוציא לאותם לקוחות את השוברים בעצמה דרך אתר רשות המסים ולשלם בדואר, מאחר ומדובר היה בתקופת דיווח. באותו היום ניסתה להיכנס למחשבים של רשויות המס ולא הצליחה. היא חשבה שמדובר בעומס ובהמשך ניסתה להיכנס שוב ושוב. ככל שעבר הזמן, היא טענה, כי נלחצה יותר שכן היה זה היום האחרון להגשת הדיווח והתשלום. אי תשלום יגרור קנסות ללקוחותיה ומעבר להנפקת השוברים היה עליה להגיע פיזית לדואר ישראל דבר שאורך זמן.


 ,   ,


יועצת מס טענה כי באותו יום היא לא זזה מהכיסא והיתה בלחץ מטורף, זאת מאחר ו"בכל שנות עבודתי מעולם לא איחרתי בדיווח ותשלום. במהלך היום נודע לי כי יום קודם ב-14 במרץ 2022 בסביבות תשע בערב ארעה מתקפת סייבר אירנית על אתרים ממשלתיים וזו הסיבה שהאתרים לא עבדו ביום שלאחר מכן. לאחר יום מורט עצבים, רק בשעות הערב הודיעו בקבוצה על דחיית תשלומי המע"מ עד ל-23 במרץ 2022. למרות הארכה, לא הצלחתי להשתחרר מהלחץ משום שכמות העבודה שהצטברה הייתה אדירה".

עוד טענה יועצת המס בתביעה כי בסוף היום חזרה הביתה והרגישה כאבים בחזה ולמחרת כאשר עבדה בלחץ רב בשל העיכוב שנוצר הרגישה רע, ובהמשך הזמינו לה ניידת טיפול נמרץ ובבית החולים אובחנה כי לקתה לראשונה בחייה באוטם שריר הלב. לאחרונה שלח לה המוסד לביטוח לאומי הודעה כי ביטוח לאומי מאשר כי הכיר בפגיעה כתאונת עבודה.


תגיות